Igre koje ste propustili a niste trebali

Ne bi bilo lose da postoji tema posvecena igrama koje su ranije izasle i vredne su pomena,a hvala Bogu ima ih prilicno.Ovo bi omogucilo novoplecenom vlasniku doticne konzole da brzo pregleda koje bi igre trebao probati pre nego sto se baci na najnovije hitove.Ja cu poceti sa onim sto sam probao a i sam sam svestan da sam dosta igara propustio.Vi se nadovezujte.
Za pocetak me interesuju voznje Forza i PGR4.

Table Tennis - Izuzetno simpaticna i dinamicna igra.Iako sam tek odigrao jednu partiju odmah me pridobila.Kontrole su prilicno jednostavne i nije neophodno utrositi mnogo vremena ne bi li se uhodali.Nisam probao jos 1 na 1 a to je sigurno najveca draz ove igre.Iako je igra iz 2006 graficki je to dosta lepo upakovano i dan danas lkepo izgleda.Pristojna igra i zabavna.Vredi probati!

Burnout Paradise - Posle pocetnog razocaranja sa samim konceptom igre(mislim na prebacivanje u sand box rezim),pomirio sam se sa istim i shvatio da to nije toliko losa stvar.Trke i ostali modovi su i dalje odlicni,vrhunski osecaj brzine je i dalje prisutan,adrenalin nabijen,grafika fenomenalna,igra must have.Nemojte se samo cuditi ako u pocetku budete imali problema sa nalazenjem cilja,vremenom cete se uhodati i to ce biti dosta laksi posao.Obavezno stivo!

Ninja Gaiden 2 - Uz DMC4 najbolji hack n slash naslov za x360.
Dobra grafika,odlican borbeni sistem ali prekrvava i ne bas laka tako da ipak jasno cilja na odredjenu publiku.Jednostavno ili volite ili ne volite ovakve igre.Ako ste od onih prvih(ninja javi se:) )necete je ispustati iz dzojstika dok je ne prevrnete uzduz i popreko a ako ste od onih drugih zaobidjite je,ne voli svako da posle svakog fight-a taba po lokvi krvi i trci kroz picvajz koji je morao napraviti.

dodala bih i “the darkness”…igra koja ima sjajnu pricu a jos sjajniju akciju…extra igra i toplo je preporucujem svima…

Za sve one kojima je Ninja Gaiden 2 pretežak evo jednog linka koji će, nadam se, olakšati stvar
http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/file/943273/53104

Kad smo vec kod Ninja Gaidena 2

moram da se pohvalim, preshao na warrior tezini. Jedno od najbrutalnijih iskustava koje sam doziveo uz igre. To ili konzolna (ne pc, koji je laksi) verzija DMC3 na normal, uh… :eek:

Ali dobro. Lako je nabrajati stare hitove, hajde da probamo sa igrama koje su mnogi popljuvali/propustili, a ja eto mislim da vredi probati:

Turok - Kad nema sta da se igra, turok je sasvim ok. Kada prvi put zabijete onaj rambo noz raptoru u vrat, ili kad se kroz visoku travu sunjate od protivnika do protivnika sa lukom i strelom, shvaticete kvalitete igre. Neocekivan bonus: iako imaju face kakve bi samo majka volela, likovi u igri su iznenadjujuce harizmatichni, posebno vas lik.

Timeshift - Jos jedna osrednja, ali zabavna igra. Ako nekako progurate kroz prvih pola sata, igra postaje i vise nego solidna. Ovo traje sve do poslednje cetvrtine, kada su se dizajneri izgleda umorili i ponestalo im je ideja/kreativne energije, ali do tada, uopste nije lose.

Clive Barker’s Jericho - E, ovo je jedna od onih igara protiv koje mislim da postoji zavera. Svi je napljuvase, a igra ne moz’ biti zabavnija. Naravno, podrazumeva se da vas uopste interesuju takve morbidnosti. Da rezimiramo: odlichna grafika, zanimljivi likovi (i to njih sedam!), a mogucnost trenutacnog preskakanja iz lika u lik, od koji svi imaju drugaciji stil borbe i magije je fascinantna… neko ce ovo iskopirati, pre ili kasnije.

Alone in the Dark - Jos jedna igra koja se ili voli ili mrzi. Ima tone gresaka, problema i bagova, ali bre ljudi su probali da sprovedu potpuno nov, freeform pristup hororu. Realna fizika i ponasanje vatre, ceo taj osecaj snalazenja, stap, kanap i zvakaca guma varijanta… mnogo dobro. Sve to upakovano u jedan krajnje filmican paket, sa par sekvenci od kojih zastaje dah.

Crackdown i Dead Rising - Ovo dvoje jesu hitovi, ali ko zna, mozda neko od vas ih nije probao. I jedan i drugi su vrlo solidni naslovi, Dead Rising mi je sa svojih stotinu-dve zombija na ekranu odjednom prvi otkrio kapacitete novih konzola… a tek kad sam nabasao na kosilicu za travu…

Bonus: Portal - Da nisam chuo da neko od vas ovo nije probao! :smiley:

Kad smo kod Ninja Gaiden 2 i hvaljenja ne vidim zašto i moj rezultat ne bi video svetlost dana (kad već ne mogu na live-u).
Elem, warrior level 21.778.000 prvi put, a drugi pokušaj 24 miliona i nešto!
Pronašao sve, sem dve crystal skull-s, sve magije i oružja na max, i zamalo da maznem Sonju…

normalno " lost planet "…odlicna igra,lepa grafika i meni se narocito dopala sto nemas puno vremena da se stekas po stazi…kraj nisam vidla jer mi je na zadnjoj stazi riknula konzola…:D:D

Ko o čemu ja o Crackdown-u.

verovatno jedna od najduže igranih igara na mom boxu. Slučajno sam obrisao neke fajlove za igru sa harda i sada treba nanovo da ga pređem, skupiti sve orbove, pokupiti oružja, unaprediti skilove…ah, toliko toga. ponovo.

većini ljudi je ova igra meh, ali mene drži i uvek joj se rado vraćam. Kada sam je pokazao jednom drugaru, on je rekao “kakva užasna grafika!” :D. To mi je samo potvrdilo jer je lik totalni FPS + PES manijak, i ništa dalje od toga, da igra ima kvalitet koji se ne vidi na prvi pogled.

Sama grafika je meni ono što je izdvaja od ostalih, unikatan art style (comic fazon) i fantastičan engine koji sve to pokreće. Mogu misliti šta će Real Time Worlds uraditi sa Crackdownom 2 (ovih dana se šuška o mogućem nastavku).

Soundtrack je fenomenalan, posebno magija uvodne muzike. moćno i mračno, napeto…uh, naježih se. Zvučni efekti su odlični a glas naratora a la 50s sa uzvicima “Agent, fire from above!” samo doprinosi frenetičnoj akciji.

ALi ono što igru čini igrom tako dobrom je sam gameplay. mešavina gta, platformera i akcione pucačine sa postepenim unapređenjem lika u pravcu koji najviše odgovara vašem stilu igranja. Nema ništa slađe nego kada se novo oružje dobije i sa istim raspali po bandi. Sniper + rocket launcher… ohoho!

Crackdown nije igra za svakoga i verovatno dosta ih odbija svojim vizuelnim stilom (šta ću kad volim sjaj neona:)) ali meni je jedan od dragulja trenutnog hd gaminga.

Igra se prodala u preko 1,5 miliona primeraka, i nema razloga da se nastavak ne pojavi.

Dobro robotnjik ubedio si me nabavljam!:smiley:

Da da,

**Crackdown ** je pravi sleeper hit.

Ovo je jedna od onih igara za koju su svi mislili da ce je kupiti samo zbog Halo 3 bete… kad ono, ispade odlican naslov sam za sebe.

Jedino me uzasava pomisao da nije bilo H3 bete, malo ko bi je realno kupio, pa nikad ne bi ni prodala tih milion i kusur kopija. Ali dobro, konju se u zube ne gleda, ili kako se vec kaze… ionako isuvise dobrih igara prodje nezapazeno (see my previous post ;))

@ adrijanchica:

Zamalo i Lost Planet da stavim u svoju listu, ali rekoh, njega je verovatno vecina ljudi ipak odigrala… sasvim solidna igra, moram se sloziti.

Dođe mi da i ja probam! Čovek stvarno zna da ubedi!
Imam osećaj da bi robotnjik i prase u Teheranu prodao!

Table Tennis! kakva igra, besomučno smo je igrali, obavezno probati.

Earth Defense Force 2017, sa doduše ps2 grafikom,ali tone i tone zabave. Starship troopers poetika, samo sa puno preterivanja i non-sensa… savršeno.

Project Sylpheed je svemirska pucačina, sa jakim vizuelnim stilom i treba samo dati šansu kontrolama (navići se) i onda je sve za jedan sf leteći spektakl ispunjeno.

Hteo bih da malo ozivim ovu temu :slight_smile:

A i usput da pitam sta je bolje Crackdown 1 ili Crackdown 2? I sta je bolje Lost Planet 1 ili Lost Planet 2?

Koje jos igre preporucujete?

Lostplanet kec definitivno sabija dvojku, ne znam za crackdown posto nisam igrao nijedan iamko imam oba :smiley:
Inace ja sam dosta propustio igara ali najvise multiplatforma, malo sam ekskluziva presao ali jednostavno nestizem jer radim ko stoka leti a zimi igram igre i tako :slight_smile:

po meni zali boze diskova i truda da se uopste naprave ova sranja od igre…

Eh ne znam dal je matoro,ali sam bas uzivao igrajuci Mirrors Edge,igra je solidna,adrenalinska a sto je najvaznije unikatna.Definitivno bih je preporucio kao i sve Skate naslove.Jednostavno volim te igre gde se mozes slomiti ko covek :smiley:

Conan, Sherlock Holmes VS. Jack The Ripper

Viking : Battle for Asgard

Rise of the Argonauts

Dosta ljudi, barem oni sa kojima sam pricao nisu pikali ove naslove, a meni su vrhunski. Ko voli dobru action - rpg avanturu nece se zeznuti

Viking je super a Rise of the Argonauts mi nije bas nesto posebno.

Fallout

Keca i dvojku sam odigrao. Jes da sam bio mali ali odigrao sam. Kad je izasla trojka jedva sam docekao ali kad sam video koliki je svet i velicina igre nije mi se ni igralo. Mogucnost da u tako masovnoj igri pred kraj napravim neki glup izbor u questu bila mi je uzas…

Nakon skoro godinu dana sam odigrao i uzivao.

Dragon Age

Igrao prvi put mozda 3 sata i meh. Upravo (pre 5 minuta) zavrsio igru. Presao sam Origins, Awakening, Wardens Keep. Najbolji RPG ikad napravljne bez pogovora. Sad cu da uplatim poene da skinem Darkspawn Chronicles i Return to Ostagar.

Mass Effect

Ista stvar kao i za Dragon Age. Nemam pojma sta me je odbijalo od igre i onda kad sam presao… samo WOW na kraju. Drugi deo sam igrao cim je izasao naravno.

Ne znam sta me je odbijalo od RPG-a ali od pre godinu dana mi je omiljeni zanr. (AC izuzetak za action/adventure :D)

Citam ovaj thread i sve u sebi:’‘pres’o,pres’o,pres’o,pres’o,pres’o’’ :smiley:
Osim RPG-ova sve ostalo je predjeno :slight_smile: