Glasine, rumori, rekla-kazala priče iz gejming sveta

Izgleda ništa drugo ne znaju da naprave, a ni girsi odavno nisu ono što su nekada bili…

1 Like

Gearsi su AAA igra koja zahteva sve resurse, MS ne dozvoljava rasplinjavanje i da izbacis polu proizvod.

Novi deo ce biti showcase za UE5. Ne treba nista posebno da menjaju, ako grafika bude brutalna i iskoristi 100% next gen mogucnosti to je ono sto se ceka i sto je izmedju ostalog (uz sve nove sjajne cover mehanike i pucanje) proslavilo i prvi deo na Xboxu.

Sve je to tačno, ali gearsi 4 pa i 5 nisu ni blizu onoga što su bili kec, a posebno dvojka.
Ako već sve resurse usmeravaju na jednu franšizu onda to mora da bude na najvišem mogućem nivou.
Volim gearse, ali hoću više nego što su ponudili u poslednjim izdanjima…
Hivebusters su pravi gearsi i tako treba da nastave, da izbace one kvazi open world deonice koje su najgori deo igre u petici…

1 Like

Pisao sam prije par dana o ovome, nije samo open world problem, nego i sami ton igre.

Nema vise one gritty atmosfere i pastelne i turobne slike svijeta. Sada je sve nesto sareno i bljesti, kao da igram Uncharted, a ne Gears of War.

Za pocetak neka izbace crvenu i plavu boju u potpunosti iz upotrebe, neko se iz design tima zaljubio u ove dve boje.

5 Likes

Slazem se, voleo bih mracnu igru iz keca, moja direkcija bi bila horor hodnik shooter sa najboljom grafikom ikada vidjenom, pa makar i u 30 fps-a. Da svi padnu na dupe od poligona, efekata, globalne iliminacije i da bude benchmark za sve buduce igre.

Open world je jedan los trend koji je zahvatio industriju poslednjih deceniju i vise, isprva je bio tehnicko dostignuce ali sada je samo prazan hod po proceduralno generisanim bespucima. Ako je open world, mora da bude uradjena dobro, kao Elden Ring, da te zelja za istrazivanjem vodi u nepoznato a ne ikonica na mapi do koje moras da jases 2 i po dana. To je bio i zgodan nacin da se produzi trajanje, i kompatibilan sa multiplejer modovima sa velikim brojem igraca i vozila gde mozes da re-usujes singl player mape. U stvari je razvojna paradigma pocinjala od multiplejera.

3 Likes

A kod mene bas suprotno :sweat_smile: Prve igre sam presao na kombinaciji PC i X360, veoma su dobre igre i nemam skoro nikakvu zamerku, ali ipak su mi se vise dopale ove poslednje 2 i njihov dizajn, otvoren svet, boje itd itd.

1 Like

Meni generalno petica nije loša, ne smetaju mi otvorene deonice (bilo ih je i u God of War-u na sličan fazon, samo što ovo nije igra tog tipa pa deluje čudno) gde slučajno nabasam na neku ruševinu pa uđem da istražim. Ali definitivno mi treba mračniji ton igre. Nek imaju neke šarenolike predele, ali da igra pretežno ide kao prva dva dela. Sećam se ona fabrika u prvom delu, odradili su je top. Jeziva atmosfera noću itd.

Keca tesko da moze bilo sta da nadmasi. Sto kazu, at the right place at the right time, mozda i poslednji punokrvni next gen naslov gde smo na dupe padali od generacijskog skoka bukvalno u svemu.

5 Likes

Igre se stalno otkazuju u svim studijima, ništa novo. Zato se i ne objavljuju dok projekat nije duboko u produkciji ili 100% zakucan da će se uraditi. Svaki studio ima barem jedan ili nekoliko inkubacionih timova koji rade prototipove. Ako nešto izgleda da ima potencijala, prelazi se u preprodukciju, što i dalje nije garant da će igra do kraja biti realizovana. Mislim da bi svi popadali u nesvest kada bi saznali koliko je igara sasečeno a nikad nismo čuli za iste. “Drama” nastane kada iz nekog studija procuri da je nešto otkazano.

1 Like

U danasnje vreme maltene nista ne mozes sakriti, sve je vest i sve se stavlja pod lupu, a u stvari nije nista necuveno i nikada vidjeno.

Imace MS nove IP-jeve iz novih studija, Gearsi ne moraju da budu bas giljotinirani u toj pomami za novim, mada sest nastavaka zvuci vec zabrinjavajuce bajato.

Gears imaju svoju publiku i šmek. Recimo koliko je Hivebusters bila dobra ekspanzija. Ako urade par osveženja, možemo imati dobar nastavak. Na kraju krajeva neka rade na igri kakva im se pravi.

Samo neka bude u fazonu keca i dvojke, a ne četvorke i petice and I’m game.

Pitanje je koliko zaista maju kreativne slobode, MS-u treba neki dude-bro, pravi americki shooter, vidis da su pogasili sve ostale projekte.

Ali tu ima prostora za inovacije u okviru Gears serijala svakako, ili makar za povratak izvornom materijalu. Problem je i u multiplejeru, dosta vremena oduzima za razvoj, a publika nezadovoljna i rasipa se vec godinama unazad. Sta tek tu smisliti.

Uveren sam da bi 90% ovih problema jednostavno nestalo sa dobrom grafikom. Igracima je dosta UE4 endzina cija prva iteracija datira jos iz 2014, novi Lumen engine je fantazija.

To je nekako malo i trka. Ako uspeju da izbace novi tech pre drugih, imace taj hype neceg novog i prestiznog, u suprotnom ce se oci vec naviknuti na bogatstvo poligona i osvetljenja, i Gearsi ce opet biti samo bajati sesti nastavak.

Treba samo da razdvoje SP i MP, pa neka nastave razdvojene živote jer realno ti modovi ne zavise jedan od drugog.

The Coaliton su odavno prešli na UE5:

1 Like

Da, znam da su jedni od prvih koji rade na novom endzinu. Malo da pozure sa izlaskom samo i ponovo ce biti ludnica za Gearsima.

Gears 4 mi je bio omiljeni. :man_shrugging:
Roboti su mi bili fini dodatak. Ali ja niti sam gears fan niti redovan igrac serijala.

GeoW 2 > GeoW 1 > GeoW 3 > Judgment > koji god doesn’t matter

1 Like

Sećam se kad sam prelazio Judgement na najvećoj težini da osvojim 3 zvezdice na svakom challenge-u… Auuuu sunce ti poljubim. Znam da nije popularna u serijalu, ali meni ostala u lepom sećanju. Plus što je izgledala neverovatno za xbox 360 igru :ok_hand:

2 Likes

Bilo bi lepo da je najave i da izlazi u skorijoj buducnosti.

2 Likes