Halo 5 - #HUNTtheTRUTH

Ja bih dupe dao da izadje Halo 3 za PC pa da mozemo da pricamo o Halou lepo. Nego se nadovezujem na ovo sto je rekao grandmaster.black. Kukaju ljudi kako se ne prica o Xboxu, a evo samo pisemo nesto prekanator, ShadowFighter i ja u ovoj temi.

Ja zaboravio celu priču u Halou, sve sam ih igrao i sve sam ih zaboravio. Videću da pročitam daemonov thread za Halo priču, pa da se vratim u sve to.

Jos jedna odlicna epizoda, mada ne tako napeta kao neke prethodne. 2 more to go :tap:

Epizoda dodata…

Odslusao 10 epizodu najuzbudljivija do sad znao sam da nije Chief pobio one ambasadore ili sta vec mada je ipak mali cliche sto tice toga sto su mu smestili.

Glassing je ritual koji Covenant koristi da bi onemogućio život na nekoj planeti tako što je bombarduju koristeći plasmu. Plasma onda poremeti ekosistem planete, pretvarajući je u nenaseljivu planetu. Glassingom se takođe uništavaju i okolne zgrade, čime se briše bilo koji trag života na toj planeti. Doduše, Glassing ne mora da obuhvati celu planetu, može i delimičan deo planete, ili da se pak fokusira na određene gradove.

Ovde ima više detalja o celom postupku: Glassing - Halopedia, the Halo wiki

Mislim da baš taj proces objašnjavaju ili prikazuju u nekom Halo delu a i prikazuju, jako zanimljivo indeed.

Sad sam ukapirao sta je to, u pitanju je onaj rozi zrak sto ispaljuju brodovi. Mislim da je to prikazano u Halo 3: ODST. Bice ovo najbolji Halo sto se price tice, osecam to, ne mogu da docekam E3 da vidim gejmplej trejler.

Prošlo je par godina od mog igranja ODST, ali, mislim da nisu Glassovali New Mombasu, već da su je samo razneli. Da su grad Glassovali ne bi mogli da ga prokopaju i nađu artefakt. Mislim da nisu hteli da rizikuju uništenje artefakta. Možda i grešim :slight_smile:

Vrv si u pravu, ali kao sto sam procitao na onom linku koji si mi poslao, imaju dve metode glassovanja, iz svemira i iz neposredne blizine. Ovo iz svemira je kao atomska bomba, a ovo iz blizine je koncentrisano samo na lokal. Mozda su, eto, glassovali samo male delove New Mombase. A nije ni bitno, u krajnjem slucaju. :slight_smile:

Dodate dve poslednje epizode (izasle su dve, umoste jedne) i analiza.

Oh boy, kakav zavrsetak, u skladu sa celim serijalom. Well done 343.

ps: ne mogu da docekam veceras, konacno gameplay is H5 kampanje :tap:

Hvala ti, matori, ja potpuno zaboravio usled ispita. Moram to sada da poslusam pre konferencije!

Obavezno pre konferencije :da:

Nekako se mora nastaviti, sad da li u samoj igri ili nekako pre toga, videcemo…

Odslusao poslednje dve epizode kako je ovo 343 dobro uradio ovo ce mi dugo ostati u glavi i da li je Ben mrtav ili u zatvoru?

Znaci postaje zanimljivo, a? Ja sam trenutno na trecoj epizodi. Zadnja koju sam odslusao jeste valjda 5. ili 6. jos pre mesec dana kad je izasla, sad moram sve ispocetka ne bih li pohvatao pricu.

Tu negde oko 5. epizode sam kukao kako je bas smor, a onda se u jednoj epizodi sve preokrenulo, i od tada je krenuo rolerkoster.

Objavljen je snimak pod imenom Season One koji obuhvata sve dosadasnje epizode. To mi govori da cemo imati sezonu 2, koju ce nastaviti Petra. :slight_smile: