Gamescom 2020

Hmmmm već počinju da prave hype :smiley:

Opet nema Sony-a.
Nešto me počinje da plaši ova nihova medijska tišina.

Moguce da sada kalkulisu sa cenama, nabavnim i retail, zbog virusa…

MS se ne obazire na virus i slične stvari. Stalno nešto dodaju, objavljuju, a sa strane Sony-a nema ništa od infromacija, a sada na spisku za gamescom, svi veliki su tu i prijavljani, a opet njih nema.

Nadam se da je samo zatišije pred buru. To sam imao u vidu.

MS-u Sony vise nije (dugorocno) konkurencija, imaju svoju sopstvenu agendu.

Ali su izgubili predosnt najavljivanja “novih” tehnologija… Da je Sony izašao i reko rdna 2… to bi imalo odjeka, sada samo kao eto i mi to imamo…Tako da će biti zabavno, ali ako Sony odloži konzolu za 2021 da bi je doradio i pojačao onda ms dobija dosta prostora. Mada sumnjam da će Sony sebi dozvoliti odlaganje, ali opet, sve je moguće…

Pa, objektivno jeste veliko, a ljudi ce vremenom nauciti. Mada ja to vise vidim kao rat GPU arhitektura AMD/Nvidia, nego MS/Sony. Dobro je sto ovaj put konzolni proizvodjaci gledaju vise unapred, nego u slucaju prosle generacije, koja je vec u startu bila dosta prevazidjena u odnosu na high end PC.

1 Like

Meni deluje kao da Sony nije ni planirao da izbacuje konzolu ove godine (nego možda sledeće) ali ih je Microsoft preduhitrio i sad nemaju izbora nego da pariraju u istom roku. :grinning_face_with_smiling_eyes:
Ali svakako je već bilo najavljeno da Sony neće prisustvovati na Gamescom-u.

Ok, tebi nazivi i mogucnosti novih tehnologija nisu interesantni, ali mnogima jesu. Zato imamo glupe marketinske inicijative sa prostim podizanjem rezolucije na 8K, jer kako objasniti prosečnom korisniku sta je RDNA2 koji donosi hardverski RTX i VRS u AMD arhitekturi. Spanska sela, rezoluciju je lakse razumeti.

Ipak verujem da su svi makar na forumu svesni sta znaci RTX za kvalitet osvetljenja i refleksije, a varijabilni shading ce znaciti dosta za VR.

Instead of rendering pixels that won’t even be seen in the headset’s display, developers can implement VRS, so the GPU will more closely render only the areas that’ll be seen in the headset’s display.

Ko sto rekoh, to je vise potvrda da AMD hvata tehnoloski prikljucak sa Nvidia/Intel-om koji domiraju na PC trzistu, a konzole ce od toga samo profitirati.

Ja licno ocekujem najveci napredak na VR polju, ne samo u grafickom smislu (gde rezolucija jeste na zalost najveci bottleneck trenutno), podjednako je potrebna evolucija kontrola i samih headseta. Dosta se prica i o 120Hz, ali mislim da ce 120fps biti raritet, za razliku od VR-a, gde je neophodnost. Uskoro VR setovi mogu u potpunosti da zamene televirore, brze nego sto mislite, cak i za obican 2D gaming. Ocekujem da MS u nekom trenutku, za jedno dve godine mozda, kupi Oculus i ponudi sopstveni bundle…

Koliko vidim na tviteru ljudi se hvataju za broj 12tfps kao nešto što razumeju ali ga realno koriste kao “argument” da je XSX “jači” od predpostavljenih 9.2tfps za PS5. Isto tako dobar broj PS5 fanova se obradovao AMD potvrdi da je PS5 RDNA2 arhitektura iako nemaju pojma šta to tačno znači. Neki su isčupali brojku da je PS5 13tfps i to je njima argument da je PS5>XSX. Sve u svemu totalni haos na osnovu ničega, ali ljudi UVEK nađu neku informaciju, poluinformaciju, glasinu ili čist spin da bi se poklopilo u njihov narativ.

Stvar je u tome da se informacije o nex gen konzolama sve više prenose sa foruma i mesta gde se okupljaju gejming entuzijasti među casual masu i tu se formiraju neka od potrošačkih mišljenja. Jednom kad obe konzole budu full predstavljenje, sa potpunim specifikacijama, moći će se izvući neki zaključak ali običan svet polako dobija odjeke trenutnog stanja ma koliko netačno ili pogrešno bilo.

1 Like

I opet cemo doci na ono moje isto G drugo pakovanje.
Obe ce da vrte igrice sa ralikom od 0.0787fps u odnosu na drugu…

1 Like

Bukvalno

Smatram da je totalno besmisleni koja je konzola jaca kada znamo da ce razlika biti minimalna ( ako je i bude uopste). Zasto se vecina odlucuje za PS jeste zbog igara, i ne, nisu samo exclusive naslovi tu jer taj broj ljudi je isti kao i oni koji se razumeju u konzolu, vec pricamo o besplatnom igranju free igara. Da li zaista mislite da svi ovi klinci kupuju ps zbog god of war, last of us ili spidermana. Naravno da ne, jednostavno su culi da je ps mainstream i da mogu za dzabaka da furaju fortnite i to im je to. Moj brat je sada 6 razred osnovne i njegov drug iz odeljenja je dobio ps na poklon sa spidermanom u paketu. Sta mislite da li je upalio prvu spiderman ili je odmah skocio na fortnite. Jos gore, nije ni instalirao spajdija… Microsoft samo neka baci free igre bez golda i privucice veci deo trzista koji cine deca. Ali ipak mi znamo ko je i sta je M$…

Sony je mogao da izađe i da pokaže tog Spajdermena koji se očitava za 0.3 sekunde ili koliko već. Ili da kaže da novim tehnologijom moćiće sve ekskluzive da se igraju na vr-u bez ikakvih problema u maksimalnoj rezoluciji vr-a… Zašto nije niko ne zna, ali definitivno dozvoliti MS-u da se kurči kako će cyberpunk dobiti besplatno update za novu konzolu(igra godine ako je i generacije) ili da Phil izađe i pokaže girse 5 kako se radi na novom update-u za novu konzolu je nešto što prija onima na Xbox konzolama ali ne i onima na ps konzolama. Da li je rdna 2 za nas dobar ili ne videćemo, ali i Sony je mogao da izađe i kaže eto mi to imamo a ne da danas već čujemo kako ps5 ima rdna 3 ili 2 sa nekim delovima 3… Ili izađu i kažu eto igre koje sada kupite će savršeno raditi na ps5 u native 4K I 60-120 FPS-a… To što Sony ćuti zna biti dobro ali isto tako zna biti i dosta loše. Pogotovo što znamo da izlazi halo koji je od samog početka rađen za novu konzolu i tehnologiju koju ta konzola ima. Da li će Sony imati veću i lepšu igru za pokazati? Možda ko zna, a možda i ne… Opet su mogli izaći i reći svi koji imaju vr ce na ps5 dobiti free update tako da sve PS4 igre rade u vr bez dodatnih podešavanja i plaćanja. Realno ps4 je bio suviše slab za vr ali opet i taj ce je koštao 400€ kada je izašao. Dakle sve u svemu Sony ima dosta mogućnosti da izađe i kaže evo šta imamo ili po malo da pušta informacije ali zvanično pušta informacije… Isto kao eto baš sada razgledamo nekoliko ogromnih i prelepih naslova za PS5 ili recimo rdr 2 izgleda 5x lepše od PS4 pro verzije. Sve u svemu MS uživa što manje Sony priča jer će Sony izaći i reći eto i mi imamo sve što i xbox samo malo slabije ili jače… Naravno, možda Sony izađe i pokaže tehnologiju koja sve obori sa nogu jer niko to nije ni očekivao… sve je to ako ili možda… To je cela priča.

Bas to, isto bih ja uradio. Pustis ove da se izduvaju do izlaska.
A onda napravis bum!!
Do izlaska xbox-a ima svi i da zaborave na njega koliko se palamudi.

I onda bi izašao i rekao i mi sve imamo samo što nam kutija ovako izgleda. Jer stvarno sumnjam da oni imaju nešto više ili manje od Xbox-a… Manje više biće sve isto ili približno isto…

Ne mora da znaci da Sony nece nista vise da pokaze - rumori o biometrijskom senzoru integrisanom u gameplay, na primer. Jos se nista ne zna ni o PSVR 2, koji takodje moze da napravi revoluciju. Mozda MS planira samo kutiju (istina sjajnu, sa verovatno ponov9 state of the art hladjenjem) ali ludi japanci obicno imaju vece ambicije od toga. Silno gresite ako mislite da ce ovo biti samo bitka teraflopsa. :slight_smile:

Pa psvr je pitanje koliku publiku će okupiti ako pa bude slab i opet ne bude ni jedne ekskluzive koja će da radi u vr-u. Što se tiče tih gluposti u kontroleru za godinu dana ni jedna igra ih neće koristiti, kao što ni do sada nisu… Teraflopsi ili ne, MS je zadnjih 3+ godine dosta toga pokazao dok Soni nije gotovo ništa. Od servisa pa na dalje. Dok je Sony jedva jedva uspeo da utiša PS4… Biće zabavno videti šta zapravo nose nove konzole…

Prodaja bas i nije potpuno merilo jer sony generalno ima mnogo vise fanova u svetu, pa onda moze izbaciti i preskupu konzolu, ps3, bez igara, barem u pocetku, koja ce se podjednako dobro prodavati kao xbox 360.

Prilicno sam ubedjen da ps5 bude skuplji a slabiji i sa jako malo igara u pocetku barem, kao sto se nece desiti, da bi mu prodaja bila u najgorem slucaju kao i novom xboxu.

Ovo je u svakom slucaju samo moja predpostavka kada je prodaja u pitanju, realno sony ekskluzive ne igraju svima toliku ulogu jer vecina igra besplatne mp igre, CoD, GTA i slicno.

1 Like

Videćemo šta imaju novi studiji da pokažu. Da li će grafički i megalomanski imati neku igru koja će biti i deo veličine novog halo ili ako stvarno napokon najave novi fable koji je rađen za novi hardver… Ima dosta toga, da se vidi…