Hard disk krci

Imam u planu da kupim asus rezac i da ga crossflashujem u ihas , ali citao sam na netu da sve treba da bude savrseno da bi ispali dobri rezovi. e sad ja imam dobro napajanje , sve ostalo je ok , jedino hard disk mi krci u poslednje vreme. Ako hard ne radi dobro onda po meni ni diskovi nece moci dobro da se rezu. Skinuo sam HD Tune , nema bad sectore. Ali kad sam otisao na opciju automatic acustic managment (AAM) bilo je namesteno na najace perfomanse ali i na najvecu buku. Znaci stoji na 254 , a default je 128 sto je najmanje , a kad smanjim to na 128 hard se zaista ne cuje(vrlo malo) , ali da li ce bolje tako da se reze ili onako kad pojacam na najbolje perfomanse. Inace na ovom hardu sam vec jednom radio low level format posto je bio otisao i proradio je. Ili mozda treba da kupim novi hard? Evo slike :

to ti je stari hdd normalno je da se cuje kao traktor, bolje pogledaj da li ima bad sektore ili ne, ako ih ima menjaj, mada trebalo bi da ga menjas kako god :wink:

Cim krci, prci … Odma skidaj podatke sa njega i menjaj!

Sent from my IRC using Twitter

ma nemam podataka sve sam izgubio kad sam radio low level format … nema bad sectore , ali interesantno je sto komp radi brzo , brze nego sto je radio kad je bio nov… e sad da li je moguce da kad sam radio low level format da mi se promenilo ono automatic acoustic manager na max , pa da zato krci , a kad smanjim na default(min) on se ne cuje.