Igre za PC, Game patches, Fix-es, DLC i slično

PCMR

Ljudi ajde da ne trujemo vise ostali deo foruma, ovde cemo da postavljamo od sada vesti za izlazak PC igara, patcheve, fixeve i slicno za sve PC igre…

Hvala

Jos kupujem i jedva cekam back to the Kg-e, pa da kupujem ko covek od 40 mb.

Vrlo zanimljiv tekst uopste o FC4: http://www.benchmark.rs/artikal/opis_igre_far_cry_4-3709

EDIT: ti Vlado idi samo pesice hehehehee

E, to sa seckanjem je bilo i u FC 3, i uspeo sam da ga sredim preko RadeonPro-a. Ukljucio sam double Vsync u tom programu, ukljucio sam i Double Vsync i u FC3, frame buffer sam stavio na 2 i sve je radilo ok. Upravo instaliram FC 4, pa cemo videti kako on radi.

Edit:

Probao sam Reloaded verziju FC 4 i majko mila koliko ono ocajno radi. Cak sam stavio Vsync na Sparse (zakljucava FPS na 30) i onda mi fps pada na 5, u odredjenim situacijama. Naravno, stutering-a ima na sve strane, kada stavim normalan Vsync, dobijam od 45 do 60 frejmova ali igra nasumicno spusta frejmove tokom voznje. Sve u svemu, ovo je bolje igrati na konzolama jer kako su poceli da optimizuju igre za PC (barem ovi iz Ubi-ja), na****** smo. Moja konfa je sledeca:

CPU: AMD FX 6300 4.2 Ghz (Prime 95, testiran 1 dan, temperature odlicne)
GPU: Asus 7870 V2 2GB VRAM-a (drajver je poslednja beta verzija)
MOBO: Asus M5A97 Evo R 2.0
OS: Win 7 Ultimate (poslednji hotfix instaliran)

Probacu preko RadeonPro-a da opet sredjujem igru ali trenutno nemam ni volje a ni snage za tim.

Pa ovi iz ubisranja odavno ova sranja rade. Primer na koji sam slucajno naisao:

[video=youtube_share;mqnAbRpyqfI]http://youtu.be/mqnAbRpyqfI[/video]

pa sta se cudis, seti se Watch Dogs demo sa E3 i real life kada je izasla na PC… a i na konzolama takodje, nebo i zemlja

Tu nije problem u PC-u, problem je u tom sto se na konzolama vece pare vrte, i developere jednostavno boli patka kako ce ispasti na PC-u. I ovo je izolovan primjer, Ubishit, i nekada prije EA, ali oni se popravljaju. Uzmi shadow of mordor za primjer, koji radi savrseno cak i na slabom hardveru, i mnogo dobro je optimizovan ( koliko se to mzoe reci u danasnje vreme ). Glupo je suditi knjizi po koricama zar ne ? PC gaming je ****** zato sto je Ubishit izbacio 2 nedovrsene igre?

To nije nista novo, ovo je cak i zastupljenije na konzolama, vecina Demo-a na sajmovima poput E3 se vrti na high-end PC-evima zakljucanim u kutije da se ne vide, na koje nalijepe sticker “xbox”. Bait and switch marketing na visokom nivou. Finalni produkt skoro nikad ne izgleda kao Demo ( cast izuzecima )

Evo je XO ekskluziva, demo sa E3 ( koji je logicno na PC-u ) na lijevoj strani i finalni produkt sa XO na desnoj :


ovo za forzu je cist primer kako levo (PC) je ukljucen HBAO+ bas se vidi da je to, a na xbox (desno) toga nema jer malko trazi resurse, i onda ispadne slika bleda i nikakva

cak su i senke smanjene takodje, pogledajte ogradu, nema senke od druge strane na tamo

Jel i ovi sa originalom FC4 imaju iste probleme?

Ortak je igrao oko pola sdata i veli da nema stucanja, fps je od 45/120, reload verzija, fx 8350 i 280x, mada ja mu ne verujem jer je veliki trollll. Da sam mu rekao da mi fps ne pada ispod 100 verovatno bi poceo da pljuje po igri :smiley: Eto svi ovde imaju problem samo njemu sve leti…

ma ne primecuje to je ono sto ti ja kazem da pola ljudi to ne vidi, i da imaju problem i na originalu

Ma jok be suntav, objasnim ja njemu da se to javlja kada vozi i pritom puca…Na kraju pitam ga jel je uopste vozio nesto? Nisam ali me je drugi vozio…:fubar:

ma nije on ni igrao onda, prologue traje ok i tu nista ne secka cim se prolog zavrsi ****** je zesce

Rekao sam mu da mi se javi nakon 2 sata igranja. Zasta li je on dao pare kada samo ukljuci igru i unistalira cccccc

nije poenta u padu fps-a da bi se to desilo jer ja imam 60+ npr i secka a nema pada :D, negde ima negde ne, ali se uvek desi na istom mestu sto je najgore, tako da je 1001% do igre

malopre sam upalio BF4 jer ga nisam igrao uopste do sada. Znas kako radi? ULTRA sa 4xMSAA na preko 60fps, jos ja udario VSYNC da ga drzi na 60… mislis da stuca negde? Jok, explozije, ludila, ama jok, jos mi igra lepsa nego FC4 bes mi sve…

Ali BF4 koristi ATI-ev MANTLE API zato i sljaka fluidno, googlaj ako ne znas sta je. eto ti je optimizacija na delu

Znam sta je ali ja dok sam je igrao jos nisu izbacili mantle :smiley:

EDIT:

Razvojni tim u Ubisoftu zadužen za Far Cry 4, sprema se da isporuči drugi veliki patch za ovu igru, a iz ovog studija takođe poručuju da žele da čuju više informacija od gejmera koji su iskusili određene probleme. Kompanija tvrdi da većina gejmera koji su kupili igru nemaju problema u ovom trenutku, i da je iskustvo na objavi bilo bolje nego što se očekivalo.

Ipak, oni su na blogu poručili da pojedini gejmeri imaju problema sa rušenjem igre, ali da njihovi početni rezultati istraživanja ukazuju na to da to može biti rezultat toga što su povezane neke periferije koje izazivaju konfilkt. Međutim, nije data lista takvih uređaja. Promene u drugoj zakrpi bi trebalo da eliminišu zamrzavanja igre** kao i pad broja frejmova**.

Far Cry 4 Update

[h=3]PC Patch 1.4.0[/h]11/19/2014 03:28
We’ve heard the community and are pleased to say that we have been able to remedy the issue (identified in our Known Issues list yesterday) causing some PC versions of Far Cry 4 to go directly to a black screen due to the presence of external USB devices. Some have been able to temporarily fix this problem by disabling USB devices and certain drivers, but we realize this is in no way ideal. For that reason, this Friday, November 21st, we’ll be releasing Patch 1.4.0 for PC that should remedy the problem and allow PC players to enjoy the game as normal.

Though Patch 1.4.0 will contain additional fixes on release, we wanted to let users know that the black screen issue has been tackled. An update containing the full list of fixes will be posted to the blog prior to the patch being released on Friday.

EDIT: the patch will be released on Friday 21st or in the following days.

If you have any further concerns, please contact Customer Support.

  • The Far Cry 4 Live Update Team

Zar ne treba da izadje 2.0?

pa da nije malo mnogo :smiley: hehehe

treba monogo da popravljaju do 2.0 hehehe

interesantno da stucanje niko ne spominje, bas da vidim da li ce da ga poprave, igra mi se igra nenormalno

Razvojni tim u Ubisoftu zadužen za Far Cry 4, sprema se da isporuči drugi veliki patch za ovu igru, a iz ovog studija takođe poručuju da žele da čuju više informacija od gejmera koji su iskusili određene probleme. Kompanija tvrdi da većina gejmera koji su kupili igru nemaju problema u ovom trenutku, i da je iskustvo na objavi bilo bolje nego što se očekivalo.

Ipak, oni su na blogu poručili da pojedini gejmeri imaju problema sa rušenjem igre, ali da njihovi početni rezultati istraživanja ukazuju na to da to može biti rezultat toga što su povezane neke periferije koje izazivaju konfilkt. Međutim, nije data lista takvih uređaja. Promene u drugoj zakrpi bi trebalo da eliminišu zamrzavanja igre** kao i pad broja frejmova.**

Permutovao sam ove reci sa 2.0 :headbang: Ali sto kazes, nigde ne pominju stucanje.

igra mi se igra nenormalno

Odigraj FC3 jer je vrh :slight_smile:

maybe I will, cisto dok ne srede ovu, ali sta ce onda da se desi, onda ce da me smori 4 ako samo nastavim posle trojke… Gde znam vise nisam pametan, imam sad malo vremena uvece cisto da nesto odigram ili pogledam i to je sto je, nekad mi se igra, nekad mi se nesto gleda pa kombinujem. Eto sad mi se igra FC4 bas, kad ono mucak