HDMI i zvuk

Planiram da uzmem akltivne zvucnike i sad posto koristim HDMI kabel interesuje me kako da ih povezem sa Xbox-om posto on nema posebne dzekove za zvuk kao na VGA kablu !? I kad smo vec kod zvucnika mislio sam da uzmem mozda MICROLAB SOLO-7C,interesuje sta vi mislite da li je to dobra kupovina ,mozda neki drugi zucnici -znaci predlozi i sugestije :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=6NkHAIszFNU&feature=related

Imas vec slicnu temu ovde:
http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?80-Xbox-360-PC-Monitor/page3&highlight=hdmi+zvuk

Inace ja sam kupio ovo cudo (jos ga nisam probao):
http://cgi.ebay.de/HDMI-AV-Audio-Video-Kabel-fuer-Xbox-360-Xbox360-2m-NEU_W0QQitemZ180464511473QQcmdZViewItemQQptZPC_Viedeospielzubehör?hash=item2a0485e9f1

Sad kad nakacim ta oba kabla da li treba negde u opcijama da podesim da preko hdmi ide samo slika ,a preko ovog drugog zvuk?

Ja sam povezao zvucnike direktno na tv preko onog crvenog i belog audio izlaza, znaci nevezano za xbox koji ide preko HDMI - a. Utisam zvuk na tv i odvrnem zvucnike, nije bas prakticno ali zavrsava posao.

Preko HDMI-a uvek idu i slika i zvuk, ne moras nista da podesavas, imaces zvuk i na ovom drugom.

Tako sam nesto i planirao ali nisam siguran da li tv utice na zvuk mislim doda malo suma …

Ja sa prezadovoljan zvukom, nisam primetio nikakav sum.

Hahahahaha, kvalitet pojacala sa TV-a je S-M-E-S-A-N

Sto se tice zvuka nema pravog zvuka bez onog kabla:
HDMI AV Audio Video Kabel fĂĽr Xbox 360 Xbox360 2m NEU bei eBay.de: PS2 Playstation 2 (endet 04.03.10 10:29:17 MEZ)
Taj kabal imas za 950din trenutno na limundu i vec duze je tamo tako da ili ga prodavac ima vise komada ili nema zainteresovanih za kupovinu.
Sve u svemu moras da uzmes zvucnike ili pojacalo koje ima digitalni ulaz i sa optickim kablom (u tehnomarketu bio 1500din kad sam ja kupio) i povezes xbox i zvucnike pomocu onog kabla od 950din.
Sve to o cemu vi pricate je smesno za ovaj zvuk koji dobijate na ovaj nacin.
Ima na dosta dvd-a (kod mene na xwave 5000 ima) i nakacite zvucnike koji uopste nemoraju da budu toliko dobri (probajte pa cete videti) i tek tada dobijate ono pravo.
Sve ovo i nije toliko skupo sta dobijate od zvuka na ovaj nacin.
Probajte i uzivajte u pravom zvuku kad vec imate pravu konzolu.

Mozes li da predlozis neke 5.1 zvucnike sa digitalnim ulazom koji nisu preskupi?

A da ne zuris sa zvucnicima?
Ne znam koliko imas iskustva sa zvukom, mogu ti samo reci da sam ja hteo da bacim neke stare 5.1 zvucnike i prikacim ih reda radi na xwave 5000 player i odusevljenje,nisam mogao da verujem kako se cuju ti stari krsevi.
Konkretno moj ti je savet da ako imas varijantu da probas neke zvucnike koje imas na neki xwave koji ima opticki ulaz i tek onda odlucij o kupovini zvucnika.
Mozda ih ni ne budes kupovao kad cujes kako rade, naravno pravi zvuk ces samo cuti preko xbox-a ili nekog hd filma.
Sto se tice konkretne odluke ja sam uzeo kucni bioskop samsungov oko 22.000din posto sam sredjivao stan pa nisam zalio.
Oni su red velicina 850w, za nekih 10-ak hiljada imas kucni bioskop od 600w.(kupljeno u tehnomarketu).
Inace pojacani su mi na 14-15 na xboxu i cuju se extra, samo sam par puta pojacavao do 30 i nenormalno je jako, sto znaci ako neces da pravis jako glasnu zurku 600w ce ti biti i vise od dovoljnog.
Javi kad odlucis sta si uradio…

Evo baci pogled na ovaj sajt,imas sve sto se nudi na nasem trzistu sve sa cenamai adresam firi koje ih prodaju,a imas i komentare kupaca ispod vecine modela…ITsvet.com :. - cena cene cenovnik cenovnici

Kada ste se vec dotakli zvucnika… ima li neko neki predlog za 2.1 ili 2.0 zvucnike do 100 eura ali sa bezicnim daljinskim! Trebaju mi za TV. Trenutno koristim LOGITECH X-210 koji su klasicno jeftino sr*nje. Trafo mu je otisao posle 2-3 meseca koriscenja i sada stalno zuji. :mad:

Mozda microlab solo 6c meni ubedljivo najbolji 2.0 komp zvuznici ispod stotke,a vidim da je i petica ok.Inace ja koristim sedmicu za igranje na boxu i psu ,ali oni kostaju oko 120e.

Hvala na preporuci! Medjutim vidim da na daljinskom nema power dugmeta?! Mislim… u cemu je fazon? Meni daljinski zbog toga najvise i treba. Tipa gledam TV pred spavanje, hvata me san i ja bih da iskljucim zvucnike. :smiley: Ove Logitechove nisam gasio i zato mi se pokvario trafo.
Jel ima neko iskustva sa Sonic Gear zvucnicima? Bacio sam oko na EGO 6 model.

Jesi li zainteresovan za ovako nesto

Altec Lansing FX6021

Hmmm nije lose… ne dopada mi se boja doduse. Koliko para?

Altec Lansing ima kvalitetne zvucnike, ja koristim njihove 251 vec godinama i zvuk je odlican.

Ja sam ih pre skoro dve godine platio 220e u Gigatronu. Stavio sam u oglas pre par meseci i trazio 120e, ali se niko nije javio. Dao bi ih za 100.

Sto se tice konkretne odluke ja sam uzeo kucni bioskop samsungov oko 22.000din posto sam sredjivao stan pa nisam zalio.
Oni su red velicina 850w

Takodje, koristim samsungov kucni bioskop vec duze vreme koji sam platio isto toliko i ima isto toliko vati, i prilicno sam zadovoljan. Te kucni bioskop varijante su naravno krs i daleko od pravog hi fi zvuka ali kompjuterski zvucnici generalno su tek katastrofa.