Game sharing na Xbox One

Ja i Stefy_04 smo odlucili da budemo zamorcici sto se tice game sharinga na Xbox One kod nas i rezultati su vise nego pozitivni. Evo kako to ide:

Na Xbox One postoji opcija “Home Xbox”, sto znaci da jedan Microsoft Account (jedan gamertag) – profil, mozes da oznacis kao primarni na konzoli, a samim tim svi ostali accounti/profili koji se dodaju na konzoli nisu primarni – bice sekundarni accounti. Posto je MS dozvolio opciju family sharing na ovoj generaciji, znaci da bilo koju igru koju kupi primarni account mogu koristiti svi ostali sekundarni accounti koji postoje na konzoli. Ako primarni account ima uplacen Live Gold, svi ostali accounti mogu koristiti beneficije Gold-a, a da ne moraju da placaju. Znaci, mogu igrati sve igre koje poseduje primarni account i koristiti njegov gold.

Takodje, ja sa mojim accountom mogu da se ulogujem u bilo koju drugi Xbox One i na taj xbox mogu igrati igre koje taj drugi ima i plus mogu igrati moje igre koje ja posedujem (digitalne igre). Moje igre se moraju prvo instalirati. Takodje, dok sam ja ulogovan na toj koznoli svi ostali accounti koji su tu bili ranije mogu igrati moje igre i koristiti moj Gold Live.

Ako ste razumeli ovo, game sharing mu dodje jednostavan. Koristicu primer mene i Stefy-ija. Ja cu na mojoj konzoli da stavim da primarni account bude Stefy-ijev account, a on ce na njegovoj konzoli da stavi moj account kao primarni. Automatski ce moj account na mojoj konzoli biti sekundarni, i njegov na njegovoj konzoli, ali cu ja moci da igram sve igre koje on poseduje, a on moje igre. Te igre ce svako igrati sa svog accounta (gamertaga) kao sto smo i ranije radili. Ja ne diram njegov account i on ne dira moj account. Njegove igre ce se pojaviti kao readu to install kod mene u listi “My Games and Apps” i suprotno, i pre igranja ih je potrebo instalirati. Nakon instaliranja ja i on mozemo igrati istu igru u isto vreme, cak i igrati zajedno multiplayer.

Najbolja stvar u vezi ovoga je sto samo jedan account moze imati uplacen Gold Live, a drugi account ne mora imati, vec moze koristiti Gold drugog accounta.

Igre svako kupuje na svojoj konzoli sa svojeg accounta, i cim npr.ja kupim jednu igru ona se automatski pojavljuje kod Stefy-ja na konzoli (jer je moj account primarni na njegovoj konzoli) i nakon instaliranja on tu igru moze igrati.
Sve ovo sto sam napisao gore je probano u praksi, cim sa ja dodao Stefy-jev account kao primarni na mojoj koznoli mogao sam da skinem i da igram Fifu 14 (koju on poseduje), cak smo igrali online jedan protiv drugog. Cim je on dodao moj account na njegovoj konzoli mogao je da koristi Gold Live jer on trenutno nije imao uplacen isti.

Bitna napomena je da samo triput godisnje se moze menjati primarni account na svojoj konzoli tako da nema mnogo predomisljanja 

2 Likes

Ovo sve sjajno zvuci, al da li je dozvoljeno ? I ako jeste, pitanje je koliko ce dugo to biti moguce :S

Što ne bi bilo dozvoljeno? Ovo nije ništa ilegalno, kao što nije sharovanje na PS. Jednostavno, oni su jedna porodica, koja ima dva Xboxa, nije to ništa čudno :wink:

Yep tako mu dodje postali smo familija :smiley:

Vrlo dobro objasnjeno i znaci mozete da delite sve i da igrate kao rodjena braca na jednoj konzoli dok fizicki imate dve :).

Svaka cast.

Ovo mu dođe kao neki socijalizam sve je moje i tvoje :smiley: Uglavnom dobra stvar za vlasnike xone konzole

1 Like

Upravo to!

Čekaj, da vidim da li sam razumio: U isto vrijeme se možeš upariti samo sa još jednom osobom? Tj. njegov gamertag staviš da ti je primarni na konzoli i skidaš njegove igre. Tri puta godišnje možeš mijenjati primarni gamertag. Kad promijeniš primarni gamertag jel ti ostaju igre sa tog gamertaga? Mislim, sve dok su instalirane jel da? To u teoriji znači da bih mogao jednom godišnje da se uparim sa trojicom drugara, poskidam sve što želim od njih i igram do mile volje?

Hell yeah, to već zvuči dobro. Go team MS. :slight_smile:

Nije bas tako. Dok god si uparen sa jednom osobom njegove igre mozes igrati, onog trenutka kada ti on vise nije primarni na konzoli ne mozes vise igrati njegove igre. Bice instalirane na kutiji ali ih ne mozes igrati. Bukvalno, svako je vlasnik svojih digitalnih igara i nosi ih sa svojim accountom.

E sad tu je pitanje, da li moze i treca osoba da se doda na konzoli koja poseduje svoje igre (ne mora da bude primarni account) i da li njegove igre mogu da se igraju. To u teoriji bi trebalo da bude tako, mada dok ne probam nista ne mogu da tvrdim.

Ovo je ms-ovog sajta:

Because your digital games go with you, you can also use and share digital games when you sign in to another console. And, if you happen to buy a digital game when you are signed in on your friend’s console, your game will also be available on your Home Xbox One console for anyone to use.

Vodjen ovom logikom, trebalo bi i kad sa doda neki treci account da se mogu igrati, ali moguce samo dok je ulogovan. Uglavnom, to treba istraziti.

Ne vidim razlog zašto ne bi moglo. U neku ruku je ta fora radila i na ovoj generaciji, samo je kompikovanije i ograničenije, recimo onaj čuveni “Oman job”, gde je, usled MS-ove greške, bilo moguće skinuti 10-ak igara na nov profil, pa sve dok su igre na toj konzoli mogao je bilo ko da igra. Ovo je slična fora, samo što je sve legalno.

A šta je sa onim forama sa licencama da se prebacuju sa jednog profila na drugi, zar tako ne bi bio rešen taj problem, da nakon prebacivanja ili uklanjanja tog primarnog Accounta da se mogu igrati i dalje igre?

E oko toga ne znam, mozda je to moguce ali necu da lupam.

Jel moguce jedan profil staviti kao home na npr 4 konzole?
Po toj logici, mogli bi 4 ljudi napraviti 1 profil, i na njega kupovati sve igre zajedno i deliti ih(i gold service takodje).

Rečeno je gore da ne može, jer mora biti primaran, a ne može jedan profil da bude primaran na dve konzole

Prevideo sam.
Ipak ne moze i jare i pare

Upravo to :slight_smile:

Meni je ovo super sada samo ostaje da spremimo pare :slight_smile:

Ako Vam zatreba i treca osoba da probate sharing , javite. Sto vise informacija imamo, to bolje.

Ako ste razumeli ovo, game sharing mu dodje jednostavan. Koristicu primer mene i Stefy-ija. Ja cu na mojoj konzoli da stavim da primarni account bude Stefy-ijev account, a on ce na njegovoj konzoli da stavi moj account kao primarni. Automatski ce moj account na mojoj konzoli biti sekundarni, i njegov na njegovoj konzoli, ali cu ja moci da igram sve igre koje on poseduje, a on moje igre.

Haha, pa ovo je identicno kao na PS4. Bukvalno copy/paste.

Je li mu bas dodje isto? Ja kad sam citao za PS4 cinilo mi se da je drugacije. Ili je izgleda fora sto na PS4 prave novi user za svaku novu igru i na taj nacin nije vezane sve igre za jedan account.

Nije baš identično, @prekanator pročitaj opet onu poruku što sam ti onomad poslao, ili čak okači ovde pa nek svi vide i daju svoje mišljenje itd :slight_smile: