Interesantne CCG, alternative Hearthstoneu

Pošto je Heartstone trenutno zapao u onu fazu pred izlazak nove ekspanzije, i svi se nadaju da se neće ponoviti sada već standardan HS ciklus: Hype za nove karte, mesec dana pa smor, Hype, smor, i tako u nedogled, jer igrom preovldavaju u svakom trenutku 3-4 špila i nema ni grama inovacije ili varijacije između protivnika. Zato, evo par igara koje u neku ruku mogu poslužiti kao zamena za HS kad dosadi. Čak ni brawl nije toliko interesantan kad se svede na jedno te isto:

Kad se provali stil igre, ponavljaj do besvesti. Rinse and repeat.

Evo par igara koje bi mogle da pomognu da se olakša taj osećaj HS dosade :slight_smile:


Shadowverse

Platforme: PC, iOS, Android
Cena: F2P

Prednosti:

  • Postoji poprilično solidna kampanja za svakog lika
  • Svaki novi korisnik dobija po 30-40 packa sa po 10 karata
  • Brzo se upada u štos, pogotovu ako se ranije igrao Hearthstone
  • Daily Bonus, koji omogućava stalni priliv Rupies, kojima se kupuju dodatne karte ili se igra Arena
  • Dodavanje po tri Questa dnevno umesto po jednog, što dodatno ubrzava generisanje Rupies
  • Mogućnost “lakog” Rerolla, tj. počinjanja od nule, radi dobijanja boljih karata iz packova, i to se može raditi neograničen broj puta

Mane:

  • Kao i u Hearthstone, treba cela večnost da bi se sakupilo materijala za pravljenje Legendary karata
  • Velika prednost koju ima igrač koji ide drugi, zbog dodatnog Evolve poena
  • Sporo napredovanje po Ranked modu

SolForge

Platforme: PC, iOS, Android
Cena: F2P

Prednosti:

  • Mogućnost kombinovanja karata iz različitih klasa da bi se dobili hibridni špilovi
  • Svakodnevno dobijanje resursa, kao i Packova, te je omogućeno brzo generisanje novih karata

Mane:

  • Igranje protiv PC dosadi, a nema toliko igrača Online
  • Poprilično dosadan UI

Duelyst

Platforme: PC
Cena: F2P

Prednosti:

  • Gameplay koji se lako razume, ali teško savladava, gde je pozicioniranje likova bitno koliko i karte koje se poseduju
  • Brojne sposobnosti, koje se često mogu kombinovati radi efikasnog eliminisanja protivnika
  • Svakodnevni dobitak nekoliko Questova, koji često daju po 50 Golda, urade se dva, i eto novog packa

Mane:

  • Težina ako se čudovišta ne pozcioniraju kako treba na mapi
  • Enormna razlika u težini između CPU i pravih igrača

Urban Rivals

Platforma: PC, iOS, Android
Cena: F2P

Prednosti:

  • Jedna od najstarijih igara ovog tipa
  • Dosta raličitih klasa i relativno brzo se širi kolekcija karata
  • Mečevi ne traju duže od 5 minuta, često i kraće
  • Brzo i lako se ulazi u štos, jer su borbe poprilično jednostavne
  • Ako se pauzira na par godina, karte koje nisu bile tako retke mogu odjednom da koštaju i po 100000+ Clintz

Mana:

  • Količina rasa, mislim da je trenutno preko 10, sa skoro 1500 karata
  • Ako se ne igra neko vreme, i ispadne iz štosa, povratak u igru može biti brutalan i gotovo nemoguć
  • Jedan pogrešan potez često dovodi do katastrofalnog gubitka, od kog nema povratka
  • Skupoća nekih od najboljih karata, koje koštaju i po 50000 Clintz

Magic The Gathering: Duels Of The Planeswalkers 2014

Platforma: PC, 360, PS3, iOS, Android
Cena: 10e

Prednosti:

  • Ova igra ima najviše stvari za singleplayer igrače: nekoliko kampanja, izazova, 2v2 moda, 4 player free for all, sealed kampanja, itd
  • Raznoliki špilovi, koje nije potrebno čačkati da bi se igrali, te, za razliku od ostalih igara koje sam naveo, možete odabrati špil kojim ste igrali na početku svoje avanture i opet preći celu igru bez mnogo problema
  • Prelepi artwork na kartama, od brojnih umetnika

Mane:

  • Cena od 10e. Nije mnogo, ali nije “besplatna” kao ostale navedene igre. Ali ovde nema kupovine raznih packova i nadanja da će se dobiti neke korisne karte.
  • Multiplayer je gotovo nepostojeći već godinama
  • Nedostatak mogućnosti kombinovanja karata različitih klasa i pravljenja hibridnih špilova, van Sealed moda

To su neke od igara koje sam ja igrao, ako imate neki predlog za neku interesantnu igru u ovom žanru, predložite, uvek tragam za ovakvim igrama. :slight_smile:

Yugioh ima free online simulatore. Ygopro, Devpro, kako kome odgovara. Sve karte dostupne, praviš deck kakav hoćeš i igraš protiv bota ili online :slight_smile:
Takođe uskoro™ izlazi Legacy of the duelist na steamu, skroz updateovan. Tu postoje neke priče, packovi se kupuju pa nisu sve karte odmah dostupne kao kod community simulatora. Ima i načina da se dobiju džabe naravno, ali nisam igrao dugo vremena pa sam i zaboravio kako sve ide.

Pokemon TCG online takođe postoji, mada nisam tu puno istraživao.

Nisam znao za Legacy Of The Duelyst, to se mora probati kad se pojavi. :slight_smile: Mada su Power Of Chaos neprevaziđene :slight_smile:

Meni su još uvek omiljenje GBA igre, GX duel academy pogotovo. Ništa me dugo nije držalo ko te igre.

Mislim da se pojavio i duel links za android i ios, mada je format speed duel. Kažu ljudi da nije loša igra, mada nisam još uvek probao.