Halo Infinite odložen za 2021.

Ma naravno. Bolje polako pa da valja nego poluproizvod.
Nije nista isto kao sto je bilo. Sve je drugacije zbog ovog stanja. Ali znam opet kazem vecini je samo izgovor za neki problem koji bi se svakako desio.

Ljudi koji rade u velikim kompanijama na ovom forumu veoma dobro znaju koliko je covid “samo izgovor”. Ceo nacin rada se promenio i sve je usporeno iz milion razloga, rad od kuce ne moze da bude ni 50% efikasan. Pakao sa malom decom, nedostatak komunikacije i monitoringa, lenjivci nisu toliko pod budnim okom sefova i vrednijih kolega, kompanijske premise su dizajnirane za udoban i efikasan rad, dok kuci imate hiljadu ogranicenja i distrakcija, a tu je i problem sa motivacijom jer su mnogima redukovana i primanja. Obecavati isporuku velikih projekata za jesen/zimu 2020 je pomalo suludo, svi ocekuju jaci udar i drugi talas epskih proporcija, a vec sada su sistemi na ivici pucanja. Next gen nije mogao da dodje u gorem trenutku. Predlazem svima da drasticno spuste ocekivanja za sledecu godinu, sa velikim svetlecim natpisom “dobrodosli u pakao”. Odlaganje Halo-a nije ni izbliza najgora stvar koja ce se dogoditi. Ako zelite, moze i prigodna ilustracija.

1 Like

Ja sam iskreno mislio da MS nije u stanju da napravi još nešto gluplje od onog predstavljanja X1 sa D.M, ali ovo miriše na ponavljanje istorije i postaje tragi-komično i frustrirajuće.

Kako je ovo ponavljanje istorije?

Ja ne znam kako je to za poredjenje, cak me ps5 vise podseca na to. Slabija i verovatno skuplja konzola, sa sve onim budalastinama o skrivenoj snazi i slicno. A realno ni na jednoj ni na drugoj nece biti nesto spec da se igra na startu.

2 Likes

Haha da, meni je komedija i ona lampa na ds4, kao to ne moze da se ugasi, jebote sta napravise sve ljudi a ne mogu da ugase lampu xD al ajde.

Na temu, podrzavam ovo odlaganje, bolje neka to izgleda kako treba, kako god okrenes za sam start svakako nema sta da se igra, samo mi nije jasno kako se ne dogovore da zajedno izbace konzole za 2021, ne vidim sta ce nam sad. E sad da li je korona ili 343 za koji sam vec više puta rekao da mi ne uliva poverenje u ono sto rade, kapiram da je oba pomalo dovelo do ovoga, oni ce naravno iskoristiti izgovor koji manje boli.

1 Like

Kada je prikazivan X1 i D.M. dao izjavu, svi su popadali i dan danas se sprdaju na tu temu.
A ovo miriše na slično, tipa imamo najaču konzolu, ali jbg, nismo stigli da napravimo ništa spekakularno za nju, očekujte više za godinu ili dve, tada ćemo da razbijemo sa igrama. Ovo sam imao u vidu, još jedan fijasko za start nove generacije.

Voleo bih da izbace sto pre. Posto ja nemam ni jednu pa bih uzeo tu novu i igrao stare igrice neke koje nisam.

Po tome niko još ništa nije napravio spektakularno za nove konzole.

Koliko sam bio zagrejan za kupovinu nove konzole, toliko se sada sve više hladim.

MS nema igara, a za Sony se treba videti kako će se pokazati u radu nova konzola.

Komplet doživljaj su mi i jedni i drugi usra… sa ovim natezanjem.

Poenta je sto za sada ni jedni ni drugi nemaju nesto igara, ne znam da li si pogledao da skoro ni jedna njihova igra nema tacan release date. Pritom Sony je prilicno skoro izbacio igre od svojih najjacih studija za ps4, mislim da je jasno da skoro necemo videti njihove igre za ps5 osim remastera.

Pa to ce se sigurno desiti, nece sigurno stici da naprave novu igru, pitanje je i za santa monicu da li ce ista izbaciti i 2021, oni prave igre po sto godina.

Tekst jos iz juna, izbacite samo Halo i to je to, i ubacite jednu ogromnu nepoznatu sa sifrom C-19, koja moze dovesti sve u pitanje i odloziti ceo launch nove generacije, a ne samo pojedinacnih igara.

Od “velikih” igara za PS5, tu je samo Miles Morales koji je fakticki obican standalone DLC za Spiderman-a + 60fps mod za osnovnu igru, Deathloop deluje interesantno, al je “samo” konzolna ekskluziva, Godfall je jeftin GoW klon, Astro Playroom je razocaranje nakon Astrobota. Dakle, nista specijalno…

Eto, necemo igrati Halo na launchu, ali bice tu Medium, Call of the Sea i Ascent, “nas” Scorn… manje znacajne igre svakako, ali - bice u gamepassu, makar.

Obrni-okreni, igrace se 3rd party igre sa next gen featurima, kao i na izlasku current gen-a, Fifa i Assasins’s Creed Valhalla, vi cete igrati novi Battlefield… NBA, ne znam, nesto iz backloga?

Istorija se ponavlja i vi cete cekati da izadju igre vredne next gen konzola, k’o da dobijate nesto za godinu dana odlaganja, iako su svi vec zacrtali sta ce kupiti kao prvu konzolu.

Ja samo čekam kraj avgusta ili početak septembra.
U ovom periodu su najavljeni dogadjaji od MS-a i Sony-ja, gde bi trebalo da se objave cene konzola i nadam se spisak igara koje izlaze sa konzolama.

Do trenutka kada budem u mogućnosti da fizički nabavim konzolu nove generacije (PS4 sam morao da čekam 3 meseca - nije bilo moguće uzeti konzolu u nedostatku iste do feb 2014-te), DF će već detaljno izanalizirati obe konzole ili barem imati naznaka kako će stajati stvari. Odnosno da li PS5 može da parira sa 3-rd party igrama XSX-u i ako ne, kolika je ta razlika. Za sada naginjem više da uzmem PS5 zbog ekluziva, još ako razlike budu neznatne, onda XSX ostaje totalno u zapećku.

:rofl:

4 Likes

Oni su nešto pomenuli u onom prošlom videu kad je predstavljen Halo da su čuli kako je taj demo bio puštan sa PC-a, da nije bio XSX u pitanju. Ako je to tačno, onda još jedan fail.

To nije ništa novo celu ovu generaciju…

Kad smo gledali predstavljanje Halo Infinite, odmah sam rekao da ce da lete glave u 343i nakon sto igra izadje, ali su nas smirili sa PR pricom da je izgoed igre zapravo njihov umjetnicki izbor i da je ostalo jos da se ispegla.

Ova vjest o odgodi igre zapravo potvrdjuje da nismo ludi kada smo rekli da igra ne izgleda impresivno koliko smo ocekivali ili koliko smo se nadali, a cini se sa i MS djeli isto misljenje.

Imali su pet godina da naprave igru, neogranicene resurse, negdje procitah da su na igru utrosili preko 300 miliona dolara, sto sa jedne strane mislim da je nemoguce, a sa druge kada skontam koliko ljudi radi na igri, pa jos pomnozim sa pet godina… nije nemoguce.

Uglavnom, sto se kod nas kaze, sam pao, sam se i ubio.
Bonnie Ross i Frank O’Connor ocito nisu dorasli da vode jedan ovakav IP, posto su podbacili i sa Halo 4 i Halo 5, jos ako ovde ukljucimo dve Halo igre za mobilne telefone, te Halo MCC koji licno obozavam, ali je MP bio katastrofa na startu.
Ostaje Halo Wars 2 koji je dosao i prosao bez narocite pompe.

Nadam se da ce Infinite da bude pun pogodak, ali isto isto mislim da su ovi gore navedeni dobili dovoljno sansi da se igraju sa Halo IP-em.

1 Like

IP nema veliku vrednost, njega cine ljudi, koji su otisli da rade na drugoj igri. Ali, 343 momci su obavili korektan posao sa 4 i 5…

Inace, Microsot upravlja resursima, mogu kako im se cefne da smenjuju vodje projekata i zahtevaju kvartalne izvestaje o napretku, tako da krivicu treba traziti iskljucivo u nesposobnosti Phil Spencera da vodi gaming diviziju. Danas se rade porojekti vise po agilnom modelu, non stop se testiraju iteracije. MS je kriv, sto je dozvolio predstavljanje jednog ovakvog proizvoda na eventu.

Generalno gledano, 5 godina stvarno nije mnogo za ovakav projekat, a sada, kakva je igra, to vec zavisi od vizije i talenta. 300 miliona $ uopste nije neko ludilo, samo vam pokazuje koliko su projekti skupa investicija. Prosecna plata u 343 iznosi nesto manje od 80k godisnje pa x 5 godina, 400k po zaposlenom samo trosak za plate, u pitanju je studio sa 450 zaposlenih, sto je podatak iz 2016, sada ih mozda ima i vise, + verovatno gomila outsource-ovanih konsultanata da bi se trosak prelio u capex. I to je vrsta nvesticije koja se MS-u isplati, na osnovu uspeha Halo 5 imali su lak biznis case za feasibility:

First-week global sales of Halo 5 software and hardware totaled more than US$400 million, making it the fastest-selling Xbox One exclusive. Halo 5 made the biggest sales record in Xbox history, and was also the best-selling digital title

Jednostavno, Halo je system seller, naslov koji je MS-u neophodan za prodaju konzole, ja iskreno zelim ovim momcima puno uspeha i podrzavam odlaganje u cilju poboljsanja kvaliteta proizvoda. MS to na zalost radi amaterski, pusti ih da se izblamiraju pred celim svetom a onda neki izgovori i los publicitet. Rezultat svega i ove katastrofe sa covidom je odlaganje igre a fanovi ce ipak dobiti bolju igru, to je sigurno, sada ce se maksimalno usresrediti na graficka poboljsanja.

Licno, voleo bih da uspeju. Prezirem royale igre, Halo je pravi oldskul multiplejer, koji je na svetloj strani multiplejer istorije. Meni je oduvek bio pomalo genericki ali postujem legacy. Kada malo spustimo loptu nakon surovih mema, mozda ipak nije fer prema tim momcima. Najrealnije je da je MS planirao igru kao cross gen interno sto bi objasnilo sve kompromise. Sada kada vidim da su se obrusili na njih zbog covida, tek mi je to besmislica. Gomila besposlenih amera koji ubiraju Trampove cekove i rantuju zbog odlaganja video igre u sred mozda najgore pandemije u novijoj istoriji.

Inace, interesantno je da su grandiozni podnaslovi poput - Duke Nukem Forever, baksuzni po produkciju. Koliko puta je Duke odlozen, prestali smo da brojimo. Nadam se da Infinite nece biti te srece, al’ kako je krenulo sa coronom…

edit: dodatak na prethodni post, Scorn je isto odlozen. Bilo bi ekstremno cool da prva domaca AA igra uspe na trzistu. A, lokalpatriotski, stvarno hvala MS-u sto ih finansira, imace vrlo zapazeno mesto u gamepassu. Steta sto tako malo dobijamo informacija o igri.

Stvar je u tome što su i Halo 1 - 3 igre isto tako bile u turbulenciji prilikom razvoja a na dan izlaska su imale dosta problema ili odsečen sadržaj (Halo 2). Ali niko se nije usudio da vređa Bungie, jer bogovi. A te igre su itekako imale velikih problema tokom razvoja. Da ne pričamo o tome da postoji čitava grupa Halo fanova koja aktivno mrzi sve što 343i uradi. Nije da je Bungie bio bolji dev u Halo vreme, nego su ljudi bili spremni da im oproste ili ignorišu stvari koje sada itekako vide kod 343i, a često to bude napanjeno na 11.