Home button na iPad Mini ne radi, kako rijesiti problem?

Home button na iPad-u odjednom prestao da radi, kao da se zaglavio. Dugme vise nema kontakt, ne cuje se da skljocne kad se pritisne, ne moze ni da se pritisne uopste… Je li imao neko slicnih problema? Da nije mozda prasina ispod, pa blokira dugme ili sta vec?

Nije prasina, moguce je da je otisao flex kabal, a ako nema hod, vjerpvatnije je da se polomila ona plastikica. Ako ti ne smeta sto ne radi, samo inataliraj my home button ili tako neki app, to ti je prozirna ikonica, sluzi kao home dugme.

I jos za kraj, mozes koristiti onaj finger gestures, sa cetiri ili pet prstiju imas par gestova, mozes tako da izlazis iz aplikacija, ulazis u multitask, sve.

Znam za finger gestures, to i koristim sada. Ponijecu ga na servis za par dana da pokusaju da naprave to, jos imam garanciju. Valjda se moze promijeniti.

@iKaran

ponio sam ga danas u radnju gdje sam ga kupio buduci da je jos pod garancijom, i rekose da ce mi poslati novi. Valjda sam dobro prosao :slight_smile:

ali opet ne mogu da vjerujem da se jednom apple proizvodu pokvari home button nakon svega 7 mjeseci… I to samo o sebe, jer inace bas pazim svoje stvari.

Designed in California
Made in China

sta si ocekivao? :), cost reduction ubija sve zivo, oni su se sad osilili i mogu komotno da rade sta god, samo dok je na “zadovoljavajucem” nivou, ali da se kvare kvare se, sve se kvari

Ali posle sedam mjeseci? Ajde da je nekoliko godina, ali sedam mjeseci… Neobicno bre.

Meni je na iphone 4s nakon 3 mjeseca pocelo zezanje sa home tipkom nekad hoce nekad ne kupio ga novog na launchu i otad nisam vise nikad apple :slight_smile:

Pa ono, nije mi to neobicno. Cesto susrecem iUredjaje sa pokvarenim home dugmetom, posebno na telefonima. Drago mi je da si rjesio problem.