Gameflip sajt i App

Gameflip je marketplace iliti pijaca na kojoj se prodaju kodovi za igre ili pretplate za sve vodeće gaming i tech platforme. Kodove ne prodaje sam sajt nego se prodaju hand2hand, dok Gameflip uzima malu proviziju za sebe prilikom transakcije, od prodavca. Kodova ima dosta i podijeljeni su po platformama:






Registracija je brza i jednostavna, nakon toga krenete da tražite kodove koji vam trebaju. Ako u tom trenutku nema koda kojeg želite ili vam cijene za taj kod ne odogvaraju u tom trenutku, možete da uključite notifikacije za pretragu, te će vam aplikacija slati obavijest svaki put kada se novi kod pojavi na berzi, što je jako bitno, jer se povoljni kodovi jako brzo razgrabe ako ne djelujete dovoljno brzo.

Još jedna dobra stvar je što ponuđene cijene nisu fiksne, možete u komentarima da pregovarate sa prodavcem i dodatno ih spustite, ali imajte na umu da ne pretjerujete s tim cjenkanjem ako je ponuda dobra u startu jer će dok vi cicijate za 1$ neko ugrabiti kod ispred nosa. Ja sam kupovao kodove za Xbox za sad, ovo su neke cijene koje sam dobio, i razlog zašto uopšte pišem ovo:


Kod za 100$ sam viđao da ode i za 70-75$, 30$ za 12m Gold je najniže moguće.

A sad da pređem na negativne stvari kojih i nema baš malo:

  1. Gameflip sistem verifikacije. Prvi put kad sam pazario kod dočekalo me neprijatno iznenađenje:

Sistemska poruka da je transakcija Under Review, tj. da nemaju povjerenja u mene kao novog člana te da moraju da provjere da ne potkradam nekog. Rečeno mi je da je isti proces i za slučaj da prodajem nešto, moram dokazati da je kod validan i da nije nevažeći, ukraden ili iskorišten. Poslali su mi mail da potvrdim da sam ja lično odobrio transakciju sa svog paypal naloga i na tome se završilo. Međutim sve je to trajalo nekih 7-8 sati što nas je dovelo do drugog problema vezano za ovaj sajt,

  1. Shady kodovi. Posle peripetije sa verifikacijom, kod koji sam dobio nije mogao da se redimuje na sajtu. Kontaktiram MS support, oni mi kažu da je taj kod ispravan ali neaktivan. Kroz prepisku dobijem info da ljudi kupe kod, stave ga na prodaju a za to vrijeme traže povrat novca od Microsofta. Postoji kratak vremenski prozor (tipa 1h) u kome je moguće i redeemovati kod i dobiti pare nazad. Zato kodovi koji se ovdje prodaju idu za prilično manje sume od legalnih. Da skratim, kod nije prošao, kliknem u aplikaciji da postoji problem sa kodom, automatski se transakcija stavlja “on hold” i blokira transfer novca prodavcu. Od učesnika se traže sljedeći dokazi: Od kupca screenshot gdje se vidi redeem error kao i istorija kupovine sa naloga od trenutka kupovine koda do trenutka blokiranja transakcije, od prodavca da obezbjedi drugi kod ili će se novac vratiti kupcu nazad. Prodavac se u ovom slučaju javio posle 5 minuta i dao mi drugi kod koji sam bez problema redeemovao.

  2. Scammeri. Ljudi koji koriste sistem da se okoriste, ima ih dosta i različito djeluju a ciljaju nove korisnike koji ne znaju kako sistem funkcioniše. Meni je recimo lik prodao iskorišten kod . Drugi ti pošalju pola koda, traže da im lupiš plus na rejting pa da ti pošalju drugu polovinu koda, i sl. Treba da znate, ustvari to je najbitnije, da se transakcija završava tek onog trenutka kad i prodavac i kupac ostave rejting jedan drugom. Ne ostavljajte rejting bilo kome dok ne redeemujete kod i vidite da je validan! Kad sam vidio da je kod iskorišten, blokirao sam transakciju, tražio drugi kod i pošto ga nisam dobio kao ni bilo kakvo objašnjenje, meni je Gameflip vratio kompletan iznos novca a scammer je banovan.

  3. Document verification. Nekom će ovo biti problem nekom ne. Elem iako su me iz Gameflipa uvjeravali da će Under Review transakcije nestati kako budem kupovao češće kod njih, to se nije desilo dok nisam uradio Document Verification. Na sajtu, u odjeljku settings, ima ovaj dio gdje ti bukvalno traže da dokažeš da su podaci koje si dao prilikom registracije na sajt istiniti. To znači da slikaš ličnu kartu i zadnji račun za mobilni telefon i da te slike dostaviš njima kao dokaz da si ti - ti. :smiley: Malo sam oklijevao da to uradim, ali nisu mi tražili nikakve brojeve računa ni paypala, a podatke koje traže sam ionako naveo prilikom registracije pa sam im poslao te slike, sačekao dan-dva za verifikaciju, i tek onda su transakcije počele da idu u sekundi, bez crvenog Under Review koji traje satima i nikad ne znaš šta ćeš dobiti na kraju.

Elem ja iskucah ovo sve, možda će nekom koristiti, možda će neko drugi preskočiti svu gnjavažu i potražiti legaln(ij)e i nešto skuplje kodove bez trzavica.

Ako se odlučite probati, još par savjeta za kraj:

  1. Kupujte od kupaca sa dobrim rejtingom, mislim hbg ovo se podrazumjeva, mada se desi da ubodete zlatno zrno od prodavca sa 2-3 rejtingom, pa čak i bez rejtinga, zato što je nov prodavac pa mora da prodaje po nižoj cijeni jer neće niko da kupi od njega na početku.

  2. Ne ostavljajte rejting bilo kome dok ne redeemujete kod i vidite da je validan! Opet ovo ponavljam, sve dok ne kliknete da je sve u redu i ostavite rejting, zaštićeni ste Gameflip garancijom. Kad vam kod stigne, imate tri dana da ga redeemujete i ostavite rejting, sve dok to ne uradite prodavac ne može dobiti vaš novac. Tek kad uspješno redeemujete kod, kliknite da je sve u redu i završite transakciju.

  3. Kupujte kodove koji imaju Auto Delivery opciju. To znači da je prodavac kad je postavljao oglas, unio već kod u sistem, koji je provjeren i u tom trenutku dobar. Druga opcija je Coordinated Transfer, što znači da vi platite pa čekate vrijeme koje je prodavac naveo u oglasu (1-3 dana) da on nabavi kod, a tu se već otvara prostor za razna muljanja.

  4. Ne kupujte naloge! Da, i nalozi se prodaju za male pare, neki su dobri neki kradeni, a pošto ne možete da znate koji su koji, nemojte rizikovati da vas banuju zbog kradenog naloga.

  5. Naoružajte se strpljenjem. Trebaće vam. :stuck_out_tongue:

Na kraju, ovo nije reklama bilo koje vrste za Gameflip, samo niz mojih ličnih utisaka. Ako vas prevare ili na bilo koji način oštete, nemojte ni u kom slučaju dolaziti ovdje da se meni jadate ili pridikujete.

You’re on your own, and may the Force be with you. :slight_smile:

2 Likes

OVo je nesto kao G2a.

Ali prvi put vdim da mozes da se cenkas… sok i neverica.

Ovaj kod od 100$ koji sam uzeo je prvobitno bio 87$. Napišem u komentar jel može za 80? Čovjek odgovori da može, prepravi oglas, ja kliknem i kupim. Sve za minut bukvalno. :slight_smile:

G2A ima dosta više ponude za igre, a što se tiče cijena, mogu ove cijene samo da sanjaju.

Ovo sam recimo uzeo:

Četiri kompletne igre za 7,5$. :open_mouth:

1 Like