Inverter klima uređaji

Koliko su skuplje Daikin klime od recimo Gree-a?

Ja imam GREE GWH12MA-K3DNE2L Cozy inverter, zaboravio sam tacnu oznaku, mislim meni generalno lepo greje s obzirom da nemam izolaciju, doduse moja soba ima 12kvm, plus nekad otvorim hodnik koji ima jos 10-ak kvm i to moze sasvim ok da ogreje ako radi na auto mode za fan… Meni covek sto je ugradjivao rekao da je klima odlicna, malo reklamacija ima generalno na GREE klime i da nisam uopste pogresio :slight_smile:

Daikin jeste ubedljivo najbolja ali ne one pocetne dve tri verzije. Daikin treba kupovati od 70000-80000 pa navise.
Pricao sam vec, imam Daikin a kod mojih sada jednu Mitsubish i jedna Midea.
Tim redom bi ih i preporucio. Ali koliko para toliko muzike.
Daikin oko 75-80000
Mitsubish placena 60000 ali na popustu bila je 70000
Midea samo 47000

Pa zavisi koji model Gree-a. Cozy je recimo najjeftinij inverter Gree klima i jeftiniji je nekih 30 hiljada od Daikina.

1 Like

Nakon dugogodišnjeg prepiranja sa ćaletom oko klime (samo leti radi hlađenja) jutros se probudih oko 7 sati da sam skroz mokar (prozor je na istoku, i imam samo venecijaner… U 8 ujutro je u sobi 30 stepeni) boli me glava, nervozan sam… Setim se da je burazer pričao da ima drugara.koji može da mi sredi na par rata bez banki, nego samo njima plaćam rate… Nazovem burazera, on mi pošalje broj i otišao tamo, oni rade samo sa Bergen i Gree, sa tim da su gree uglavnom samo inverter, ja uzeo tu Bergen običnu 12-ku… Kaže da gree sve radi za taj bergen i da im je identično, i da samo zbog toga rade te dve marke… Klima me izašla 25 hiljada, i još ugradnja 9… 5 godina garancije

Do sada sam malo koristio onu mobilnu klimu, ali me nervirala jer je jako zujala i imao sam 5 metara one cevi… Tkd sada ovo rešim i napokon da se naspavam kao čovek ovo leto

3 Likes