Half-Life: Alyx - VR Game

U prevodu na svima razumljiv jezik igrica kosta 2000-2500e :smiley:

1 Like

Pa ne treba preterivati bas. 400-500e za vr i komp od 700-800e i moci ce ovo lepo da se odigra. Opet je ukupna cifra velika ali nije bas 2500e jbgā€¦

Akcija jos i ajde, al najvise mi se svideo momenat iz trejlera kad rukom sklanjas stvari na polici kako bi nasao municiju.

1 Like

Sad nesto razmisljam i kontam ako ovo dobro prodje i bude bas dobra igra ms bi mogao profi da prodje. Naravno ovo je samo neka moja teorija :smiley: Ako vec sve igre daju za pc i forsiraju play anywhere i pustili su halo mcc na steam zasto u nekom skorijem vremenu ili na next gen ne bi podrzali pc vr-ove da rade sa kutijom. Dok se sony zaebava i pravi svoj vr, ms bi mogao da ima sve pc vr-ove. A da ne pominjem kolko je oculus recimo bolji od psvr i kolko veci izbor uredjaja imas generalno na pc-u. Jos plus ako se dogovore sa valveom pa naprave neki deal za ovaj half life na konju bi bili. Zbog povezanosti sa kompom ms ima potencijala da sahrani sony sto se tice vr-a. E sad ko zna dal ce vr ikad zaziveti i koliku ce slavu dostici. Ovo je neko moje lupetanje onako bzvz al moze svasta da se desiā€¦

1 Like
1 Like

Ima logike kada se razmisli o ovom objasnjenju zasto necemo videti ovo nikada na tastaturi i misuā€¦
Pa dobro. Svi znamo sta nam ostaje da trazimo deda mrazu za novaka :smiley:

Taman kad pomislih da imaju negde sansu i veliki potencijal oni moraju to odmah da useru :smiley:

Upitno je sada. Jeste izgledalo nekad kao nedostatak vizije, ali VR nije bas uzleteo i moze se ispostaviti kao neuspesan komercijalni poduhvat. A ako PSVR 2 krene da zari i pali, MS ce samo kupiti Oculus za milijarde dolara i za tili cas promeniti fokus.

Pa dobro, ā€œnije fokusā€ ne znači da nikad neće da se pojavi na xbox-u. Windows Mixed Reality već postoji i njegova implementacija na xbox sigurno nije toliko komplikovana kada već od xbox-a prave windows like gaming maÅ”inu.

Apsolutno, to znaci da nece da guraju u tom pravcu ali ako se ustanovi potencijalno profitabilan trend sigurno imaju plan b, c i d. Za sada im verovatno deluje profitabilnije da ulazu u ekskluzive, servise, i mozda pokriju neke inicijalne gubitke na next gen hardveru.

Procitah bas juce kako su prodali preko 4.2 miliona psvrā€¦ jel to dobro?

Meni zvuci odlicno, uzimajuci u obzir da je prva generacija, visoku cenu i otpor tipicnog korisnika da se bakce kacigom. Al otkud znam, oni barataju ciframa od kojih se meni vrti u glavi a njima boranija.

Ok mi je da MS za sad ceni da vr nije vredan truda. Potencijal sigurno postoji, al ni izdaleka nije sigurno na koju stranu ce sve da krene. Koliko su svi pogresnih koraka napravili jos je i sreca da vr jos dise.

VR je buducnost i to je 100% samo koliko daleka to je drugo pitanje.

1 Like

Ovo je bas dobro pitanje. S obzirom da su prodali preko 102 miliona konzola nisam siguran da je ta brojka nesto specijalno dobra i pored svega sto si naveo.

To je jedno veliko pitanje i ko zna sta ce se desiti. U martu ce biti 5 godina otkako je oculus rift poceo da se prodaje i sta se dogodilo za ovih 5g ? I dalje nema nijedne killer aaa igre niti je nesto specijalno napredovala tehnologija niti vidim da se nesto developeri trude i najavljuju nove igreā€¦ Da nije ovog half life-e niko zivi ovde ne bi ni pomenuo vr.

1 Like

A kod juce gledam 40 000 rsd :rofl:

Realno samo zbog novog half life-a sam i počeo da se interesujem za VR :joy:
Jedina druga interesantna stvar u VR može biti novi flight simulator, ako uopŔte i bude imao podrŔku za to mada ne vidim zaŔto ne bi.

eh nije bas tako, ima nas ovde par zagrizenih, redovno dopunjavamo vr temu (ok, uglavnom ja) :smiley:

al salu na stranu, ovog meseca izasao Stormland, prethodnog izasao Asgardā€™s Wrath, pre koji mesec bio VR update za No Mans Skyā€¦ evo sad i Alyx. Dakle desavaju se stvari, samo ne dopire puno do mejnstrima, to je tacno.

Upavo to, <5% je mozda dovoljno da pokrene istrazivanje u pravcu PSVR 2, ali ne bih bas nazvao komercijalnim bumom.

Pa ide ka tome ali jako sporo. Tehnologija ne napreduje toliko koliko mi mislimo.
Ali realno sve ce da ide ka tome. Koju god igricu da igras svako voleo bih da je VR
Ono igras neku voznju i okreces se levo desno itdā€¦ Da ne pricam o nekoj pucacini.
Jedino ne vidim bas neku strategiju u vr ili neki Diablo fazon.

A ne bi voleo ono fazon ā€œready player oneā€ :smiley:

Ja kontam da ce to stvarno da se desi jednog dana :grinning_face_with_smiling_eyes: