„Glupo“ pitanje u vezi xbox tos-a

Naime, kako znamo, naše regije nema za igrice, već samo za windows/office/Outlook

od prošle godine dodali su ovu stavku u njihov (xbox) TOS:

„vi. Where there are limits, there’s a reason

For example, don’t:
Try to circumvent regional content restrictions“

e sad, korisnik sam game pass ultimate-a. jer imam jako slab računar pa koristim x-cloud sa VPN-om da bih mogla išta da igram na mojoj kanti od kompa. microsoft nalog mi je u Americi, adresa nekog hotela u Oregonu. moje pitanje je koje su realne šanse da popijem ban za lažni region

Nemaš razloga za brigu, to njima mora da piše, ali ne obraćaju pažnju na to. 13 godina imam profil koji nije iz Srbije, svašta sam radio i nikad nisam imao nikakvih problema. Nisam čuo ni da je neko drugi imao problema oko toga. Bilo je slučajeva gde su ljudi u kontaktu sa supportom rekli da su iz Srbije, a da im je profil iz US/Uk/odakle god i nisu ništa rekli povodom toga.

Tako da možeš slobodno da nastaviš sa igranjem bez brige.

1 Like

znači ista fora kao sa steam-om. navodno ne smeš fake region ali dok god ne kupuješ previše nikoga ne zanima

Ma da. Niko ti ništa neće reći. Imamo ljude koji imaju argetinske/turske naloge pa nikom ništa.

1 Like

meni je steam argentinski. mada su đubrad provalila da lažiramo region. ima dosta igara koje su 4000-6000 ARS na argentinskom steamu, a na steamdb pokazuje 40-60€ za te iste igre, tako da tu nema uštede.

za xbox nisam htela argentinu jer ne poznajem nikog odatle. a za xbox kad neće naša kartica, meni nije problem jer poznajem ljude iz USA

ali hoce i Argentina nekome, a kad nece sa tvog glavnog naloga, napravis drugi, dodas tvoj kao prijatelje insa drugog kupujes i giftujes kod na glavni nalog. Znaju u MS sve sto radimo, nisu glupi, ali opet im ne smeta jer im ponovo dajemo pare :smiley:

1 Like

Za Steam ne znam, ali za Xbox i Arg ništa ne brini jer pola ovog foruma je “iz Argentine” i svi smo u istoj ulici k’o braća. :joy: A nalozi su US i UK otprilike od kad je i konzola u Srbiji. U našim zvaničnim radnjama se dobijao papirić uz kupljenu konzolu sa uputstvom kako napraviti nalog na neku od te dve regije. Tako da generalno nemaš brige oko tih stvari.

1 Like

nemam konzolu (yet) imam xbox account za cloud gaming i par igara sa passa koje moj komp može da pokrene ali isti je to klinac.

i predpotpost. sam da znaju, ali što nam lepo ne daju da imamo svoju regiju lepo. bukv the reason dosta ljudi nije volelo xbox pre nego što su izmislili ovaj game pass je što većina ljudi neće da se bakće sa VPN-ovima. sami su krivi za low market share same konzole

1 Like

Veruj mi, ne treba nam naša regija. Kada nam Vučko sa porezom od 20% uleti za igre ima da kupujem igre dvaput godisnje. :joy:
Ovako sa Argentinom mi je kao da kupijem u Maxiju, meni lepo. :grin:

2 Likes

Kad nam utrce sa cenama kao u radnjama, “samo 8.999,00” :joy: vaziiii :joy:

1 Like

Ne prizivaj, baksuzu. :joy:

1 Like

već to rade. prodavnice koje prodaju fizičke diskove. tako da vi vrv tako isto bilo za digitalne da ih imamo

realno 9k je previše za igru