Half-Life: Alyx - VR Game

Nista ne moze da podje naopako… Ali samo ako nista nisi jeo 3h pre toga :joy:
U suprotnom sve izadje napolje… Samo stisnes zube da ne prodje meso :nauseated_face:

Pored motion sicknessa-a mene bas zanima ima li vr neki negativan uticaj na oci ? Kontam da sigurno ima nesto i da nije bas zdravo da buljis svaki dan po nekoliko sati sa nabijenom kacigom na glavu. Ipak je ovo drugacije mnogo od monitora i tv-a.

Izgleda da nema, zacudo. PSVR je super mutan (makar meni), sa gomilom raznih artefakta na optici, na nekim guest nalozima nisam ni podesavao daljinu izmedju zenica, pa ne vidim za sada nikakve posledice… A dosta sam gledao filmove, igrao sam se nesto manje…

Ipak, nisam siguran kakav bi bio efekat za nekoga sa slabijim vidom, pogotovu na duze staze. Dok se ne poboljsa rezolucija i ne odstrane razne anomalije u proizvodnji poput screen door efekta, god rays, cestice prasine… Ono sto je takodje zeznuto je sto mogu da se izgrebu sociva ako neko nosi naocare ili ako dovodite razne “cetvorooke” prijatelje da isprobavaju.

Generalno gledano PSVR je mozda cak i zdraviji za oci ako bi se izbegle silne anomalije, jer se ne fiksira pogled za 2D povrsinu…

To sa naocarima i grebanjem sociva je narocito problem na Riftu, koji je daleko skuceniji nego psvr. Mislim da imam blage ogrebotine, mada nisam se usudio da potvrdim.

Sto se vida tice, desi se da su mi oci umorne posle duze sesije, al tesko je reci dal to ima posledice na duze staze.

Hahahaaha valve ispunjava sve zelje ali u VR-u :smiley:

Nekako mi vise nije smesno :frowning:

Koliko para treba da dam za te VR ludorije?! Pa onda jos 1000e sledece godine za 2 konzole…

Lepo sam ja napisao konije odvojio 2000e neka ne planira nista.

Znas kako, kada vidim Iphone 11 Pro MAX od 1400e, nekako mi sve ostalo dodje smesno…

Ma oni se bre drogiraju 100% drogirali su se i pre a sada cepaju po veni i ne staju!
Mnogo je bre.

Al ako sastavis solidan pc za vr novi xbox ti i ne treba kad mozes sve na kompu da odigras.

Ovde ima malog novog sadrzaja da se vidi, makar samo na ekranima unutar klipa:

2 Likes

Najvise mi se svidja sto kaze na kraju da na svakom vr-u radi veoma dobro i izgleda i da nema neke ogromne razlike.

Nesto razmisljam o ovome. Nije samo sto mi treba 2000e za svu ovu skalameriju nego mi treba jos 10m2 stana/kuce samo za ovo :smiley:
Da mlatim, da se vrtim itd.

Otprilike, da. Ne valja ako naleces na namestaj (ili ne daj boze ukucane) dok mlatis. :grimacing:

Sada ozboljno i bez sale. Evo da mi neko pokloni sve i kaze evo 2000-3000e za sve top opremu ja ovo nemam gde da igram.
Nista, preskacem ovu generaciju…
Cekam da izbace model kao u Martix-u. Ono lepo legnem i bocnu me u glavu pa da igram ko covek… :smiley:

Ja čekam malo komforniji setup sa lakšim headsetom, bez spoljašnjih kamera i kablova, sa boljim move kontrolerima (mada su oculus i vive verovatno već dovoljno dobri), koji se neće “tresti” u VR-u zbog nepreciznog trackinga. Malo razmakneš nameštaj i voziš, ali naravno moraš da budeš svestan okruženja sve vreme. Budući hedseti će verovatno omogućiti i nekakav transparentan vizir klikom na dugme, da te ne izvlače baš potpuno iz VR-a…

Dal se razumemo, sa kamerama na samom uredjaju ovo vec imas danas (na questu i na riftu s) – ako pridjes preblizu ivicama prostora koji si odredio za vr, umesto igre ti se prikaze tvoje pravo okruzenje, sklepano od svih kamerica zajedno. siguran sam da ima i dedicated dugme za to.

Ah ok, nesto tako sam i mislio. PSVR je bas srednji vek. :confused:

Psvr je dobar svakome ko nije probao pc vr. Tek tada se vidi koje je to smece. Al dobro kolko para toliko muzike uvek bilo i ostace.

Ma za to sto je PSVR je odlican. Astrobot i RE7 su mi i dalje u top 3 najlepsa vr iskustva (mislim, u slucaju re7 ‘najlepse’ je relativno). Nista mi nije smetalo sto je slika mozda malo mutnija, na to zaboravis kroz pet minuta.

Sony je verovatno najvise ucinio za prodor VR-a medj’ narodne mase, i za to im hvala do neba. Daj boze da PSVR 2 ne ostane samo u R&D fazi nego im se stvarno isplati da ga naprave i prodaju.

Jer su, jelte, ovi ostali solidno zakazali sa svojim preskupim, prezahtevnim uredjajima pa se posle cude sto im je prodaja slaba. Daj boze da Alyx ispadne dobar, mozda razmrda malo segment.

Nada umire poslednja.