iOS11 na iPad-u

Je li se prijavio neko na beta program za ios11, i ako jeste, kakvi su vam utisci?
Ja sam usao u beta program prije nekih pola mjeseca, za sada se cini kao fina nadogradnja na ios10, iako su vecinom u pitanju sitnice. Na ipad-u je najveca razlika, dodano je par lijepih tweakova, iako mi se screen sa otvorenim aplikacijama ne svidja, kao ni gasenje istih.
Kako se moze ocekivati, os dosta sjecka (ipak je beta), te se desavaju sitni bugovi sa netom i ucitavanjem stranica ako ides backpage.
Evo i par screen-ova:

Mene iskreno nerviraju ovi iz apple, posto im je ios (za iphone, ipad nemam pa necu reci) isti vec ko zna koliko… Nikakvu novinu da ubace, da oseveze nesto… Odrade tu i tamo neki update ali je u sustini sve isto…

Jbg neko u startu uradi sve pa posle nema sta da doda :grinning_face_with_smiling_eyes:

5 Likes

Ima tu istine. Uzeo sam ipad 3 pre 100 godina, radi savrseno iako je mator i rabljen maksimalno. Svi moji napori da ga uturim Luki da ga unisti pa da imam izgovor da uzmem nov nisu urodili plodom. Jedino sto je zaradio je malena, jedva vidljiva ogrebotina na ekranu.

I dalje imam utisak ko da koristim spravu iz buducnosti – svako toliko stanem i pomislim koliko bi mladom meni bilo neverovatno da mi neko tutne u ruke kompjuter koji je prakticno samo ekran, pa jos upravljas dodirom, pa jos ima 24/7 pristup netu sa svakojakom zabavom dostupnom prakticno za dzabe. Mind blowing, bre.

Ajpedi su skoro odmah dostigli zenit dizajna u svojoj kategoriji. Barem sto se mene tice, jer licno mislim da je sasvim ok da budu i ostanu media consumption sprave – svi ovi napori da od ajpeda naprave productivity tool meni malo mirise na kompleks inferiornosti. Plus traju godinama, te nije ni cudo da prodaja opada kad nemas stvaran razlog za apgrejd.

Elem, kud ja odoh. Jedan od retkih ustupaka matorosti mog ajpeda je to sto ga vise ne apdejtujem, kao ni vecinu aplikacija. Sve sto mi treba radi kako treba, fala lepo.

4 Likes

Preslikana prica. Meni klinac rabi ipad odavno. Sada klinac ima 3god i sve zna na njemu.
Nadam se da nece biti velikih promena posto je mali naucio kako sada sve izgleda.

Vi o svemu pisete, samo ne o ios11 :slight_smile:

Sto se tice tablet forme, ios je pocetak I kraj price, dok mi to okruzenje ne odgovara kada je u pitanju telefon, tu mi android dosta drazi.

Da budem on topic, na kraju sam iskljucio tranzicije na ipadu, posto animacije sjeckaju I narusavaju utisak prilikom koristenja. Pokoji problem postoji I sa registrovanjem dodira u yt aplikaciji, ili kada pustate video sadrzaj u browseru, te ponekad primjetim da se uredjaj pregrijao. Ostalo je skoro pa spremno, jos pokoji tweak I ios11 je spreman.

1 Like

@iKaran kako si napravio taj widget za forum ili šta već? Jel mora Safari il može i Chrome? Izgleda zgodno. A sam update, kao i prethodni, blagi užas… komplikuje se bespotrebno.

Ako mislis na trecu sliku, to je za playglass.

mislim na prvu :slight_smile:

Upravo skidam ios11 beta 2 verziju, pa cemo vidjeti na sta lici.

Za sve one koji su mozda zainteresovani, ios11 beta 2 je debelo tecniji i optimizovaniji od beta 1 verzije.

Tranzicije sam opet aktivirao posto nema sjeckanja kao u beta 1 verziji, sto dosta dopridonosi utisku da je os sada bolje optimizovan.
Na screenu gdje su sve aktivne aplikacije sada ih mozete gasiti obicnim swipe pokretom na gore, u beta 1 verziji se morao drzati prst na aplikaciji dok se ne pojavi iksic za gasenje aplikacije.

U podcast aplikaciji koju bas dosta koristim ima par promjena, mogu reci da su sve na losije. Ne mozete pregledati offline dostupne epizode koje ste prethodno skinuli, nego su na listi svih epizoda i u naznaci imate simbol da su skinute.

App store izgleda svemirski, stvarno su ga nasvirali da izgleda vizuelno primamljivo, iako za trazenje zasebnih kategorija i podkategorija mora da se zaroni u opcije, nije poslagano u dnu ekrana kao sada.
Strasno mi smeta sto nema wishlist-e na app store, nadam se da ce vratiti ovu opciju sa ios11 full izdanjem.

Ostale opcije i novine nisam cackao, nisam ni imao vremena za to, posto sam beta 2 verziju skinuo jutros, ovo malo sto sam cackao je bilo dovoljno da se vidi napredak. Ako se neko necka da li da skine ili ne, mogu reci da je ova beta 2 verzija skoro kao full ios11, i da se komotno moze skinuti.
Jedina rezervacija ostaje u vidu podrske developera za novu verziju ios-a, predlazem da dobro prekontrolisete da li vase aplikacije koje svakodnevno koristite imaju podrsku za ios11.

1 Like

Za mene kao entuzijastu UI dizajna, ovo je potencijalni fail. Ne podnosim aplikacije koje deluju krasno, svedeno, minimalisticki, al cim ti iole treba nesto malchice van glavnog puta, bude skripa guma i sve stane. Ups, sorry, zadjite molim vas ovde iza kulisa i kopajte po kartonskim kutijama da nadjete opciju koja vam treba.

Naravno, ovo pametujem bez da sam uzivo iskusio kako to izgleda. Ali generalno, kad se uklone korisne opcije zarad vizuelne ‘cistote’, to obicno bude na stetu fleksibilnosti.

EDIT: u sirem kontekstu, apple istu stvar radi i sa dizajnom svojih telefona – sve su tanji u ime ‘elegancije’, a to sto se krive u dzepu i sto baterija traje jedva dan su njima prihvatljivi minusi.

Bre ko da oce da im telefoni hleb seku.