Glasine, rumori, rekla-kazala priče iz gejming sveta

A uostalom,

svako svoju omiljenu igru želi da vidi u novom ruhu.
Možda ne svako, ali većina.

Sad @marko_gts kako ti volis poredjenja, da ti plastično objasnim :smiley:
To je kao da kažeš da su oni koji kupuju stara kola debili.
Ti voliš bmw, jel si onda debil ako uzmeš e30,e36,e,34… nebitno…
ili neko ko voli 205 gti, delta integrate, quattro…

Isto je i za igre, ja želim da igram moje omiljene igre osvežene, da sad naprave remake tih starih kola, prodavala bi se bolje nego ove nove kantice.

Ne ja, nego milioni ljudi, i opet te niko puškom ne tera da ig kupiš.

Svidja mi se ova ideja. Što da ne ! :smiley:

Očigledno ima ogromna potražnja za tim remaster/rimejkovima pa ih developeri prave. Meni iskreno ne smeta i moja je stvar da li ću igrati The Last of Us na PS Now stream u PS3 kvaltietu, ili ću čekati popust ili platiti po full ceni i igrati remaster. Mare pravi priču kao da ljude neko što kažeš ti puškom tera da kupuju to. :smiley:

Ovde to nije slucaj jer dobijamo potpuno novu igru. Ali, hipoteticki, remasteri u vecoj rezoluciji, sa boljim teksturama, osvetljenjem i fps-om, pomazu da se igra “ocuva” za nove generacije koji je ne bi ni pipnuli u originalnom obliku + svima koji hoce ponovo da odigraju, izgledace kao sto je ostalo u secanju, ako bi igrali u izvornom obliku zgrozili bi se. A zasto da ne, pomaze i vlasnicima fransiza, developerima i izdavacima da dodatno i zarade - niko ne voli vesti o gasenju, narocito malih studija.

2 Likes

Meno je i dalje simpaticno da ste pokrenuli celu diskusiju o remaster/rameka, a radi se o kompletno novoj igri. :grin:

5 Likes

Dajte novi Spec Ops : The Line ! :sunglasses:

4 Likes

Iako se ne slažem sa stavom Marka o novoj igri u sličnom ruhu, komentar za farbanje Kazablanke je izazvao lijep osmjeh.

2 Likes

Dajte novi Enslaved Odyseey to the west :grin:. Obe su mi delovale nekako genericno nista spec dok nisam krenuo da ih igram, ali su postale bukvalno medju najboljim sa generacije.

3 Likes

Ja godinu dana krećem da je igram i nikako da joj potpuno dam šansu. Sad tek neću kad je otišla plejka :smiley: Mada obzirom da je 200 dinara na argentinskom store-u, biće pazarena ! :smiley:

Lose ti je poredjenje. Zato sto fabrika vise ne pravi ta kola. Znaci mozes biti ljubitelj i imati stara kola. Ali fabrika izbacuje NOVE modele sa novim tehnologijama.
Znaci poredjenje pogresno.
Fabrike kola prave nova kola. Ko hoce stara moze da ih vozi. Ali za fabriku je to zavrsena prica.

Tako i ovo ko hoce da igricu staru 10-20-30god niko mu ne brani.
Ali neka firma/fabrika pravi nove igrice a ne da farba stare.

Sta mislis koliko bi trajao BMW da svake godine izadje sa npr E36 i kaze ej magarci ove godine smo ubacili novu perla belu i promenili dimenziju guma.

Sta mislis koliko bi to trajalo?? NULA dana. Bankrot.

Očigledno u gejming industriji kad izadješ sa nečim starim, ispoliranim, doteranim za nove generacije, dodješ do dodatnog keša, sa ne toliko uloženog truda kao da od nula praviš novu igru. Prosto.

Koliko je tebi dobro Mare u životu kad te ove stvari pogadjaju i unose ti nervozu na ovakav lep dan :smiley:

1 Like

Ma ja bas volim dobre igrice, igram se od kada sam bio klinac. I bas me smara ovaj trend reciklaze. Isto je u filmskoj industriji.
A ono forum je o igricama naravno da cu da napisem da me to nervira, glupo je da pisem sada o nekim drugim stvarima.

1 Like
2 Likes

Hmm Ikishima je ostrvo u komsiluku Tshushime , negde u tom arhipelagu, tako da moguce je, mada ce verovatno biti vise neki spin-off kao recimo Uncharted : Lost Legacy ili Spider-Man : Miles Morales, manja igra nego GoT i ne bas punokrvni nastavak u pravom smislu te reci ali videcemo.

Inace navodno za Juli mesec u okviru PS+ ponude Uncharted : Lost Legacy i WRC 9 a za PS5 korisnike A Pleague Tale.

Ukoliko bude WRC 9 uzecu i ja PS+ pretplatu opet , iskreno igra mi se , vec duze vreme mi je na radaru a jos ga nisam nasao ni priblizno po nekoj ceni koja bi mi odgovarala, tako da bi bas voleo da bude WRC 9.

Tako da bilo bi sjajno da daju WRC 9, s obzirom da je poslednjih par meseci (nakon Days Gone) ponuda bilo nesto meh i kilava ono mogli bi opet da daju nesto onako ljudski.

2 Likes

Pa pise da je standalone expansion. Tako da ghost of tsushima 1.5

1 Like

I meni to iskače ceo dan. Biće zanimljivo.

1 Like

Odlicna vest. Da ne moze bolje. Samo da bude do penzije…

Ti pre 10 dana i danas na istu vest… :joy:

1 Like