Gaming slušalice: koje uzeti?

Ajde, nesto cu iskopati, vise sam bio za varijantu ovih sto prekriju cele usi, jer ove za telefon vec drzim u usima 3 godine, dojadile mi :smile:

Ja sam uzeo pre godinu dana xbox stereo headset za 1500 dinara. Nisu nista specijalno ali mi odradjuju posao. Cuo sam da brzo crkavaju od dosta ljudi ali evo moje rade skroz ok.

Ja sam sebi za PS4 uzeo A4 TECH Bloody G500. Odlicne sluske, a ja sam ih platio nesto smesno jer sam uzeo na Black Friday (mislim da je bilo oko 50% popusta).

Zvuk veoma kvalitetan, meki jastuci i ne stezu glavu u opste. Prikljucak je jedan 3.5mm sa 3 zlatna konektora na sebi te pasu za dzoj bez dodatnih adaptera i radi mic. Takodje u paketu se dobija adapter u slucaju da hocete da ih nakacite na komp.

Kabl je presvucen nekom gumom i ne mrsi se. Takodje duzina je taman da se utakne u dzoj i da ne smeta u opste. Znaci nije kratak, a nije ni 5 metara pa da ga bude svuda.

Pošto si stavio cenovni rang 20-30€, ništa od premijum brendova u tom rangu, a da su over ear model.
Evo, ovo bi moglo da posluži, ali su oko 45€:
https://avlshop.rs/consumer/jbl-consumer-basslineblk

A ako si spreman da izdvojiš nešto više para, onda je AKG Y50 odličan izbor.
UBEDLJIVO najbolje slušalice u rangu ispod 100€!
http://www.xboxrepublika.com/shop/oprema/akg-y50-slusalice/

1 Like

Razmisljao sam se da otvorim novu temu ali nadjoh ovu, a imam slicnu nedoumicu.

Planiram da nabavim slušalice e sad ono sto sam do sada istrazio nikako mi nije dovoljno pa se nadam da ce neko napisati neka iskustva i savet.

Problem je u tome sto bih slusalice koristio na xboxu, ps4, mozda nekad telefonu, na pcu svakako sve rade a on mi je najmanje bitan. Problem je sto nisam našao nijedne koje kako treba rade na svim uredjajima. Takodje nisam siguran da li su bolje bežične ili žične, ali naginjem na žične jer me smara da i tu menjam baterije.

Potrošio bih nekih 15 hiljada recimo, ali nije nista fiksno, za te pare su u opticaju i neke kao virtuelne 7.1 slusalice, za koje ne znam jel su gimick ili taj šatro 7.1 ima neku poentu. E sad problem je sto na konzolama te slusalice su stereo a samo na pcu 7.1, uvek traze poseban softver pa mi je to onda opet bacanje para jer na pcu ne igram nista.

Ovo su neke koje su mi interesantne ali se pitam da li da dajem vise ili manje para, jer ako na konzolama ne mogu da iskoristim to sto one nude onda mi i ne trebaju, vec bih uzeo nesto jeftinije.

Steelseries Artis 3 i 5 gde petica nudi dosta vise ali koliko vidim samo na pc, na njihovom sajtu ne pise ni da podrzavaju xbox…

Razer kraken, citam na vise mesta da su bezveze.

Hiperx ima dosta modela ali su mi svi vizuelno odvratni. Nekad bi ih mozda nakacio na telefon pa ne bih da u autobusu svi misle da je usao vanzemaljac u prevoz. Takodje virtuelni surround sound samo na pc.

Logitech G pro ili 433, medjutim nekako niko nije prevuse zadovoljan sa njima za ovo sto sam pogledao.

Tu su i neke sennheiser ali su uglavnom preskupe a i procitah da su njihove gamerske slusalice glupost, da uzmu neke jeftinije njihove standardne nakace mic i dignu cenu 100$.

Ne razumem se u sluske pa se nadam da ce neko ko je vise u toj materiji dati neki doprinos, ja trenutno imam xbox stereo sluske od hiljadu dinara koje rade na svim uredjajima ali bih hteo da ulozim u malo kvalitetniji zvuk.

Meni se vizuelno ne svidjaju ja sam za nesto klasicno kao sto izgleda steelseries artis, ne gotivim ove metalne neke zice ili sta su vec na hiperx ali mi dizajn slusalica nije toliko bitan.

Bitno mi je da svuda rade i da i na xboxu i ps4 imaju taj virtuelni surround sound ako ga vec placam. E sad je pitanje da li to valja ista ili samo treba da se držim stereo sluski a da je taj fake surround obican gimick, dosta njih kazu da to samo kvari zvuk.

@Djordje1990 evo sad citam na redditu da su na xboxu barem samo stereo, taj usb dodatak je za pc da bi imao surround.

Verujem ja da su dobre sluske ali vidi ovo.

The USB sound card it comes with is just for PC use.

On the consoles it functions as a stereo headset plugged into the controller.
If you want console surround from it you would have to hook it up through a mixamp

U tom slucaju bih pre uzeo nesto jeftinije ako ce biti stereo, jer ih na pc manje vise necu ni kaciti, a samo tamo mi taj usb dodatak radi.

Hiperx u rangu do 15 000 nema šanse ništa drugo da nadmaši… Ja ih imam i stvarno imaju odličan zvuk.

Koje imas?

Ne znam ja sam se zalepio za ove steelseries, mnogo mi se dopadaju, generalno su tu u rangu sa hiperx cloud 2. Problem je samo sto svako kaze drugacije, i vise nemam pojma koje gde rade i kako.

Konzole ispadose prilican problem za slusalice jer ako je tacno ovo sto citam po redditu, na konsolama nema surround zvuka bez nekih dodataka.

Ja imam 1, ali stvarno imaju neverovatan zvuk… Imaš sada dvojku:
HyperX Cloud II Gaming Headset - 7.1 Surround Sound - Memory Foam Ear Pads - Durable Aluminum Frame - Multi Platform Headset - Works with PC, PS4, PS4 PRO, Xbox One, Xbox One S - Red (KHX-HSCP-RD)
Kao i

HyperX Cloud Alpha Gaming Headset - Dual Chamber Drivers - Award Winning Comfort - Durable Aluminum Frame - Detachable Microphone - Works with PC, PS4, PS4 PRO, Xbox One, Xbox One S (HX-HSCA-RD/AM)

Alpha ima kabal koji se izvlači iz slušalica, pa ako se ikada sjeveru, samo kupiš drugi i teraš.

2 Likes

Pa na ps4 najverovatnije se i upali, jer ps4 podrzava prenos zvuka preko usba, dok xbox ne podrzava tu opciju.

Na xboxu sa druge strane imas te opcije za zvuk u opcijama na xboxu e sad nemam pojma.

Koje su bolje cloud alpha ili cloud 2?

Sve mi izgledaju isto i mnogo me smara sto zbam da su te dobre a odvratno mi izgledaju kao neke najgore kineske sa tim metalima nekim, kao da su za decu od 7 godina…

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81pCpKFjBZL.SX425.jpg

Vidi ove kako izgledaju recimo, da me ne bude sramota da me neko vidi sa njima. Ove hiperx sa crvenim nekim metalima tacno da mi se smeju na ulici :rofl:

Probaj ih i nećeš naći udobnije slušalice… Ja igram satima sa njima i nemam problema. A brave i dax imaju neke pro slušalice i počinje ubrzo sve da ih boli od njih. Materijali su i više nego odlični…

E to je vec druga prica kad imas mixamp. A ove sto ga nemaju kapiram da lazu da na konzolama imaju neki 7.1.

@Milan89SD te cloud alpha su realno prilicno skupe a imaju samo standardni jack, znaci svuda su samo stereo. 15 soma u BGu.

Probaj ih negde i videćeš zašto koštaju toliko…

Koje bi ti uzeo cloud 2 ili cloud alpha kostaju isto 15 soma?

7.1 bi bio najbolji. Alpha nije 7.1. ali kažem ti, prošetaj do neke prodavnice i probaj ih i za muziku, video i igre… Sumnjam da ćeš za te pare da nađeš bolje i udobnije. Imaju i neke kingston hyperx cloud wireless, Ali su one 20+ hiljada dinara…

Da, moram negde da nadjem pa da probam ako praktikuju to sa sluskama, probanje i to.

Alpha su novije i navodno bolje od cloud 2 jedino sto nemaju taj 7.1 samo jos neko ko je to probao kad bi napisao da li je to nesto bitno ili je glupost.

Verovatno cu uzeti Alpha, valjda cu preživeti taj krs crveno crni dizajn jer bukvalno zbog toga izgledaju kao sluske od hiljadu kinti a ne od 15 soma, bas me smara to, ali dobro zvuk je bitniji od dizajna.

Dizajn je odličan uživo, na slikama ništa posebno. A i imaš stotine kingston hyperx cloud alpha review na YouTubu… Pa pogledaj, dosta njih je proglasilo najboljom kupovinom do 100€-$… A i to nešto govori…

1 Like

Nasao sam i ove za samo 2 soma vise, hyperx cloud revolver s.

Sta mislis o njima?