Halo TMCC Update je LIVE!

Ok počeli su da praktikuju da svake srede apdejtuju igru, a što je najbolje, sve ide bolje i bolje…

Ovo je Patch Notes. Apdejtovaće vam kada pokušate da uđete u igru:

[h=3]BY 343 INDUSTRIES - <time style=“margin: 0px; border: 0px; padding: 0px; font-family: inherit; font-size: inherit; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline;”>25 MINUTES AGO</time>[/h][FONT=inherit]The next time you log into Halo: The Master Chief Collection, you will be prompted to download the latest content update. This particular content update focuses specifically on matchmaking. Please note that while this update will improve team balance issues, we do not expect it to fully resolve uneven teams. Our next content update, targeted for early next week, will address team balance.
While today’s update contains several high-priority improvements, we continue to work on additional content updates that will address further items. Below, you’ll find a summary of the updates that are included in today’s update.

  • Made a change to allow for matches to start once minimum player counts are met, allowing for faster matching times.

  • Made an update to resolve issues that caused false matches to be created, which resulted in a variety of matchmaking issues, including slow matchmaking and bad session starts.

  • Streamlined the process for maintaining party continuity through the matchmaking process.

  • Made an update to the high-level matchmaking flow that will reset lobbies after each match. Moving forward, players and party leaders need to press “B” after the post-game-carnage report, and select a playlist for their next match. This flow is consistent with previous Halo titles.

  • Improved user experience through removal of non-actionable error messages. This will allow for a more seamless matchmaking flow with less interruption and confusion.

  • Improved the post-game experience to fix an issue that could result in a player getting sent to another player’s lobby, rather than returning to the matchmaking screen.

[/FONT]
We have additional updates on the way in an effort to further improve your experience with Halo: The Master Chief Collection. We thank you for your continued feedback, patience, and support.

https://www.halowaypoint.com/en-us/community/blog-posts/12-3-14-halo-the-master-chief-collection-content-update-notes

SInoc je nalazilo meceve kao nista, i ono sto sam jos primetio je da su ti mecevi bili daleko bolje balansirani nego pre. Skoro svaki mec tesan tipa 45-50, za razliku od perioda pre nedelju dve gde se vecina meceva se zavrsavala rezultatom 15-50 ili 20-50. Samo neka nastave.

Meni nije hteo nista da nadje posle patcha. Apsolutno ni jedan mec. Videcemo kako ce biti danas

Sent from my iPhone using Tapatalk

Posle ovog poslednjeg patch-a, nije htelo da ti nadje mec?

Da, mada ja sam probao pola sata nakon sto je izasao patch :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo sad sam odradio patch i nasao mec za manje od minut, jedino sto sam primetio a to me je mucilo i ranije je mali lag kad god je Halo 2 A mapa.

I ja imam često lag na novim mapama,mada ne znam da li je to do našeg neta ili do same igre…Inace sve ostalo radi dobro, i sledeće srede stižu nove ispravke…

Meni sad sve radi ekstra, nadje mec najbrze moguce, kao u CoD-u.
Samo mi jedna stvar nije jasna… Halo 2A Playlist. U cemu je tu fora bre!? 5na5, oni koji znaju gde su snajperi i rocket launcheri pokupe to na pocetku, uz dodatne helte i ne mozes im nista, svaka partija jedan ili dvojica imaju 20+ killova a ostali po 5max, desava mi se da cim se pomerim posle spawn-a, snajper i cao, ispocetka, bukvalno korak ne napravim. Kao da su protivnici napravili spawn-trap, poludeo sam…

To ti je klasicni Halo, borba za kontrolu mape i power oruzja. Nema one gluposti kao u Halo 4 sa ordinance dropovima, gdje u partiji 4v4 6 igraca ima neko power oruzje.

Ne svidja mi se to nikako, bolji mi je halo 4 gde uvek mogu da naletim na nekoga ko ima normalno oruzje, ovde svaki put naletim na snajper sword ili rocket launcher, ubili mi zelju za haloom opasno sad…

Jbg, to ti je Halo. Nađi oružje na mapi i udri.

Ma izbacili mi halo 4 playlistu dusmani, tu se drzim :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Halo je na prvom mestu timska igra, kontrola mape je vrlo bitna, po meni ne postoji bolji balans sto se tice oruzja u bilo kojoj drugoj igri…

Sledeci update ce biti fokusiran na bolje balansiranje timova. Inace i meni Halo 2 A playlista stvara nocne more, zapisava me ko kako stigne. Ako napravim 5 killova po mecu, pevam.

Kao što su ti rekli do sada.

U Halo 1, 2, 3 ti je najbitnije da znaš mapu, ali BUKVALNO u prste. Gde možeš da staneš, šta vidiš sa te pozicije, ko može da te puca, odakle mogu da dođu, kako se čuva ta pozicija. Pored toga kretanje i gledanje gde treba a ne da se cimaš levo desno napred nazad. Lepa spora i taktička igra. Ako igrate vas petorica koji ne znate mapu protiv četvoricu kao vi i jednog koji zna, pobediće vas, a taj jedan će ubiti boga u vama. Ne zato što bolje puca i bolji je igrač, nego što je uradio domaći pre nego što je ušao da igra :slight_smile: a i zna da se kreće.

ZA razliku od prva tri dela Halo 4 je drugačiji. Tu je bukvalno situation awareness. Više kako ćeš se snaći u samom haosu, tvoja kontrola lika i najviše orjenatcija u prostoru. Ovo važi najviše za public matcheve. Core gameplay u Halo 4 je jako promenjen. Dok npr ako igraš protiv organizovanog tima oni će isto igrati kao Halo 1, 2, 3, jer ponovo za sigurnu pobedu ti je najvažniji team play, da znaš na koga možeš da se osloniš, ko je iza tebe itd itd. Zbog toga sam ja vrištao na ostale kada smo igrali Halo 4 na x360 pre par godina :).

Razlika između 123 i 4 je u tome što ti 4 nudi još jedan tip gameplay-a koji možeš upotrebiti, tj same mehanike igre i iskoristiti to ukoliko si vešt. Halo 123 se igraju na jedan način i ako ne naučiš, ne možeš igrati kao četvorku i bićeš najgori :). Najbolje rečeno, Halo 4 ima taj aspekt noob playing-a koji prašta greške. 123 ne praštaju.

@Wahad
Stvarno sam noob onda. U 4ci se bas lepo drzim u uzivam dok igram, dok ova 3 poludim svaki sekund. Mada moram priznati da je osecaj kad vezem par ubistava u H2A i H3 sjajan, desilo mi se par puta :smiley: juce 6 killova za redom, i to bez sword-a, rocket launcher-a ili sniper-a. Ali to mi se desi jednom u 5 partija.
Izgleda da cu cekati da vrate Halo 4 playlistu pa da uzivam ko covek, jer nisam ja za ovo, gde sad da ucim 50+ mapa, a ovde velika vecina koja igra ovaj MCC zna u dusu ovo, ali ima i idiota koji su gori i od mene sto se tice poznavanja MP mapa :smiley:
EDIT: Takodje, ne znam da li si primetio, ali spawn-ovi su ocajni u ovim Halo 2A i 3, desava mi se da me stavi u spawn trap sama igra i da cim me spawnuje krenem i odmah sam mrtav, bukvalno nemam gde da se pomerim i to izgleda ovako bukvalno - [video]https://www.youtube.com/watch?v=30uTa1j3Ph0&list=UU3NzAEBuUxcU_RF1cld1OMw[/vudeo]