Gde i kako igrate!

ma ja opet 42, jer mi je sve preko overkill za sobu, ono jes da lepse kad veci i sve, ali mi je stvarno overkill… A Nesa zapeo 48 pa 48 :smiley: hehehe, da imam vecu sobu pa i ajde, ali sa 2.4m tacno mnogo je to velik ekran onda…

Vid’cemo :slight_smile:

Bice ti žao posle ako uzmeš 42, slobodno uzmi veci. Znaš i sam kako se određuje koja velicina tv sa razdaljinom od 2,4m. 48 možda cak i 50😀

nope knap 42 hehehe. 48 je na 2.7 do 3

nije poenta sad u velicini, vec sto nemam gde da ga montiram jednostavno bio bi mi onda iznaci ociju, tj. sredina ekrana bi bila iznad ociju, a to mi ne godi… Da imam sad nizu policu pa ok, ali ovako nema sanse

Sto ne znaci da necu kasnije uzeti veci :stuck_out_tongue:

Nesa zna da ja godisnje kupim bar 5 tv-a heheheheh

Molio bi nekoga od admina da spoji sve price o projektorima u jednu temu jer ovako iskace u ovoj temi kao nesto sto se tek treba dogoditi kao mjesto gdje se nesto gdje i kako igra (a kasnije bi se vidjela cjelina opet necega sto je povezano sa necim a to su igre sa upotrebom projektora).

U nastavku bi da dodam da sam nekada davno prije nabavio grafoskop (u namjeri da napravim DIY varijantu projektora, sto svakako nije jos iskljuceno. Na licitaciji po cijeni 2 KM (1 Evro) (malo duza prica i ako nekoga zamima mogu da je ispricam).


Iz njega sam izvadio


i ovo



da bi dobio ovo i pokosacu smjestiti u kuciste velicine original lampe

Nocas sam ni sam neznam kako i nicim izazvano uspio pokrenuti projektor i jutros sam se ubijao sa zetom kao siroce u TWO ARMY, ali sve kratko traje izgleda da je neki prekid u napajanju original lampe a za nju je sutra pozvan majstor da vidi sta je u pitanju. U opcijama pokazuje da je lampa odradila 127 sati. Jutrosnje iskustvo je da je projekcija slike samo takva ali da u original varijanti mora biti bas, bas mrakulja u prostoriji (sto ni meni licno ne odgovara) tako da svakako idem na varijantu rijesenja nalaska zamjenske svjetlosti (jos jaci izvor svjetlosti i veca snaga tog izvora svjetla).

Sutra cu sa prijateljem kome je to posao da vidim sta je u pitanju i da rijesim original varijantu (da ostane kao opcija). Ako sta rijesim tako cu i postavljati slike toka procesa (naravno ako bude novosti i kada ih bude, a da su interesantne za siroke narodne mase).

Za sada, privremena verzija. Taman sad dok sam na odmoru ima da sredim sve to. Nabacano je samo za sada.

zaboravih da okacim update sa promenjenim tv-om, maltene se i ne provali okvir ekrana :slight_smile:

a evo i ono sto se ne vidi bas uvek kada se otvore one pregrade hehehe



u sustini nista nisam menjao a verovatno i necu u skorije vreme, izuzetak je tv samo… mozda padne Xbox One jednog dana, ali za sada ne vidim realnu potrebu jer 99% next gen igara igram na PC-u na gamepadu (eno ga risiver izmedju 360 i PS4), na PS4 samo exclusive igre sto igram i to je to, a i to nisam upalio pa bas bas dugacko…



Sledeci upgrade bi trebalo da bude veci sto, ps4 verovatno i pc komplet jednoga dana… :slight_smile: Mada sam i ovim prezadovoljan.

uuuu sto dobra stolica, podseca na Sparco sedista za auto :slight_smile:

No reci mi kako se ponasaju ove sluske, malo je falilo da ih kupim ali me odbio ovaj mini risiver posto mi on u stvari ne treba, jer mi ide preko AVReceiver-a sve… pa sam morao da uzmem Pioneer sluske, najvise me zanima udobnost slusalica, ove moje su u fazonu ok za jedno 2 sata igranja, posle vec krecem da osecam bol, ali na usima jer nemaju dovoljnu dubinu da mi lepo upadne uvo unutra i da ga nista ne dodiruje (ili sam ja klempav hehehe). Ubacio sam malo deblji sundjer u nausnicama pa sam dobio malo na dubini, i dalje jurim kako da sasijem nove nausnice sa vecom dubinom… Nema ko da mi to ljudski odradi

Iskreno sto se tice udobnosti nisu bas najudobnije, tako da iz tog ugla ih ne bi preporucio. Dosta su teske, i sto ti kazes ne upadaju usi bas najbolje. :slight_smile: Doduse ja nisam imao tih problema da me negde boli glava ili da mi smeta posle duzeg nosenja, samo eto dosta su teske, to je definitivno primetno. Pogotovo sto za pc koristim plantronics gamecom 380, i kada ih stavim na glavu posle Trittona, raj za glavu, ni ne osetim da su mi na glavi. Zvuk odlican, bas za gaming, jak bas i dolby virtualan 7.1 Pro Logic.

znaci ipak nisam pogresio sto sam uzeo neke Pioneer SE-M390 totalno ok, znaci zvuk je extra, nema da probija bas i slicno, znaci kristalan zvuk, a nasao sam na nekom snizenju poslednji komad, platio sam ih 2000 din sa sve postarinom, evo im zvanicna cena http://www.amazon.de/Pioneer-SE-M390-Geschlossener-Stereo-Kopfhörer-schwarz/dp/B0033PROP8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420121242&sr=8-1&keywords=se-m390



sto se tice formata to kao sto rekoh AVR radi sve, tako da se ne sekiram, ali dzaba kad su slusalice uvek ali uvek STEREO :), cak i ove tvoje, jeste da imaju one po 4 mala zvucnika u njima, ali dzaba stereo je i dalje jer ne moze nesto pored uva da emulira da je nesto iza onako kako to radi pravi 5.1 ili 7.1 kada je rasporedjen po sobi

Ove moje su komforne za glavu, ne boli mene glava od njih, jer ne stezu, samo osecam kako me zaboli levo uvo, znaci desno nista, da li vise naleze na levoj strani ili sta je bem li ga, umetnuso sam dodatni sundjer u nausnicama i malo ih odbio jos, zantno bolje nego originalno kako je bilo…

Imao sam pre njih neke bzvz, Canyon valjda, joj majko, zvuk krsina, glava otkida koliko boli kad se stave, toliko stegne glavu da posle 15 minuta imas utisak da ti je glava u nekoj presi

Haha imao sam i ja cuveni Canyon :smiley: Znam inace da su naravno sve slucalice na kraju krajeva stereo, ali ova simulacija sto radi ja nesto najblize sto je moguce, a da ne bude pravi surround sa zvucnicima. I preferiram sluske jer bolje mogu da cujem okolinu kada igram FPS igre (tryhard mode). :slight_smile:

Ovaj Pioneer dobro izleda, i sa tim AVR kombinacijom mi deluje kao odlicna kombinacija. Deluje mi kao neki setup koji bi neki pravi audiofil imao. :smiley:

taj setup ceka jednog dana ovo, ne mogu da prezalim sto ih nisam uzeo, ali bili su DUPLO skuplji od ovih koje imam sada, ali su i isto toliko veci i jaci… jos 2x woofer u njima heheheh MILINA!!!


Hteo sam da se roknem kada je ćale prodao Visaton-ove zvučnike, kako je to gruvalo, iju!

Sent from my D6603 using Tapatalk

covek imao svoje razloge heheheh… Meni nekako bedak postao za tehniku u globalu jer vise nema nista kvalitetno da se kupi da potraje, sve je postalo potrosno a skupo. Da bar znam zasto dajem pare pa i da potraje…

Razlog, naleteo na ovcu koja zapela da ih kupi ko malo dete, odoše na kraju za 800€, komad.

Sent from my D6603 using Tapatalk

pa eto covek profitirao na kraju :stuck_out_tongue:

jer barem uzeo neke druge posle? Ali sta god da uzme nije to ono kao pre… ne moze s konja na magarca nikako, ne ide bre

Imao je već Bang & Olufsen Beolab Penta, pa su oni uleteli kao zamena. Godina proizvodnje 1986.

Sent from my D6603 using Tapatalk

oni tu timeless ljudi :slight_smile:

imao sam njihov Beovision LX5500 tv, od sanera kupljen za 500 CHF, posle sam saznao da je kostao 16.000 maraka, da 16 hiljada, u ono vreme kad je izasao, bomba od tv-a, bio je upola kraci od ostalih iako je imao katodnu cev, ali je imao 2 punokrvna zvucnika trosistemca uz sebe ugradjene

Do duse ovaj na slici je malo razbijen ali je to taj tv… To je izuvalo kako je to radilo!!! 100Hz ekran cini mi se takodje uz sve to…

I sta se desi, snesem sve zivo u podrum da krecim kucu, rokne kisa, poplavi mi garazu i taj tv takodje do pola u vodi, a namestaj sam podigao pre toga za svaki slucaj, samo tv nisam jer ko da ga dize jedva smo ga sneli kao tuc je tezak… kad eto ti prc bas on ode u tri lepe

secam se njegovog daljinca, metalan od jedno 40 cm :smiley: heheheh sto puta mi pao na noge kukam svaki put

Šta daljinac, to je pendrek bre! :smiley:

Sent from my D6603 using Tapatalk

taj taj :slight_smile:

ima i za novije onaj univerzalni sa displejem gore, jer imao je teca njihovo sve kao, nnoviji tv sa postoljem i VCR-om dole odmah, valjda serija 9000 i onaj cd player sto stoji uspravno i otvara se na senzor pokretom ruke, ludilo kako izgleda :), crne zvucnike ima ne ovako kao na slici plave (mislim da je isti bio u Total Recall bio, onaj originalni sa Svarcijem)