Igranje igara direktno sa hard drive

Pozdrav ljudi, novi sam vamo ne poznajem forum najbolje pa ako sam promasio prebacite temu gde treba…

Zeleo bih da znam kako da igram igru sa hard diska, odnosno da je instaliram preko diska i da onda ne moram taj disk vise da koristim ako je to moguce imam

-Xbox 360 elite, LT 3.0. I na njemu ima hard drive od 60gb…

Trenutno igram GTAV, prvi put kad sam instalirao zauzimao je 15.2gb ne znam kako, i sad kad sam ga drugi put instalirao(bio sam obrisao nestO) i sad mi zauzima samo 7.7gb, ali moram da koristim disk 2, da bih mogao pokrenuti…

Instaliraj i drugi dvd i nece da ga vrti samo par minuta da vrsi verifikaciju i prestace. Fleshovana konzola samo sa dvd-om od igre unutra ne moze bez.

Da igras bez dvd-a samo RGH konzola.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Kada instaliras oba dvd-a i dalje ti treba jedan sa koga se pokrece igra. Nece vise da vrti disk ali treba da bude u drajvu da bi je pokrenuo i igrao. Ako zelis potpuno da eliminises diskove, moraces da ugradis RGH u konzolu, ali se onda oprosti od Live-a.

U redu hvala vam, a sad me interesuje kako da igram LIVE? Naprimer FIFU 15?

Spojis se sa konzolom na internet…ides na Live…ali trebas imati Xbox Live pretplatu da bi igrao online preko live-a…

EDIT:

I trebas paziti da ne igras igre na Live-u pre zvanicnog izlaska, tacnije dok je ne verifikuju na abgx-u.

Mozda nije mjesto za ovo pitanje ali nisam nasao bolje rijesenje gdje da ga postavim. Ja cu ovde da priupitam a admini neka me streljaju, vjesaju, i dezintegrisu ako sam bas toliko omasio :slight_smile:

Diskovi igra narezani za verziju LT 2 i 3 flesh mogu li da se pokrecu na RGH tj. da se kopiraju i pokrecu sa harda tj. da se ikako pokrecu (makar i preko optike).
Na ovo nisam nigdje nasao odgovor odnosno moja 4 oka nisu nigdje nacitala takav tekst da je bio ispisan (2 oka + naocare).

Imam mogucnost doci do nekih 400-450 diskova koji su rezanih za LT verzije piraterije. Pa rekoh nije zgorega priupitati.

Bilo je slično pitanje pre nekog vremena. Koliko se sećam, možeš da ih ripuješ preko PC pa da prebaciš na Xbox. Ne sećam se da li ima neka opcija u FSD, ali mislim da nema. Neko stručniji će ti odgovoriti ako grešim.

Ima extract DVD opcija u FSD, samo moj nije flesovan pa ne znam da li je to samo za filmove i slicno ili i za igre, moze to uvek probati ako ima flesovan drajv. :slight_smile:

@sdarkos71

Moze, imao sam ja kolekciju igara, gde su igre bile rezane na razne nacine i svaka je radila kako treba. I da, kao sto rece @u2020bullet, postoji opcija unutar FSD-a “Extract DVD” , gde prebacujes igre sa diska, direktno na hard (pod uslovom da imas flesovan i ispravan drajv).

Da konstatujem ako sam dobro shvatio!

Igre namjenjene _za LT mogu da ferceraju na RGH kon__zoli samo ako je i optika flesovana (@Jovan). A ja sam i dalje zbunjen, konfu__zan i de__zorjentisan (i de__zintegrisan poslje __ @Akiris -ove intervencije). Opet nista nisam skonto!

Ovu varijantu po pitanju ekstrakovanja igara na hdd koristim redovno kada su originali u pitanju. Nisam fi__zicki _u mogucnosti probati te pirate za LT flesovane optike sam se nadao nekom od vasih licni do__zivljaja po ovome pitanju.

Ovako, najjednostavnije objašnjeno: LT ti omogućava da ti Xbox očitava rezane diskove. Ako ti je pored RGH ubačen i LT, onda ćeš moći direktno sa diskova u Xbox da ubacuješ igre. Ako pak nije, onda ćeš morati da ih prvo sa diska prebaciš na PC, pa sa PC na konzolu.

Ovo oko prebacivanja na PC se podrazumjeva pravljenje cisto copy-paste sadrzaja diska ili pravljenje imidza tog LT diska. Prva varijanta nije problem :). U drugoj varijanti sta sa cime dalje koristiti da se dobije valjana forma koja je adekvatna za RGH, koji se programi dalje koriste (XBC ili neki drugi), pretpostavljam da je u pitanju neko konvertovanje iz necega u nesto.

Ovo drugo, praviš iso, koji onda konvertuješ preko ISO2GOD ili XBC. Onda to prebacuješ na konzolu. U osnovi, od diska napraviš ISO, dobiješ isto ono što bi dobio da si skinuo sa interneta neku igru, i onda je konvertuješ za Xbox.

Batice hvala ti na pojasnjenju.

A nebi bilo lose da se ovo pojasnjenje uvrsti u temu http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=4815 (@studiovpc) sa dodatkom da RGH cita (instalira-ekstakuje) NTSC i PAL verzije igra.
Ovi podaci tamo nedostaju, zato sam i bio u stanju zbunjenosti i sa velikim upitnikom iznad glave :). A bilo bi dobro i ove podatke uvrstiti u opcije RGH kao mogucnost koristenja i upotrebe.

Ili ako koristis XBC mozes direktno ripovati samu igru sa diska da ne pravis ISO i tako je prebaciti na xbox. :slight_smile: