Horizon...nece da radi

Pokusavam da startujem Horizon, ali mi non stop izbacuje onu Send/Dont send gresku. Imam instalirane sve verzije .net framework-a jer vidim na netu da to zahteva, tj. verziju 3.5. Ali opet nece. Ima li neko ideju u cemu je problem? WindowsXp SP3.

probaj sa USBXTAFGUI_v44

horizon je skoro apdejtovan na novu verziju… zasto zaboga koristis xp, stavi sedmicu.

Zato sto mi 7-ca ne odgovara iz nekoliko meni veoma bitnih razloga.

A novu verziju sam i skinuo. Vidim da se na netu mnoogo ljudi zali na isti ovaj problem. Izgleda da je aplikacija dosta lose napisana.

nije aplikacija lose napisana nego koristis WIN XP za koji vise retko ko optimizira palikaciju, Lepo ti @padawan kaze!
Uvek sam se pitao sta je sa ljudima koji misle da je XP bolji i da igre bolje rade na XP nego na 7, cuo sam milion primera ali svako uveravanje da je XP los i da ga virusi mogu oboriti za 2h i poremetiti bilo je uzalud.

Prvo, nema to veze sto nemam W7 jer se ljudi zale na isti problem i sa W7. A drugo, XP uopste nije los kako ti kazes, i virusi ga ne mogu oboriti za 2h, naravno ako znas sta radis. Evo meni ova instalacija stoji pa ima jedno 2-3 godine i radi kao sat, a virus nisam video ne pamtim od kada. Naravno, svaki drajver je instaliran po redosledu, nepotrebni servisi su iskljuceni, ceo windows podesen kako treba, redovno se radi Windows Update, ne startuje se gomila gluposti sa windowsom jer ne znam kako to da iskljucim itd. itd.
A drugo, kad ste vec navalili, W7 mi ne odgovora prvo jer nema applet kao XP koji ce da sa windowsom ucita color profil za monitor. Uzalud sam trazio i 3rd party aplikaciju, i ono sto kao postoji nije to to. Onda, ne svidja mi se ceo W7 idiot proof koncept. Ne svidja mi se control panel koji je sav saren i u kome ti treba 5 minuta da nesto nadjes. Ne svidja mi se idiotski quick launch bar, koji i kada se promeni na male ikonice izgleda jos gore. Ne dogovara mi to sto neke starije aplikacije nikako ne mogu da prorade pod W7, ni u compatibility modu. Ne svidjaju mi se Catalyst drajveri za W7…podesiti ih da rade kako ti hoces je nocna mora, jer ne postoje neka advanced podesavanja, zbog idiot proof okruzenja.
Ima jos gomila stvari koja mi se ne svidja, ali ovo mi je sad iz glave. Cekacu ipak sledece izdanje Windows-a, pa mozda mi se ono svidi.

Postoje i neke stvari koje mi se naravno svidjaju i na W7, kao npr. to sto igre imaju znatno bolji fps nego pod W7, sto postoje aplikacije pisane samo za W7 (vrlo malo doduse), samo graficko okruzenje windowsa i slicno, ali to je svakako premalo da bih presao na neki sistem koji mi sa druge strane mnogo manje odgovara.

Ok tvoj izbor druze, meni posteno nije trajao XP duze od 3meseca kad radim nesto sto dira boot loader nema teorije da ga vratim, instalacija XP je 10min sto je dosta brzo. Horizon ja ne koristim samo onaj sto sam ti dao i party bufalo

Da, taj sam probao, mislim na usbxstaf, ali horizon je bas odlicno sredjen, i super zavrsava posao. Steta.

Meni Horizon nije hteo da radi na XP-u nikad.Ali skoro sam instalirao W7,i radi k’o sat :wink:

Ovako ces rijesiti problem :

potrazi u Program Files da nemas neki folder Horizon ili na Uninstall da nemas opciju da obrises skroz Horizon (govorim to jer sam ja na neki cudan nacin imao i na Uninstall i u Program Files opciju/folder horizon) Nakon sto sam ga obrisao i skinuo najnoviju verziju (potrazi na google) Horizon mi se palio normalno - bez ikakvih problem

Elem, to Send / Don’t Send se kod mene javilo nakon sto je sam od sebe pokrenuo update na startovanju programa. Nakon toga svaki put sam imao taj isti problem dok nisam sve pobrisao i sad taj zadnji Horizon radi ko’ sat.

NAPOMENA :

Horizon je jako bolji od USBXTAFGUI_v44 - ako vam je potrebno za TU-ove. USBXTAFGUI_v44 sam jako dugo koristio ali kad sam napravio poredjenje njega i Horizon-e ovaj drugi je bio puno bolji