Info

Danas sam postao happy vlasnik PS3 Slim 320 Gb. Moj nick je VladaNS pa ko voli nek izvoli i doda me u friend listu. Vidimo se.

Cestitam na kupovini!
Nego moze li malo vise info-a… Naspram xbox-a tvoje licno misljenje kako ti se svidja?

Sad mozes i da radis walktrough i za druge igre ne samo pc :slight_smile:

Pa evo neko moje laicko misljenje:

PED: Dobar ali mi je bolji Box-ov. Masivniji je, tezi je i lepse lezi u ruci. Polozaji Stickova su mi takodje bolji na Box. Valjda je to stvar navike ali opet. Uvek sam se pitao za Box: a sta ako je neko levoruk pa mu ne odgovara polozaj stickova kakav je na Boxu ? Kao sto verovatno znate PS3 Ped ima ugradjenu bateriju koju punite preko same konzole uz pomoc USB kabla. S jedne strane skroz OK jer ne moras da razmisljas o baterijama a sa druge strane postavih sebi odmah pitanje: A sta ako se baterija zezne ? Mada verujem da su Japanci to napravili da traje. Sto se tice generalno dugmica… osecaj i kvalitet su mi defo isti.

KONZOLA: Meni konzole ko meni je slican stim sto PS3 ima jos neke stvari. Pre svega Internet Browser gde mozete da surfujete kao i na compu. Vidim ima i podrska za printer sto je lepo e sad koliko korisno to ne znam. Zavisi od coveka do coveka ali u svakom slucaju lepo sto su to stavili. Printer se verovatno kaci na neki od USB-ova ili ako ima podrsku za bezicnu komunikaciju onda bezicno. I opcije za podesavanja sistema su bogate. Generalno mislim da je Sony ostavio malko vise mogucnosti da se igrate sa vasom konzolom kad su u pitanju podesavanja. Tu je neizbezni photo album koji je jako lep (graficki). Video… vidim ima neki video editor ali ga nisam cackao. Meni je licno estetski PS3 meni lepsi jer mi ozbiljnije izgleda. Nema taj cartoonish look kao kod Box-a ali to je opet individualna stvar a i naravno… mozete skidati teme. Postoje klasicne i dynamic teme. Konzola je necujna. Da li radi… vidite samo po svetlima napred na konzoli. Takodje posle par sati igranja Killzone 2 konzola je bila nesto malo vise od mlakog ali bili su mi otvoreni i prozor i vrata od terase pa tu informaciju uzmite sa rezervom. Jos jedna prednost je sto nemate strujni adapter. Direktno iz konzole u struju. Strujni kabel je prekratak ! Jos jedna stvar koja mi se dopala jeste da kad odete na meni Games pa na disk koji je trenutno unutra… pozadina se promeni sa temom igre ciji disk je unutra i krene muzika iz igre sa malim ekrancicem gde se non stop vrti video sa akcijom iz igre. Naravno jedan defo veliki plus je sto se PSN ne placa pa sam juce picio Killzone 2 u multiplayeru. U pocetku su me odvaljivali ali posle… :smiley:

PSN: Bogato ali malo zbrda zdola. Lepse mi je organizovan LIVE. Ono sto mi se kod PSN dopada sto mozete da menjate izgleda, nacin sortiranja i prikaz informacija pa to anulira taj zbrda zdola osecaj :slight_smile:

Generalno stekao sam utisak da je PS3 vise racunar od Box-a… u smislu kao da nije samo konzola. Verovatno zato sto imate vise opcija u System meniju. Sto ima internet browser i podrsku za stampac. Negde davno sam procitao da moze i linux da se instalira na njega pa bih to defo iskoristio.

Ipak… verujem…obe konzole imaju i svoje prednosti i mane. Ja cu ih sad generalizovati:

  1. PED: Box
  2. KONZOLA: ipak Sony.

Eto… u ovom kratkom, brzom i first look opisu ima i sitnica i malo krupnijih stvari ali mi se Sony ipak vise dopada.

NAPOMENA: Ovo su moji utisci. Vi mozete a i ne morate da se slazete sa njima. Svako te dve konzole moze da dozivi na neki svoj nacin ali poenta se svodi na jedno… UZIVAJMO.

@Spam: Nista od Walkthroughova za konzole dok ne nabavim HD PVR :D… ako Bog da na leto.