Gigatech GX-105 - Iskustva


Sve u svemu, danas sam uzeo ovaj Gamepad u WinWin-u. Nisam ga jos ni koristio, pokusavam da ga podesim u x360ce (jer nema svoj utility). Ali sam skontao da desna pecurka uopste nije analogna nego kada je pomerim u nekom smeru ponasa se kao dugmad 1, 2, 3 i 4. Znaci ako ga pomerim levo bice kao da sam stisnuo dugme broj 4.

Da li neko od vas mozda ima iskustva sa ovim gamepadom?

EDIT: Vibraciju mu ne mogu testirati ni u windowsu (odmah pukne windowsov program) a u x360ce jednostavno ne reaguje. Dafuq did i buy?

Ne kontam zasto koristis program koji uopste nije kompatibilan sa tvojim kontrolerom? Unutar svake pojedinacne igre imas konfiguraciju za kontroler, stoga ne kapiram sta zelis da postignes?

Jer mi bez tog programa na primer AC II ne prepoznaje kontroler uopste. Tacnije, dobijam samo opcije za tastaturu. Kad pokrenem taj program, momentalno mi prepozna kontroler.

Pa dobro, a nakon sto ga prepozna, jel imas unutar igre podesavanja za svako dugme?

Ima, ali niti radi vibracija (kao sto rekoh, probao sam je u windowsovom default programu za podesavanje i u x360ce) niti se i u jednom od ta dva programa leva pecurka ponasa kao analogna nego se ponasao kao da stiskam dugmad sa desne strane kontrolera.

Pa ako odes na Steam stranicu za Assassin’s Creed, tamo ce ti pisati da ima samo partial controller support. Dakle radi kontroler, ali ne sve (verovatno zato nemas vibraciju). Jednostavno, nije svaka igra predvidjena da je igras sa kontrolerom.

Probao sam i sa Borderlands (mada sumnjam da on podzava sve sto nije xbox 360 kontroler) i nista. Na kojoj igri bi bilo najbolje da probam (pitam posto koliko vidim vecina igara podrzava samo xbox 360)?

Verujem da bi idealna bila neka sportska simulacija. Tipa PES ili FIFA.

Sestra ima neki PES instaliran na laptopu pa cu probati pa javljam.

EDIT: Probao kod nje na PES 2013, tamo sve radi, izgleda da je u stvari moj problem to sto vecina igara ne podrzava obicne kontrolere nego samo xbox360 kontroler. Jos kad bi imao na cemu vibraciju da testiram to bi bilo divno.

@u2020bullet

Imas kontrolere koji imaju XInput. Kontroleri koji imaju taj input su prepoznati automatski kao Xbox 360 kontroler. Jedan takav licno imam i to je ovaj:

U skoro svakoj igri (ukljucujuci i AC), automatski mi prepozna kontroler i dobijem cak i ikonice dugmica.

Znaci u stvari druga vrsta kontrolera. Bogme svidja mi se taj ali mi je malo vise van cenovnog ranga, ali sam ga ubacio u bookmark pa mozda jednom. Bitno mi je da mi ovaj trenutno radi za Tomb Raider 1-5.

Tako nekako, imas prekidac na zadnjem delu kontrolera, gde mozes da menjas izmedju standardnog i XInput-a. Cim sam ga kupio, prebacio sam ga na XInput i nisam imao nikakvih problema. Jeste malo skuplji ali je odlican.

Sad sam gledao, mozda ovaj dam sestri pa cu na otici na ebay i za 8 eura uzeti risiver za redovan xbox kontroler jer mi je ovaj trenutno debelo van cenovnog ranga.

Ne znam zasto nisi odma u startu uzeo taj resiver za xbox dzojstik i imas jedan od najboljih kontrolera na svetu na kompu i na pc-u , zasto se mucis sa ovim glupostima? :stuck_out_tongue:

Planirao sam to jako dugo i iskreno nemam pojma kako sam na to zaboravio, ali bas nemam pojma. Kad sam se setio osecao sam se kao najgluplja osoba na svetu. :smiley:

U svakom slucaju, sestri se svideo kontroler za PES i FIFU pa sam joj ga poklonio a ja cu skrpiti pare za risiver. :slight_smile:

Sto se tice ne analognosti samih analoga, to je verovatno zato sto nisi bio postavio gamepad u analog mod(kao na Dual Shock 2 gamepad-ovima ono svetlo u sredini). Nego jel radi onaj Speedlink gamepad na x360?

Nisam probao, nazalost. Prodao sam Xbox malo pre nego sto sam uzeo taj kontroler.

Pa kako da radi,kad ima oznaku samo za pc? Koliko ja znam, Speedlink ni nema gamepadove za xbox, samo za playstation 3.