Halo: The Master Chief Collection dolazi na PC (Steam/Microsoft Store)

Additionally, “Halo: Reach” is being added to “Halo: The Master Chief Collection” on Xbox One and PC, which means the volume will now officially include “Halo: Combat Evolved Anniversary,” “Halo 2,” “Halo 3,” “Halo 4,” and “Halo 3: ODST.” It’s still missing “Halo 5: Guardians,” curiously, but that could potentially be added at a later date, at least players hope so.

For Xbox One, “Halo: Reach” will be playable in 4K/HDR and at 60 FPS. It will also automatically include its multiplayer Forge and Theater modes. Both its Campaign and Firefight components will be available as add-ons for an additional price.


MCC FOR PC
Later this year, these classic Halo experiences will start to arrive on PC via the Microsoft Store and, for the first time in the series - on Steam. This is an incredibly exciting opportunity for us to bring the Halo Universe and Master Chief’s story to a new audience and to offer PC gamers a chance to step into the franchise on the PC platform of their choice.

The Master Chief’s arrival on PC will happen in stages with each title releasing one by one over time - giving the development teams the ability to ensure each one is right , while giving players a chance to jump in right away, rather than having to wait for the entire suite of games to be completed. Our current plan is for this journey to begin with the launch of Halo: Reach – the fictional beginnings of Master Chief’s saga – with the rest of the titles following in chronological order thereafter. Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (Campaign), and Halo 4 will each be available for individual purchase within MCC as they become available. And each game will evolve and grow over time with community input.

For the team at 343 Industries, the most important and critical element of this project is ensuring that MCC delivers a true “first class” experience on PC. We’re embarking on a journey with our community to build a real PC experience that delivers on PC gamer expectations. The team is passionately committed to ensuring that all the features, bells, and whistles expected in a modern PC title are included with MCC. These features may vary somewhat by title, and we won’t get everything in there all at once – this is a product and an experience that will grow and evolve over time. We are laying the groundwork for PC native features such as excellent mouse and keyboard controls, support for multiple resolutions and aspect ratios, field-of-view sliders, and adjustable framerates, to name but a few. And yes, there will be support for Xbox gamepads and other PC controllers.

REMEMBER REACH
Along with “bring MCC to PC!” the next loudest refrain from Halo fans has been to “add Reach to MCC!” and we’re excited to make good on both requests later this year. As part of MCC, the prequel to Halo: Combat Evolved looks and plays better than ever and will arrive in slightly different ways depending on your platform of choice.

MCC’s “Intelligent Delivery” feature on Xbox One allows players to pick and choose to install campaign and/or multiplayer content and Reach will be offered in the same way. On Xbox One specifically, Halo: Reach’s multiplayer content (which includes Forge and the Theater) will be automatically included for everyone who owns MCC while Halo: Reach’s Campaign and Firefight experiences will be offered together as a premium digital add-on. Xbox Game Pass subscribers will have access to the entirety of Halo: Reach within MCC as part of their subscription. Just like the rest of the titles in MCC, Halo: Reach is silky-smooth at 60FPS and visually stunning in 4K/HDR on compatible hardware.

Halo: Reach will look and play just as great when it lands on the Microsoft Store and Steam and include PC-specific features and options. Campaign, Multiplayer, and Firefight will come packaged together for purchase as the first step in this PC journey.

2 Likes

This is it chief :sunglasses:

Samo se pitam koliko PC igrača slavi ovo :joy::grin:

Koliko vidim gomila je oduševljena, posebno zbog Steam izdanja. Ovo će se prodati u nekoliko dodatnih miliona.

Samo da nema crossplay ili bar da ima opciju za isključiti…

Prvi Halo je dosta lose prosao na PC-u (gde sam ga incijalno i odigrao). Just saying, PC publika je specificna i ne treba ocekivati fanfare.

Svi su odusevljeni, prezadovoljni, oaim Stefija :man_shrugging:t3:

1 Like

Ima smisla za one koji vole konzolno igranje. PC igrači i konzolni igrači se preklapaju u jako malom procentu, da neko ko ima konzolu ima i gaming PC, i obrnuto.

6 Likes

Jeste ali te taj pc verovatno ne moze kostati 180 evra koliko sam platio nov xbox one s, a plus je tu i kontroler koji odvojeno kosta 50 60 evra. A da ne pricam koliko me iz sto razloga smara gaming na pcu ali dobro to je vec do licnih preferenci.

Pa zato sto je cena prakticno jedini diferencijator sada kada imas Anywhere. Ekvivalentan PC koji moze da pokrene igre u sa istim stepenom detalja/fps-om u 4K vise kosta vise nego One X i uvek ce kostati vise, i u sledecoj generaciji konzola.

Ali, nije samo ni do cene, mnogi verovatno preferiraju lakocu koriscenja i interfejs Xboxa, ne zele da sedaju za monitor kada dodju kuci jer ceo dan provode u kancelariji, itd. Tesko ces dugogodisnje console igrace da ubedis da predju na PC.

1 Like

U regionima gde su konzole kao konzumiranje video igara deo kulture življenja, i daljeće nastaviti to da budu. Microsoft je sa ovim prilagođavanjem pokrio nekoliko stavki:

  1. Console gaming / tradicionalne konzole za regione gde se koriste za igranje video igara i za korisnike koji preferiraju ovakav način

  2. PC gaming / PC igrači koji nikad (skoro nikad) ne bi kupili konzolu ili i dalje hoće da igraju najbolje verzije igara.

  3. xCloud/streaming / Opcija za regione sa dobrom internet infrastrukturom i igranju na mobilnim uređajima

Umesto da guraju plastičnu kutiju kao primarnu opciju za igranje, fokusiraju se na Xbox ekosistem koji je dostupan na različitim uređajima. Kako Amazon i Google ulaze u gaming na netradicionalan način, prilagođen novim generacijama i različitim tržištima, olako se može desiti da oni koji nisu spremni na nove pristupe budu ostavljeni u prašini.

1 Like

Izlazi Halo 3,4 i Reach po prvi put na PC, a mi opet diskutujemo o konzolama vs pc, ovom forumu nema spasa majke mi :man_facepalming:t3:
zar svaka tema?

4 Likes

A kada je to dvojka izašla za PC?

Koliko se secam, mozda gresim, to je bila igra koja je trebala da namami ljude na Vistu jer je samo na njoj radila na pcu.

2 Likes

Mislim da si totalno u pravu jer postoji dosta ljudi koji uvek praktikuju da imaju solidan PC, prakticno ga racunam u namestaj :grinning: i nesto sto je neophodno imao konzolu ili ne, i sad mi polako postoja totalno besmisleno kupiti Xbox. Ozbiljno sam zagrizao za novu Xbox konzolu ali je izgleda Microsoft jos ozbiljnije zagrizao da nas odbedi od kupovine iste :slight_smile:

Msm humano je uciniti te igre dostupne svima i svaka im cast jer nisu sebicni ali bojim se da su sa gubitkom Halo ekskluzivnosti zakucali poslednji ekser…Ostalo je samo popa da im dovedemo da odrzi opelo :smiley:

Ne rade oni to zbog humanosti, svakako. Ako Xbox brend posmatramo kao parce hardvera onda su ga oslabili. Ali ako ga posmatramo kao ekosistem ne mora da bude tako. Kada se podvuce crta bitan je samo broj prodatih kopija i pretplata pod Xbox brendom.

Misljenja sam i dalje da ce im se obiti o glavu i da ce se kad-tad vratiti ekskluzivama, ali donekle je prirodno da Windows gledaju kao svoju gaming platformu i sto se krosplatformski razvoj unificira.

Ja i ne mislim da ce oni odustati od gaming trzista ali mi sve lici da ce polako postati nesto poput Sege. Pravice oni odlicne igre ali koliko ce uspeti sa takvom politikom da se odrze na trzistu konzola? Koliko ce im se prodati sledeci Xbox ako svi znamo da se ni ovaj nije sjajno prodao, a poceo je svoj zivot sa kakvim takvim ekskluzivama. Evo upravo sad citam kako navodno Sony pregovara da GTA6 bude njihova ekskluziva :smiley:

Oni se polako pretvaraju u obican publishing studio gde ce da finansiraju i izbacuju naslove kao EA na primer, i da polako nakon nove generacije dizu ruke od konzole pod izgovorom kako sire ekosistem, bla, bla, bla. Sve je to ok, ta njihova zamisao ali se meni licno ne svidja. Radije sam za “old school” politiku koju ganja Sony i ne da svoje ekskluzive na drugim platformama, ima svoj stav i zbog toga ili kupis konzolu i igras njihove igre ili ih ne igras. Dok su ovde sve MS ekskluzive vredne pomena izasle i za Pc, da se uzmu pare sa sto vise platformi, kupuju osrednji studiji, izbacuju igre koje izgledaju cartoonish nalik “Sea of Thieves”, “Crackdown 3” itd (ne kazem da su lose igre, vec da u poredjenju sa ekskluzivama Sonija, vizuelno nisu ni blizu., a i trebalo je mnogo manje vremena da se te igre izrade.) A MS samo juri i zuri da izbaci sta god, ne juri fotorealisticnu grafiku bas iz tog razloga i samo pljuje kes da njihovo ime stoji kao publiser i njihova “ekskluziva”. Mada ja sam staromodan lik pa i nisam nesto merodovan za ove nove stvari, ebem li ga, ali za sada nisam nesto odusevljem u kom pravcu ovo ide…

Stvar je u tome da ste zapeli za konzole kao jedino mesto na kom se igraju igre. Najmanja zarade je na samom hardveru, prvih par godina su proizvođači skoro na nuli, dok se prava kinta zarađuje na softveru. Posebno što se razmera digitalne kupovine u odnosu na klasične prodavnice sve veća.

Vremenom će se i termin “ekskluziva” promeniti, biće vezana za ekosistem u kom se igra nalazi a ne na kom parčetu plastike može da se igra.

1 Like

Ovo sam vec jednom postavio, ali moram opet

2 Likes