Grant Theft Auto 6 masovni leak!

Heh pa moguce.

Rec haker se generalno srdacno koristi u danasnje vreme. Od babe kada joj restartujes router do klinaca koji pustaju skripte koje su platili online ili rentovali servere za ddos napade.

Kontam dosta njih zamislja decka sa kapuljacom u mraku dok mu matrix kod ide po monitoru. ( ne mislim na ljude ovde :grin:).

U realnosti je pustio decko mail na 15 ljudi, e brt zaboravio sam password, moze reset. I jedan se upeca, moze brt.

hackerman

3 Likes

To je to :grin:

Najvise je cudno sto je lik postavio na youtube. Takve stvari ne objavis na youtube kada znas da ce biti skinute :slightly_smiling_face:

A ti to znaš kako?
Ovog malog su identitet prvo provalili na nekom hakerskom forumu i poznat je od prije da je radio slične stvari navodno.

A kad pričamo o ovome, prisjetimo se krađe koda za Half Life 2. Razgovor sa počiniteljem tog djela gdje objašnjava i kako je uradio i o posledicama. Zanimljivo štivo.

https://arstechnica.com/gaming/2016/06/what-drove-one-half-life-2-super-fan-to-hack-into-valves-servers/

1 Like

Čitam vesti.

by the same hacker who used a process called social engineering, a highly effective mode of attack that relies on deceiving employees of a targeted company and can be difficult to guard against.

Similar to the Uber hack, the hacker who goes by the alias “TeaPot” alleged he gained access to Rockstar Games’ internal messages on Slack and early code for their unannounced Grand Theft Auto sequel by gaining access to an employee’s login credentials.

Source: Forbs

A inače znam da nije nista posebno jer mi je posao bio 8 godina (do pre mesec dana), takve stvari da znam.

Edit: ah da, hl2 hack je zanimljiviji bio u svakom slucaju. Preporucujem i ja ljudima da procitaju. :grinning:

2 Likes

Da li sam ja haker ako ti hakujem mail na osnovu datuma rodjenja i sigurnosnih pitanja? Pa i nisam, nego te poznajem i znam tvoje podatke, informacije o tebi… jednostavno je tako lik odradio. :slightly_smiling_face:

Pošteno. :grin:

Mada generalno mislim da je još uvijek rano da išta znamo o ovome, da je dosta spekulacija u medijima.