iPhone 4 zvanično predstavljen

Sta ces ti sada da ides od kafica do kafica pa da hvatas signal? Kakav 3G i GPRS? Dok otvoris stranu prodje 100 god… Ko zna koju ce cenu zviznuti kod nas…

ma daj, gde je bolji touch screen na iphone-u od desire-a. nema sanse !

plus je desire osetno brzi u radu.

sto se tice androida, uz desire-ov Sense UI, andoridov ui retko kad i vidis, uglavnom iz dana u dan kada koristis telefon koristis Sense UI, koji moze da izgleda kako god hoces
(sto ne znaci da se slazem da je andorid ruzan)

a sto se tice izgleda samog telefona.
sta znam, nikada nisam kupovao telefon da mi bude modni detalj, nikada mi nije bilo vazno da izgleda fensi koliko mi je bilo vazno da ima mnogo kul funkcija (od kojih ni pola necu koristiti) sta cu, geek sam.

meni je recimo jako jako JAKO bitno da mogu sam da napisem neku korisnu aplikaciju u javi i besplatno je prebacim na svoj telefon. ili da napisem igru i zaradim prodavajuci je.

kod apple-a sve to moze, al te žestoko oderu po džepu čak i kada hoćeš sam svoju aplikaciju da koristiš, a za prodaju drugima da ni ne pričam.

jednostavno, ne vidim niti jednu prednost iphone-a. baš ništa.

pa uzmi u obzir da je iphone 3gs jos uvek kod nas preko 500 evra onda ocekuj da ce nasi lopovi da minimum zacene ovaj model bar 1000 evrica… a sto se tice da ja uzmem iphone 3g ili 3gs to je jos znak pitanja posto mi se javio juce burazer sa linkom i cenama kod njih telefona i kod njih je cena slicna ko i kod nas a da ga uzme preko nekog operatera nemoze jer je nedavno uzeo sebi fon tako da mi ostaje da sacekam d se pojavi iphone 4 pa da ovom padne cena a neverujem da ce mu nesto drasticno pasti cena tako da ce da vidimo jos i da razmislimo oko nabavke iphona…

Bar jedno 2 godine :slight_smile: Ili ako imas nekog na carini! :DX:

ma imam da nekazem sada sta!

tako da cu najverovatnije sacekati pa uzeti nesto slicno ili bar nalik na iphone (mada iphone ne moze nista da znameni)… uostalom burazer mi sada doalzi za 7 dana pa kada dodje cu se sa njime kosultujem sta i kako (mislim znam ja stabi ali on je finansijer) tako da moram da sacekam da vidim sa koliko kesa raspolazem (ja sa nista ali ce vidimo koliko je burazer spreman da se otvori?)… :smiley: :lol:

Jel se to pravis glup ili…? Aj procitaj jos jednom sta sam napisao. Da li mozda znas koja je brzina 3G mreze kod nas?
Irreal sto se tiche touch screena ti mozes da mislis jedno, ali testovi pokazuju drugo. Vrtela se slika vec ovde na forumu, akiris je postavio.
I da, sto se tiche pravljenja aplikacije, mozes to i na iPhonu da radis niko te ne tera da kacis na iTunes. Ne znam kakvo je stanje sa Cydia, mozda tamo mozes za dz da okacis svoju aplikaciju na nekim repo-ima.

Kako si ti testirao oba telefona istovremeno pa si dosao do tog zakljucka da je osetno brzi u radu? Brzini ulazenja u aplikaciju ili sta?

Ocigledno ne zivim tu pa ne znam!!! Koje su brzine? Prosvetli me molim te…

@kicba

Izasao OS4.0 i jailbreak za njega ali samo za 3G tj za nas. i pogodi sta je jos novo, radi i multitasking, koji je najavljen da nece biti podrzan na 3g modeilma :rock:

za touchscreen je mešavina i mog ličnog igranja sa oba i gledanja testova.

a za brzinu, da, utisak u radu.
nisam uzeo nekome telefon na 30 sekundi, prevuko prst par puta preko njega i onda došao da pričam šta je bolje nego sam koristio i to je jednostavno osećaj koji sam dobio.

inače, gledao sam i testove brzine otvaranja internet stranica, recimo, i tu opet desire pobeđuje.

ali znaš kako, ova rasprava je totalno glupa, jer vi ste Apple fan boyevi.
ako bi apple izbacio proizvod koji bi meni realno bio kvalitetniji od konkurencije, ja bi ga sigurno kupio bez razmišljanja, ali to jednostavno za sada nije slučaj (videćemo šta budućnost nosi). a vi bi kupovali apple sve i da govno zapakuje u metalno kućište i nalepi jabuku preko.
i to je ok, na neki način, odani ste svom brendu - samo napred, ali to ubija poentu bilo kakve objektivne rapsrave, zato prekinimo ovo na vreme, molim te.

Eno ,nađoh istomišljenika…

ok, prekidamo. :slight_smile:

Samo mi reci konkretno, uradio sam ovo na HTC-u i odradio sam brze-bolje nego na iPhonu? Sto se tiche internet stranica, i ja sam cuo da na htc-u to radi malo brze nego na iPhonu.Mada sad je izasao Safari 5, pa cemo videti u buducnosti.

Obrati paznju na ovaj naslov: iPhone 4 Vs. HTC EVO 4G, i text dole procitaj obavezno.
iAnatomija: iPhone 4 Vs. HTC EVO 4G

SerbianStallion

Brzina na Telenoru, kaze neki neki lik koji je merio je 768/386 Kb\s sto je i vise nego dovoljno za telefon.Inace se krece brzina oko 1Mb\s.

akiris
Oces li ga stavljati danas? Ako vec jesi, jel se vuche multitasking?

pa kako mogu da ti kazem konkretno to i to kada imaju potpuno drugacije operativne sisteme ?

u oba slucaja sam telefonirao, kucao poruke i drndao podešavanja.

subjektivni osećaj koji sam imao je da htc radi brže i lakše, samim time to je po meni i bolje.

a da ne ulazim uopšte u priču koliko je bolje imati open source sistem (android) ili barem closed source sistem koji je dovoljno fleksibilan i otvoren za tweakovanje i prilagođavanje od strane i proizvođača i naprednijih korisnika (Windows Mobile) od potpuno zatvorenog sistema kod kojeg svaku, i najmanju sitnicu kontroliše jedna kompanija koju samo zanima kako da cepi još kojih par stotina dolara više od realne cene.

pa kako mogu da ti kazem konkretno to i to kada imaju potpuno drugacije operativne sisteme ?

u oba slucaja sam telefonirao, kucao poruke i drndao podešavanja.

subjektivni osećaj koji sam imao je da htc radi brže i lakše, samim time to je po meni i bolje.

a da ne ulazim uopšte u priču koliko je bolje imati open source sistem (android) ili barem closed source sistem koji je dovoljno fleksibilan i otvoren za tweakovanje i prilagođavanje od strane i proizvođača i naprednijih korisnika (Windows Mobile) od potpuno zatvorenog sistema kod kojeg svaku, i najmanju sitnicu kontroliše jedna kompanija koju samo zanima kako da cepi još kojih par stotina dolara više od realne cene.

@kicba
OS4.0 koji se pojavio je neka beta verzija tako da cu sacekati jos desetak dana za full verziju pa tek onda otkljucavam. mrzi me dva puta da stavljam a ako je jos nestabilan ko zna dal cu moci da vratim na 3.1.2

irreal, potpuno mi je jasno kako razmisljas. Tebi je windows mobile, pa cak i Windows PC dobar OS :D:D:D Ljubomoran si na apple, kao i vecina ljudi koja misli da je Apple “djubre” i da oni(Apple) precenjuju sebe i zasto kostaju toliko koliko kostaju. Da ono sto oni naprave, da je to samo lepo parce hardvera i nista vise i bolje od konkurencije. Tu mnogo ali MNOGO gresis.
Ukoliko ovako shvatas stvari, ja onda ne zelim da ulazim u dalju raspravu.

"potpuno zatvorenog sistema kod kojeg svaku, i najmanju sitnicu kontroliše jedna kompanija koju samo zanima kako da cepi još kojih par stotina dolara više od realne cene. " Nemoj da siris dezinformacije, ovo uopste nije tacno.

To sto si rekao za HTC Desire je samo tvoje misljenje i nicije (ni na jednom testu ne pominju da HTC Desire moze da se poredi sa 3GS). Ispravi me ako gresim.

akiris, vazi, ti kad ga nabudzis, cucemo se preko Skype-a i da ga ja nabudzim :wink:

Nemam para ni za iPhone ni za Windows Mobile, ali se stvarno divim igrama koji su razvili za iPhone i grafici, i Unreal Engine koji jos portuju na njega :slight_smile:

jos kad bi video Chaos Rings RPG koji je square pravio ekskluzivno za iPhone. a sad ce i SFIV

pa ti reče još u prošlom postu da shvataš i nećeš da ulaziš u raspravu, a onda nastaviš da me prozivaš.
klasično ponašanje apple fan boy-a ili klasično ponašanje apple fan boy-a?

ja ljubomoran na apple nisam iz prostog razloga što ne menjam telefon često, pa kada menjam mogu da odvojim i veću sumu, i samim time apsolutno mogu sebi da priuštim apple iphone.

kao kada bi rekao “ova devojka se jako loži na tebe, al ti si je odbio i sada si ljubomoran na njenog novog dečka” kako da budem ljubomora na apple kada ga ne želim?

Ja nisam rekao da je Windows mobile dobar OS ! o ne nikako. ali da je u mnogim aspektima bolji od iphone-ovog - jeste.

mislim, da se razumemo, nit je lepsi nit je brzi, ali je funkcionalniji, prilagodljiviji i vec dugi niz godina ima prokleti multitasking, koji na iphone tek stize sada.
(a kolko znam, ma da ajd, mozda gresim, iphone i dalje nema nesto jako jako komplikovano - copy i paste…)

Sto se tice Windowsa za PC. Windows je najzastupljeniji i najbolji izbor za prosecnog korisnika. Koristim aktivno i Windows (od pre par meseci uglavnom 7 umesto xp) i Linux (kubuntu mi je dugo bio omiljen, al predjoh na ubuntu zbog nesto vece zastupljenosti, naravno, obe distribucije su jako slicne)

srecom, jako sam malo imao potrebe i obaveze da radim sa Mac OS X-om, i to malo je bilo agonija.
verujem ja da je Mac OS X dobar za umetnicke duse kojima je “vrh” ideja da imaju jedno dugme na misu i da smisljaju sami svoje nazive za sve ucestale pojmove.
samo napred, uzivajte, al manite mene tih ludosti.

Da, naravno da je sve sto sam rekao za HTC Desire moje misljenje, kao sto je i sve sto si ti rekao za iphone tvoje.
ovde mi i razmenjujemo misljenja, zar ne ?
ja sam rekao da je meni desire daleko ispred iphone-a.
za razliku od tebe, mene iskreno boli uvce dal ce neko drugi da kupi htc ili iphone, meni odgovara ta konkurencija jer se svi trude da naprave sto bolji telefon a time profitiram ja, a posto nemam predrasude, uvek cu uzeti ono sto je u tom trenutku najbolje za mene.

a ti, ocigledno, moras da mi objasnis kako zestoko gresim (i ako ti se argument svodi na “siris dezinformaciju” bez ikakvog dokaza da potkrepi tvoju tvrdnju)
sta je sledeci korak ? krenuces da molis ljude da kupe iphone a ne nesto drugo ?

nikad mi nije bilo jasno zasto je appleovim obozavaocima toliko stalo da sve zive ubede da su apple proizvodi vrh?
da li da bi uverio sebe da nisi pogresio sa svojom kupovinom, sto nema mnogo logike.
ili mozda da bi pomogao finansijskom stanju apple-a ? ne brini, uvek ce biti ljudi koji ce da se uhvate za gedzet koji najvise svetluca.

na kraju, ponovicu opet: jako, jako me briga sta ce neko drugi da kupi i sta neko drugi vise voli (mislim, naravno da volim da razmenim misljenja, ali me briga u smislu, ne zelim nikoga da ubedjujem da ja znam bolje od njega sta je bolje)

kupujte iphone, uzivajte, konkurencija je jako dobra stvar.
ja se radujem sledecem vrh telefonu, ko god ga izbacio, pa da pazarim i uzivam.

Vidim koliko dobro poznajes iPhone i koliko si ga koristio. Copy-Paste :slight_smile:

Dosta stvari “ne znas” , nisi upucen, a mislis da jesi. Mnogo bi mi vremena za sve sto zelim da ti dokazem da nisi u pravu. Necu da gubim vreme, jer ti ne zelis da razmisljas drugacije.

Vise se necu raspravljati ni sa kim na ovu temu ovde :slight_smile:

cinjenica da nisam puno koristio iphone nije tajna, mislim da sam to u prvom postu naglasio, pozajmio sam da testiram i to je sve.

copy paste znam da nije bio na prvim verzijama, kasnije mi to bas nije bio prioritet pri testiranju.

poenta nije da ja razmisljam drugacije, ja sam otvoren ka svim brendovima, a razmisljam u smislu “sta meni odgovara”
i eto, ako stvarno neces vise da se raspravljas, onda i ja slobodno mogu da se odjavim iz ove teme.
iphone mi jednostavno ne odgovara.
a to sto ti radje promenis svoje misljenje da bi se poklapalo sa apple-ovom vizijom, to je vec neka druga prica.