Forza 7 - 4K HDR snimak

Slažem se,ali msm da je sve to oko hdr prenapunpano,msm konkretno na hdr10,
Za godinu dve će mo imati hdr12 tj. Dolby Vision i ovaj hdr10 će biti stara tehnologija…

jednostavno ne možeš uvek pratiti tržište i tehnologiju…

Osim ako si Predator… hahahahahaha

Ko u ovom trenutku planira da uzme TV a hoce HDR neka ganja KS7000, cujem da su ga ljudi nalazili za 900eur 49inc, i iskreno slika je takva da te oduva i izuje, dizajn odlican i smart sistem skroz na nivou i veoma upotrebljiv… vec sam rekao da igre na XOne fat izgledaju mnogo dobro, pogotovo Wildlands na momente izgleda savrseno pogotovo kada zalazi sunce, ili GTA V u svim aspektima, ma mnogo znaci dobar TV ako hoce da se uziva u izgledu igre…

2 Likes

Ali na zalost niti jedan od ta dva Sony-a XD 8005 iz 2016 i ovaj novi iz 2017 XE 8005 nemaju 10 bitni panel nego onaj 8bit + FRC. Ja sam se razmisljao uzeti ovaj novi Sony iz 2017 55" XE 8005 ali odustajem bas radi toga sto nema cisti 10 bit HDR panel nego 8bit + FRC . Trenutno sam se “nalozozio” na onaj LG-jev S model ima i jeftiniji U model, ali U modeli nemaju nano cell tehnologiju niti cinematic color plus jos par stvari…

1 Like

Tesko vise ima di da se nadje i taj KS 7000 model isto kao i Sony XD, to je model iz prosle godine, sada su taj KS model zamenili MU modeli(2017)

To smo znali (predpostavljam) i @padawan i ja, samo sam mu odgovorio koji je model zamenio koji.

A, nisam ja to znao… Onda otpada. :confused:

Malo da dopunim informacije vezane čisto za HDR prikaz. Boje su mnogo izrazenije u HRD-u. U početku mi je delovalo pri prebacivanju u HDR režim da je slika igubila na bojama, odnosno da su boje više nisu tako jake, izražene kao ranije. Ono što se stvarno desilo u startu je izgubljen efekat koje ostali modovi slika daju, kao preveliki kontrast i slični efekti. Sa HDR-om dobija se mnogo prirodniji izgled slike, osnovne boje kao što su crvena, zelena i plava postaju tako lepo izražene, da je prosto milina gledati sliku. Isti efekat se javlja i sa svim cistim bojama (ne umiksanim i teksturiranim, tipa metalik, nešto što vuče na naftne mrlje i slično). U jednom trenutku sam došao na ideju da užmem papire raličitih boja i da ih postavim uz televizor i uporedim koliko se razlikuju boje onoga što držim u ruci i na samom ekranu menjajući raličite efekte i modove na televizoru.

Zaključak je takav bio da sada gledam apsolutno sve sa uključenim HDR-om, bilo da su to igre, filmovi, ili čak televizijski program.

Obavezno pri odabiru televizora koji ćete uzimati, vidite da možete HDR mod lako ukljčiti na TV-u i da ima i sam HDR nivoe (low, mid, high), kao i da njihova promena ne zahteva da ulazite duboko u meni. Pošto različit sadržaj zahteva i male izmene. Za većinu stvari je odličan srednji nivo HDR jer je najujednačeniji, ali zato na primer u igrama kao što je Nier Automata, gde je osnovna gama u sivom ili nekom braon fazonu, maksimalni HDR toliko izmeni sliku na bolje da je osećaj kao da je igra dobila patch koji ju je oživeo. Da ne pričam šta se dešava u Uncharted 4 u svom onom zelenišu i prelepom nebu i vodi, jednostavno vilica ispada.

Ko god razmišljao da uzme 4K TV sa HDR opcijom, ako ima mogućnosti, neće se pokajati ako uzme, jer je upotrebljivo za sve, ne samo za igre.

4 Likes

Koji bese model tv-a imas?

LG 65UH8507 ova sedmica na kraju je neka dodatna oznaka za EU trzište. U pitanju je 4K 3D UHD TV sa 10bit HDR.

Da se ne uplašiš, ovo je bila kompenzacija, inače ga nikada ne bi uzeo :slight_smile:

Šta si dao u kompenzaciju? Bubreg? :grinning:
Mislim da si trenutno jedini na forumu sa tom klasom tv-a… Beše imaš i pro ps4?

2 Likes

KS seriju su zamenili sa Q serijom, a KU sa MU serijom… pa neka pokusaju da pronadju, QD displej, 1000niti osvetljenje i full 10-bit HDR panel i vrhunski dizajn… mislim ako ne moze da se nadje KS neka se ganja Q serija, oni su jos bolji, ne znam zasto se toliko potencira na Sony-u kome je proslogodisnja linija osim serije 9 losija u odnosu na konkurenciju…

Jeste, ovaj da imam i PRO. Uklopilo se, tako da se sada igram u punom sjaju.
Što se tiče kompenzacije, duga je to priča sa tužnim krajem. Kod nas je jako teško pare izvući, prodaš nešto, ali dok naplatiš to je muka. Isključenja su samo banke/pekare i fast food :frowning:

Kompenzacije su ok dokle god dobijes vecu vrednost u robi od novcanog iznosa, a ne po principu daj sta das, Ako je 65" 4K nesrecan kraj onda ne znam kako tek izgleda srecan. :smiley:

Banke su tek u problemu sa nenaplativim kreditima.

Pekare, banke i fast food? Ti prodaš sirovine pekari i fast food-u, oni naprave gotov proizvod koji zatim prodaješ banci kao launch box, za zaposlene!

Šalim se malo, nije uopšte bitno ko se čime bavi. Nego reci mi, jel si skidao onaj gameplay za forzu 7 što je padawan okačio? gameplay sa xbox-a x, xb… ah…Ti jedini imaš tv koji može u punom sjaju da ga pusti. Ae skini, pogledaj pa javi utiske?

Nisam skidao, ali sam pogledao 3-4 snimka koji pokazuju upravo tu trku i još jednu u nekoj pustinji. Naišao sam na 1-2 snimka koji nisu imali vidljive kompresije snimka, tako da je slika bila kristalna.

Deo u pustinji izgleda lepo i stvarno se vidi koliko je oštriji prikaz, posebno van staze, ali nije ništa spektakularno i da se kaže, e ovo je čudo. Dok deo sa kisom je već nešto drugo. Start trke sa kišom je ok, ništa posebno i nije nešto što već nije vidjeno u Driveclub-u. Mogao bi reći da deo sa kišom je možda i lepši u samom Driveclub-u, ali ovo je već subjektivna stvar.

Početak mog oduševljenja je bio momenat kada su se pojavili gromovi i sevanje munja. U trenutku kada sevne munja, sva kiša i kapljice koje ostaju iza vozila dobiju plavičasti sjaj i ovaj efekat je fantazija. Tu je najveća razlika u odnosu na ono što sam ranije vidjao u igrama, a posebno u vožnjama. Dodatno sam se oduševio sa završetkom trke, kada prestane kiša i krene da se razvedrava vreme i počinje da se probija sunce. Izgled staze je nešto najlpše što sam video do sada u vožnjama i zaista deluje impresivno. Radi poredjenja, ko je igrao Infamous Second Son i zagledao u vodu prilikom padanja kiše ili posle nje, zna koliko je to dobro urađeno, e sad prenesite isti efekat u trkačku igru i dobićete F7 izgled slike.

Ono što se meni nije svidelo i nadam se da će to ispraviti u finalnoj verziji, je nedostatak oštećenja na vozilu. Pojavljuju se retko, čak i pri dobrim sudarima, a kada se pojave, vidljivi su samo kao ogrebotine. Očigledno je da još nisu radili na tome. Drugi deo se odnosi na izletanje sa staze. U jednom trenutku kola su izašla sa staze i vozila po travi, nije bilo tragova točkova na zemlji iako je kišno vreme, što kvari utisak i smanjuje realnost. Zaista bi bila šteta da ovo ne bude ubačeno u krajni proizvod, smanjilo bi fantastičan osećaj, koji ostatak grafike ostavlja. Znam da cepidalačim, ali kada ostatak stvari izgleda onako dobro, moraju i ovo da ubace.

1 Like

Pa upravo si ga opisao, kada treba da dobiješ više para, a izvučeš manje. Pa ti ostane opcija ili uzmi što možeš ili vozi dodatni teret u Lipovačku šumu na dogovor. Pošto na sud u našoj zemlji možeš zaboraviti, ne funkcioniše pravni sistem kako treba. A meni ta druga opcija nije po duši, jer ne pripadam takvom sloju ljudi.

Za banke ne brini, ćapaju oni toliko od nas, da to što na 1 od 1000 nekretnina ne izvuku pun iznos. Neće ih ni dotaknuti. Nenaplativih kredita ima tako malo, da se slučajevi mere u promilima. Probaj da digneš kredit, pa ćeš videti šta se još plati, a nije vidljivo u startu, i koliko para još dodatno uzmu. Tek koliko naplate kamate u startu. Da ne pišem dalje, samo ću tiltnuti i otići u doboki off.

Ok, ako imaš neki slučaj za Lipovačku šumu, da je bar preko 2k evra… javi, pa čisto da odemo ja i drugar na razgovor… neobavezno sve, opušteno… :wink: