Gde i kako igrate Vol. 2

Pa moracu da uzimam neku normalniju policu, I onda da izmisljam mjesta za konzole. Vizuelno mi se ne svidja uopste, iskreno.

Što ne uzmeš monitor za gaming?

Ja o tome razmišljam već duže vreme… Ionako sam na metar od tv-a

A to nikako, I pc je povezan na tv, I samo igram preko joya. Mis I tastatura nisu za mene

Aurora Djordjealis :smiley:

2 Likes

Koji je bolji monitor? Da li je ono veliko ispred, mikrofon?

13 Likes

Xbox 360 je kod cerke u sobi, a Swtich pored kreveta :smiley:

Ladno jos imas Amigu i C64. I to onu prvu verziju debeljka iz 82. :joystick:

1 Like

C64 je prvi komp koji sam ikada dobio. 1986.Upravo taj na slici. Posle njega sam dobio Amigu 500. Ne vidi se na slici, jer nemam mesta za nju. Uredno je spakovana ispod stola. Na slici je Amiga 1200, koju sam kupio pre par godina za nekih $180.

C64 ima uiec karticu, koja omogucava mountovanje diskova sa sd kartice. Amiga ima Gotek floppy emulator (cita disk image fajlove sa USB drajva), sd karticu kao hard drajv, I pcmcia wireless karticu.

1 Like

Eh, sta bih ja dao da sam dobio Amigu posle C64. To je period gaming industrije koji sam ispratio samo kroz Svet Kompjutera. Nisam ni prepoznao da je 1200 na slici. Ja sam imao neku noviju C64 verziju, sa kasetofonom. Disk jedinica je tada bila ezoterija. Zanimljivo da je Amiga za mene jos predmet ceznje i simbol neceg nedostiznog, okruzen sa sedam konzola i PC-jem.

3 Likes

Amen.

1 Like

Potpuno te razumem. Meni je Amiga 1200 bila predmet ceznje. Kad se pojavila, kod nas su uveliko bile sankcije i nemastina. Nije bilo sanse da je priustim. Pre nekoliko godina naletim na oglas na ebay-u. Potpuno ispravna A1200, sa sve postarinom za $180. Negde iz UK. Baci pogled na ebay sada, da vidis dokle idu cene. :slight_smile: Prosirenje memorije od 8MB me je kostalo jos $100. Nisam se pokajao. Prebacio sam sve igre koje postoje (99%) na SD karticu. U WHDLoad verziji. I dan danas, posle toliko godina, mi prija da ih igram.

4 Likes

Ajde da oživimo temu, kačite slike :smiley:

Ja ću danas ili sutra, moram malo da pospremim krš, dve večeri za redom mi dolazilo društvo, samo mrtvaca što nema u sobi :smiley:

Cekam nove periferije da stignu jer se boje nikako ne uklapaju :joy:
Razer mis, tastatura slusalice i podloga stormtrooper edition
Pa bih mogao i pop figuricu da promenim

8 Likes

Boze kolishna tastaturica!

Jel ima duboke tastere? To je poslednjih par godina bas postalo popularno. Sam ja jedini ostao da misli da je ipak mnogo lakse kucati na plitkoj tastaturi…

1 Like

+1 :smiley:

Volim te male tasture :smiley: i sledecu koju uzimam je bez tog numpada. Inace mehanicki su tasteri. Jednom kad predjes na to nema povratka :smiley:

1 Like

@Zaggin pa sto ryzen prijatelju, za 12m ima da ga sije intel procesor kao i do sada AMD ima privremene preformanse? (Nadam se da nije threadripper )
Svidja mi kako izgleda setup.

Ne znam dal pratis scenu il ne al ryzen dominira od kada se pojavio. Intel je godinama ladio jaja jer nije imao konkurenciju i dizali su performanse 0.1% po svakoj novoj arhitekturi medjutim otkad je ryzen izasao sve se promenilo i gledajuci ulozeno dobijeno intel ne moze ni da im prismrdi i to kazem ja koji sam intelovac za ceo zivot. Bilo da je ryzen 3/5/7 uglavnom svi daju vise od intela… Intel jedino i bukvalno jedino u slucaju da te samo cist gaming zanima i samo da imas par fps-ova vise i to je to. Mada i u gamingu je minimalna razlika stvarno. Ali ako uporedis performanse sve ukupno amd ih jede za dorucak trenutno i intel nema odgovor za sada.

3 Likes

Pratim i znam, svi koji su se kleli u ryzen su malo spustili loptu, kada je prva verzija izlazila to je bio bauk. Jedan se kleo i kleo i na kraju cuti.
Ne kazem da je lose da AMD dominira i ostalo ali prosto u nekim stvarima Intel uvek bolji, kao sto Nvidia sije ATI uvek. Videcemo kako ce vremenom to i biti i koliko.
Intel je uvek skuplji a AMD parira sa cenom i preformansama za tu cenu.