Grand Theft Auto V


Developer: Rockstar North
Publisher: Rockstar Games
Distributor: Take-Two Interactive
Genre: TPS/FPS (Action-adventure)
Engine: RAGE, with Euphoria and Bullet
Platforms: X1, PS4, PC
Modes: Singleplayer, Multiplayer
Release date: November 18, 2014

Ovo je tema prevashodno za verziju igre koja dolazi na Xbox One, PlayStation 4 i PC.
Nema se sta mnogo reci, a da se ne zna od verzije igre izasle pre oko godinu dana.

Bitno je napomenuti samo razlike, a to su: First person mode, bolja grafika, masovniji kako zivotinjski svet, tako i svet same prirode i okruzenja, do pojacane guzve u gradu sto se tice automobila i ljudi. Igra ce raditi na 30FPS i 1080p rezoluciji (PS4) i 60FPS i 4K (PC).

Donosi nam takodje poboljsanja u GTA Online sekciji gde na serveru mogu igrati do 30 igraca istovremeno.

Novi automobili, avioni, helikopteri, a za igrace “povratnike” sa ps3 ili x360 dobija se jos dodatnog sadrzaja, neke specijalne misije, nagrade itd.

Jednom recju GTAV je dobio novu i poboljsanu dimenziju igre.

Igrali ste na jedan nacin, sada cete jos vise doziveti tu “licniju” dimenziju, kada u first person igranju recimo vozite kola i okrenete se desno i vidite Trevora kako vam prica, ne znam, mene su odusevili.

#Detaljnije informacije:

Rockstar Games is proud to announce that Grand Theft Auto V will arrive on the PlayStation 4 and Xbox One on November 18, 2014 with the PC version to follow January 27, 2015.

Grand Theft Auto V for PlayStation 4, Xbox One and PC will feature a range of major visual and technical upgrades to make Los Santos and Blaine County more immersive than ever. In addition to increased draw distances and higher resolution, players can expect a range of additions and improvements including:

  •   New weapons, vehicles and activities
    
  •   Additional wildlife
    
  •   Denser traffic
    
  •   New foliage system
    
  •   Enhanced damage and weather effects, and much more
    

Grand Theft Auto V for PlayStation 4, Xbox One and PC will also feature enhanced radio selections with over 100 additional new songs and new DJ mixes from returning DJs across the game’s 17 radio stations.

All players who pre-order the game will get $1,000,000 in-game bonus cash to spend across Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online (GTA$500K each for your Story Mode and for your GTA Online in-game bank accounts).

A host of new, exclusive content also awaits for players returning from the PlayStation 3 and Xbox 360 versions including rare versions of classic vehicles to collect from across the Grand Theft Auto series such as the Dukes, the Dodo Seaplane and a faster, more maneuverable Blimp; activities including wildlife photography and new shooting range challenges, new weapons and more.

Enhancements to Grand Theft Auto Online include an increased player count, with online play now for up to 30 players on PlayStation 4 and Xbox One. All existing gameplay upgrades and Rockstar-created content released since the launch of Grand Theft Auto Online will also be available for the PlayStation 4, Xbox One and PC with much more to come.

Existing players will be able to transfer their Grand Theft Auto Online characters and progression to their choice of PlayStation 4, Xbox One or PC.

Malo screenshot-ova i trailer-a:

Izvori:

http://www.rockstargames.com/newswire/article/52308/grand-theft-auto-v-release-dates-and-exclusive-content

E vidis po meni je ovo potez da se igra proda ako moze i vise nego na last gen-u…

Pa jeste, prodace se u jos 36.000.000 + primeraka.
Game of the year, postaje game of life.

Stvarno odlican potez,izgleda fenomenalno i jedva cekam da je ponovo zaigram…

Po meni je ovo odličan potez, pre svega jer izgleda kao sasvim druga igra, a i ne samo to, ko je igrao na last genu, i bilo mu je dosadno, sada će sigurno biti zainteresovan da opet odigra. Poslao sam drugu isti ovaj klip, s tim što sam reuploadovao bez pravog naziva, on čovek kad je odgledao kaže da nije na kraju pisalo GTA V nikad ne bi mogao da pogodi. Stvarno sjajan potez, sigurno da ću je zbog ovoga odigrati dva puta, samo ne znam da li da prvi put igram u TPS ili FPS? :smiley:

Ja znam da cu probati FPS ali ne verujem da cu na tome ostati, jednostavno nije mi GTA za FPS koja je open world igra.
Naravno, ovo je jako dobro sto su odradili, ponudili alternativu pa biraj ko sta hoce.
Cak ce mi se mozda i svideti walk varijanta u FPS-u, ali u voznji nikada nisam bio dobar u FPS-u niti bas volim to, i siguran sam da cu uvek pri ulasku u auto menjati u TPS. Ali za walk ko zna, mozda mi se mnogo svidi FPS.

Definitivno prepametna odluka. Dobijete potpuno novo iskustvo sa manje-vise obicnim modom. A da ce mi biti interesantnije igrati GTA kao fps, hoce. Yay Rockstar! Znao sam da cu je probati, sad znam da cu je sigurno i igrati

Taman da naucim ulice u LA-u, pa kad odem da znam iza koje zgrade mogu da soram :smiley:

Hahahahah…i da ****as ako te ne daj bog uhvati :smiley: (sala naravno)

Pregrizi jezik :smiley: Ako se naplacuje wc kao u Bg-u onda moram da se snadjem :smiley: Bas me interesuje kako ce tenis da urade u FP.

Pa nije bas “obican” mod, jer se moraju dodati novi modeli, animacije za svako oruzje, ku**evi palcevi :smiley:
@Nemesis Meni se nekako cini da mi sto nismo odigrali na X360 ili PS3 nismo nista ni propustili,cak stovise, na dobitku smo. Baci pogled na trailer. Sta ti mislis?

Vec zamisljam modove za ovo na PC-u, i slinim.

Edit : pade mi napamet, neki fazon post-apocalyptic mod, da sklone auta i ljude, ubace zombije, naprave srusene zgrade i teksturisu ih kao worn-out, malo grain filtera i op’la :smiley: Odoh predaleko, ali ako ovakvo nesto bude, I called it.

Ahh svakako da ce biti raznih mod-ova za GTA V. Vozis neku bjesnocu od auta i slusas Cecu, jedan mod recimo :slight_smile: Salu na stranu, GTA IV je s onim zadnjim mod-om izgledao stvarno fantasticno pa tako nesta, kasnije, ocekujem i za V. Pogled iz prvog lica mi nije nesta sto bi me “odusevilo” ali neko graficko poboljsanje da. Vidjecemo kad izadje. Zbog tih mod-ova, cheat-ova konzole profitiraju jer se tamo pravi MP igra xD

Kakvi cheatovi i modovi u multiplayeru, na steamu toga nema. Ako dobijes ban, to je dozivotno i gubis citav library igara, kao da ih nikad nisi kupio. Tako da se nikom ne isplati i niko ne pokusava. Price o cheatovima na steamu su u domenu bajki.

OT : Ovaj FPS ce za multiplayer biti savrsenstvo.

Ko prica o steam-u? Jel to naznaka da ce bojan kupiti GTA V na steam-u xD dok god ti mozes “modovati” na svom racunaru neku igru cheat-ace biti. Znas i sam to. Sad da niko ne pokusava… Jbt pljujes po Call of Duty a oces da igras iz prvog lica GTAV na MP-u? Aj na YT posto ti bas nisi vidio kakav je MP na GTAV :slight_smile: kad te frajko odvali snajperom s zgrade… :slight_smile:

Mi pricamo o steamu. Ako igras originale, steam je jedini pravi izbor. Izuzev origina i uplay. Ako piratujes non-stop poput tebe, koga briga :smiley:
I opet ne shvatas poentu. Ako neko zeli sebi u single player-u da unisti igru sa “cheatovima” ( kako ih ti zoves), tipa god mode, unlimited ammo, invisibility, volja mu. To moze i na konzolama, od starih button kombinacija na PSXu, shark kodova, pa danas na RGH ili cemu vec. Bitno je da je u multiplayer-u nemoguce na bilo kakav nacin uticati na igru ili dati sebi nekakvu prednost. Elem kupicu da, svejedno ce biti u pola cijene :smiley: Steam je to.
Nisi ni ti igrao multiplayer btw. Bice to drugacija igra u fps modu, i bez limita od 16 igraca kao na PS3 i PB360.

Edit :
evo na primjer ghosts cim je izasao imao je “cheatove”

“The ripped game can be run on hacked consoles and played in multiplayer lobbies that permit cheats such as seeing through walls, automatic aiming and gaining extra experience.”

I dosta o ovome, bar si ti moderator, da ne idemo u off. Jednostavno si neinformisan :smiley:

Jesam igrao, kupio mi ti Live pretplatu :slight_smile: RGH ne moze na Live. Ajooj brate nacekaces se kad ce “pojeftiniti” GTAV. Steam je to kao sto kazes…odnos ponude i potraznje diktora cijenu. GTA IV je sad na steam-u 20e a complete edition 28e jbt a igra stara 6 god. Lako je steam-u oboriti cijenu igara koje imaju samo SP i starije preko godinu dana. Pogledaj cijene Call of Duty-a malo starijih pa vidi steam kako diktira i drzi cijenu. Zasto? Zato sto ima potraznju za MP

Sve u svemu - meni se isplati imati igru onog dana kad zbanicno izadje, igrati MP i platiti Live pola godine ili godinu. Za cijenu GTAV, ako uradim pre order za PC, za te pare uzmem godinu dana Live i igram GTA V koji sam ja “kupio” xD

To je puna cijena. Sacekas sale, daily deal, weekly deal, midweek madness, weekend madness ili bilo kakvu vrstu rasprodaje i kupis na snizenju. Logika. Elem ako se ti ponosis sa tim da za nijednu igru u zivotu nisi dao ni dinar, onda super :smiley: Nek drugi kazu sta misle

Peace out :smiley:

E jbg sad. Ako ti je to argument…mislim stvarno. Fazon je imati prvi nesta, na pocetku. Zamisli kao neki modni brend, auto ili sta tako. Kad bi bio vece faca? Da si imao Golf 5 2004 / 2005 ili sad kad ga svi imaju? To ti je odgovor na tvoje madness sales i druga snizenja i popuste. Kupio sam ja puni igara a najdraza mi je Uncharted 3 (zato sto je pirat bio RIP verzija hahaha)

Ispade da su konzolasi samo ispolirali polovno auto, koje je puno preslo, malo sredili enterijer i prodali ga po punoj cijeni PC-evcima. Za mene - best deal hahahahah

Ja i Bojan (grandmaster) se dugo poznajemo i imao razlicite stavove ali ja njega puno puno cijenim i volim! #nohomo :wink:

Danas opet na IGN-u, bice ps3 vs ps4 comparision, 18:00h po nasem vremenu

Naravno da nece biti obican mod, ovo ce da radi tim u Rockstaru, znaci sa njihovim production values. Ali da je mod, jeste.

Meni je zanimanje za igru poraslo 50% cim sam ovo vidio, jos samo ostaje da se vidi kakav ce da bude PC port, i koliko ce biti optimizovan. Ako ne na obe konzole full HD i 60fps, nadam se da PC port nece da puno zaostaje sa optimizacijom.