Graficka karta

Hteo bi da kupim graficku kartu MSI AMD Radeon HD 7970 3GB 384bit R7970-2PMD3GD5/OC

Jel neko ima iskustva, primedbe na nju?

Drugar ima slicnu, samo Gigabyte, a ovu mogu da dobijem po super ceni :slight_smile:

zver od kartice. da sam na tvom mestu vec bi krckala u kucistu

al si ti u kesu kad uzimas graficku od 350e :happy

Rekao da može po lepoj ceni, verovatno našao negde gde može za manje pare da uzme. Ako možeš uzmi, 3GB + 384bit + klokovi su odlični.

Nemoj nikada uzimati karte sa referentnim hladjenjem kao sto je ova… Daleko bolja varijanta je MSI Twinfrozr. Ali to zavisi je li, od cene… Iznad 30.000 ne bi smeo da dajes.

Ja imam Sapphire 7970 Dual X, i nisam bas zadovoljan ni performansama a posebno visokim nivoom coil whine-a koji mi nisu uvazili kao razlog za zamenu.

Da je zver - i nije. Ne zavaravaj se. PC high end gaming je skup i neisplativ sport. 7990 je upravo pala na 700$ a dolazi sa 8 igara i duplo je brza. Ja nesto gledam da ubacim drugu 7970 u CF, jer jedna ne moze da potera Crysis 3 na zadovoljavajuci nacin ni u 1080p. A za to mi treba 1kw napajanje.

Za 2 meseca dolaze nove grafike koje ce da oduvaju ovu generaciju…

lepo rekao moj drugar od 40+ godina, dugogdisnji gejmer: sacekas nove konzole, i onda sacekas nove graficke, te koje ce da teraju next gen ima da ti traju minimum 5 godina. seems legit

Poslusaj ovo sto ti je padawan rekao.

@padawan, nemoj uzimati jos jednu kartu i stavljati u crossfire. Microshuttering je toliko veliki na crossfire-u (slicno je i sa sli varijantom) da ce ti potpuno ubiti dobitak na framerate-u pa ce ti se jos ciniti da ti Crysis losije radi nego sa jednom karticom. AMD vec godinu i kusur obecava da ce ovo ispeglati sa novim driverima ali se to do dan danas nije desilo. Ja sam bas iz tog razloga menjao svoju 670 sli varijantu i doplatio za 780. Jeste da sa 780 u Crysisu imam otprilike isti framerate kao i sa 670gtx oko 40fps, ali je latencija izmedju frejmova mnogo manja i igra radi mnogo gladje. Tu su naravno i prednosti potrosnje i buke, tako da je i tebi pametnije da sacekas novu generaciju cipova nego da sad ulazes 500e u napajanje i jos jedan radeon.

Upravo su izbacili beta drajvere koji navodno peglaju microstutter. Trebalo im je samo 3 godine. Ali verovatno si u pravu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

@padawan, ako si mislio cf 7970, ne treba ti 1kw napajanje. Ja sam bas gledao koje da uzmem jer sam planirao da uradim cf sa dve 7970, i to sam ja trebao da obratim paznju na to sto cu da OC-ujem procesor dosta i sto cu i samim kartama da podignem klokove. I uzeo sam 850w napajanje za koje sam video da je i vise nego dovoljno, najbitnije je da je kvalitetno. I sam coil whine nekad dolazi bas od napajanja iako se cuje na karti, jer ima neki fazon s tim kako napajanje daje struju grafickoj, i u dosta slucaja je npr menjanje napajanja resilo coil whine ljudima. Ali to opet i ne mora da znaci. U svakom slucaju, moje napajanje je Seasonic M12II SS-850AM.
A sto se same karte tice, ako si perfekcionista onda vise i nije zver kakva je bila, ali sto se mene tice taman mi odgovara (iako je vise nemam).

Ma, ubicu se. Isprobao sam 4 napajanja. Danas sam kupio neko krs Raidmax 835W samo da isprobam i njega. Tako da nije do toga. Kombinacija struje i graficke. Kod druga skoro uopste ne zuji. Preneli njegovo celo kuciste kod mene i zuji. Sutra cu mozda da kupim jos jednu 7970, posto ovu nece da mi zamene, pa ili da zadrzim CF ili da zadrzim novu koja ne zuji a ovu da prodam. I to kao potpuno ispravnu jer samo kod mene zuji.

Jos jednom ponavljam, nisam perfekcionista, hocu samo da igram Crysis 3 na very high cak i bez nekog divljeg AA, a da mi FPS na prvom nivou ne varira od 16-40fps. To je jadno za graficku od 300e. I to je samo nagovestaj onoga sto dolazi, Crysis 3 je prva od igara “modernije” arhitekture. Ti nisi isprobao Crysis 3 i te najzahtevnije igre… koje se vuku na 7970 ne-OC.

Ako nekoga zanima kako je tekla prica

Prodaj bre taj krs od amd-a :slight_smile: dodaj jos para i kupi 2 x 680 i uzivaj u crysis 3.

Ma idem sutra da kupim drugu 7970, Asusovu koja bi trebalo da je tiha maksimalno. Ako ne… ostaje mi da batalim PC gaming i kupim wii u :smiley:

E pa srecno mada kojim tokom sve ide izgleda da ces zavrsiti na wii u :slight_smile:

Ma dobro, ok, svako ima svoje prohteve, ja samo kazem da meni, za te pare, karta po svojim performansama odgovara. I to je ova nasa cena, u drugim zemljama naravno ide i jos jeftinije, ali to je druga prica. U svakom slucaju, steta sto nisi uspeo s nekim napajanjem, a to Raidmax nemoj da cuvas vec ga vrati ako mozes. Tj ne znam koje ti je primarno napajanje, ali Raidmax je velika kocka, pa cak i kad pogodis da dobro radi opet je pitanje koliko ce i kako raditi. Znam koliko taj coil whine iritira, ali pretpostavljao sam da to nece biti u garanciji. Ja sam im jos pre godinu i po dana kad sam uzeo jednu kartu i primetio slicno vratio, ali posle roka, i cak im rekao da bih uzeo kartu koja je duplo skuplja samo da mi zamene, i nista nije ispalo od toga.
Elem, kad kupis tu drugu kartu, pogledaj koja od njih dve ima manje temperature pa nju stavi odozgo jer ce malkice vise da se ugreje. U svakom slucaju sa Asusom neces pogresiti, jesu malo skuplje od konkurencije ali i vrede. Steta sto vise nema Lightning-a, ona je bila nenormalno dobra.
A sto se same teme tice, @OP izbegavaj referentne kartice, one su u glavnom jeftinije zato sto ljudi koji ih kupe odmah skinu ovaj stock kuler i stave neko vodeno ili zamensko hladjenje, ali ovako su dosta bucne i imaju lose hladjenje.

Uzeo sam ipak polovnu, za 27.000 (nova je 43-44.000) i to zbog mogucnosti da je vratim ako mi bude zujala i ne bude odgovarala. Prodavac ispao izuzetno korektan i cool, ponudio odmah da mi vrati pare… Srecom, ne zuji. Vec se vidi na prvi pogled kvalitet, izgleda jos bolesnije nego Sapphire. Sad mi se ne zeza vise sa crossfireom, mada me uzasno vuce da isprobam. Asus zauzima 3 slota a Sapphire 2, tako da bi bila samo 2 milimetra izmedju, jos na “prestiznom” kineskom brendu Raidmax… sada sam samo srecan sto sam se otaraisio zujanja, nadam se, za sva vremena, a Raid i Sapphire idu u oglase, najverovatnije. Ne znam na osnovu cega bih mogao da vratim napajanje… jel to moze, ako se kupi u prodavnici?

Ma, ja sam vratio posle 5 dana i opet mi nisu uvazili. Jedino kad narucis online mozes da vratis zbog bilo cega u roku od 14 dana. Hteo da uzmem mnogo skuplju isto, nudio odmah da doplatim za bilo sta sto imaju u prodavnici. Ponavljam zuji samo kod mene, kod druga ne a verovatno ni u servisu…

Pa mozes da vratis i kad kupis ovako, samo je rok za to 7 dana. Tj, to je ona siva zona srpskog trzista, npr postoji taj zakon sto ti kazes, da u roku od 14 dana kada online narucis mogu da ti uvaze na osnovu bilo cega, jednostavno kazes ne odgovara mi. Ali, ne znam gde si kupio, mislim da si pomenuo Emmi koji je generalno i najjeftiniji, a oni imaju neki rok od 7 dana u slucaju kupovine u prodavnici, kad mozes da vratis. Ali to nije zakonom propisano, nego njihova dobra volja, tako da eto, meni su jednom uvazili, ali to je bilo nesto sitno, a nemam pojma kako to inace ide, ali ako si probao verovatno to ide kako im se cefne.

Pa vidis da nisu hteli da vrate pare i odobre mi zamenu u roku od 7 dana tj 5 u mom slucaju. Uzeo napajanje u win winu jer mi je bilo usput, a to je isto s***e jer su obe Altijeve maloprodaje. Mozda ga i zadrzim tj tripujem da je ipak bolje nego Cooler Master 600b, ipak ima vise w i malo je skuplje. A i svetli plavo sto je kicerica koja mi se uklapa u kucistu :smiley:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

PC gaming se ne isplati definitivno…trebas da das brdo kesa i posle 3 meseca imas malo bolji od prosecnog kompa…a posle 2.godine prisecas se koga imas od rodbine u Bosni da ga obradujes kompijuterom i zamenis mu onu 486-icu sto si mu dao jos ranije.
Tri stvari su precenjene

  1. Hi End PC —Kad kupis sve teras na max i ubedjujes se kako si uradio pravu stvar,a posle 3 meseca auto sugestijom se ubedjujes da i nema razlike izmedju high i ultra high

  2. Nov Auto — Kupis nov auto i posle 6 meseci samo ti znas da je nov,a uvek se neko iz okoline nadje pametan da ti zvoca kako to moze da se uzme 60% kesa koji si ti dao.A sto je najgore i ti to znas i mrstis se na tu temu.

  3. Zenska Nevinost — Waoooo “Ti si Prvi” …ali i to samo jednom.A uskoro ce ih biti jos koji ce biti legendarni drugi ili treci…o tome najbolje ni ne pricati niti pitati. Sve teme o tome su Sizifovski posao i gubljenje vremena.

Sorry za off ljudi ponese me momenat…

Pa, takav je zivot i priroda prolaznih stvari, kad vec filozofiramo. Mudrost je umeti da uzivas u momentu, sto je verovatno i razlog one cuvene “novo je ipak novo” sintagme kojom ljudi opravdavaju atak na svoj budzet.

A ja sam, cinom bezumnog nasilja nad svojim PC-jem, verovatno zavrsio budzenje PC-ja za ovu sezonu. Iscupao sam drugi PCI-e slot za graficku zajedno sa istom, polomio plastku i iskrivio pinove od napajanja SSD-a. Petak vece proveo sam obliven hladnim znojem.

Cinjenicu da sve zaprao i dalje radi vidim kao akt cuda.

Ja tek planiram da budzim :slight_smile:

Juce sam porucio sledece:

  • Intel i5-4670
  • Gigabyte GA-Z78X-UD3H
  • 2x4gb ddr3 kingston 1600mhz nznm koji model tacno

Vec imam CM Storm Scout i Seasonic napajanje. Ostaje jos samo graficka, al to neka priceka dok ne budem solventniji. Mozda uzmem i polovnu :slight_smile:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2