Hellblade 2: Senua's Saga - Game Overview | Xbox Dev Direct 2024

Next gen :saluting_face:

4 Likes
1 Like

https://twitter.com/tomwarren/status/1775831476845604983?t=ztnunux4OwIM_4zTAGqXwA&s=19

2 Likes

Uh, obradovao me je novi kontent vezan za igruā€¦ ali Xbox nije nesto za sta se obradujem u smislu grafike :grimacing:ā€¦

Xbox igre su igre koje fukncionisu na hiljade i hiljade razlicitih konfiguracija, stoga, potencijal nije maksimalno iskoriscen. Gde se npr igre za PS5 prave samo za PS5, tako da developeri imaju mogucnost da iskoriste i iscede ā€œsvaku kapā€ konzole i optimizuju je (ako su u mogucnosti i imaju zelju).

Serem im se u next gen u 30fpsa viÅ”eā€¦

4 Likes

Biće sa Pro konzolama 60fps :rofl:

Zasto je 60fps uopste bitan u igri koja ce vrv biti letterboxed i ide na cinematic experience :sweat_smile:

3 Likes

Isto imam da kazem, serem im se usta i 30 fps sa igrama.

Nisam ni očekivao 60fps-a za ovo. Kad pogledam grafiku sa trailera i sl, nema sile da se ovo potera u 60 i da izgleda kako izgleda. I drago mi je Å”to napokon crpe zadnje resurse konzola na izgled igre, džaba mi 60fps-a i gledam kako trava niče 5m ispred mene dok se krećem.

Možda kasnijenubace 60 isto kao i prvi deo. Prvo je bio u 30 pa posle dodali 60,ali za XIS konzole doduŔe

4 Likes

Preskacem ovo. Nikada me nije intereasovala igra. Glavni aduti koliko vidim su facijalne animacije, dok je gamepelay siromasan. U tom slucaju upalim The Querry i uzivam.

Čovek uporedio The Quarry i Hellblade :joy::joy::joy::joy:

Moze da izgleda kako hoce, 30 fps je neigrivo.

2 Likes

Onda nemoj da igraŔ :joy: Prosto, i ovako pola ljudi koji kukaju nisu ni prvi deo preŔli, da ne kažem ni pokrenuli. :tipping_hand_man:
Svakako vam ne vredi drugi deo bez prvog.
Ja sam igrao i Uncharted 4 i TLoU2 u 30 pa me to nije sprečavalo da mi budu jedne od najboljih igara. RDR2 istoā€¦ Nisam se toliko razmazio i svakako sve single player igre uvek igram na quality mode.

Edit: I God of War naravno :ok_hand:

3 Likes

Pa dobro, neko se u africi jos uvek igra sa osusenom balegom, jbg sta cu kad sam razmazen. :frowning:

Ja sam igrao i presao prvi deo Hellblade-a i igra je utegnuta u 30 kao pracka. Jako je spora igra i ne znam koji ce vam 60 ovde. Akcenat je na atmosferi i grafici a verujem da ce drugi deo sve da oduva.

3 Likes

Ne znam na koga misliÅ”, igrao sam prvi deo naravno, nisam ga preÅ”ao jer mi nije legla igra da ne kažem da je loÅ”aā€¦
Igrao sam i ja uncharted i sve ostalo u 30fpsa ali kada?
NajlakÅ”e je reći ā€œnemoj igratiā€, ako tebi ne smeta jadnih 30fpsa za danaÅ”nje standarde OK, cepajā€¦
I da, razmažen sam sa 60fpsa.

1 Like

Haha mislim da ljudi samo imaju pogresna ocekivanje od ove igre. Posto je velika AAA igra za Microsoft, misle da ce ovo biti neka akciona-avantura gde ce se upgrejdovani ko u God of War-u i sakupljati inventar itd itdā€¦

Ljudi ovo je walking simulator, nesto nalik What Remains of Edith Finch, sa kombatom 1:1, koja se bavi ozbiljnim temama psihoze i sizofrenijeā€¦ let that sink in bukvalno.

Ako zelite 100% gameplay-a, ova igra verovatno nece biti to.

Skoro svi smo igrali prvi deo, pa nismo s kruŔke pali pa sada lupetamo.

To sto zelis 60fps govori suprotnoā€¦ kosi se sa umetnickom vizijom. Uostalom igraj na PC-u i ostavi konzolske igrace da uzivaju u 30fps sa boljom grafikom u odredjenim igrama.

2 Likes

Nije point and click avantura nego akciona igra iz treceg lica gde su tajming i pariranje krucijalni. ā€œUmetnicka vizijaā€ je u ovom slucaju nevesto koriscenje endzina, mali je tim, bitnije je da igra izgleda dobro na staticnim screenshotovima, bice na midgenu 60 fps-a i to je to.