Fort Solis PS5 Reveal Trailer - Future Games Show Spring Showcase 2023

1 Like

22.08.

2 Likes

Dead space meets returnal u reziji david cage-a i izvedbi Quantic Dream-a

A moze li se znati malo vise o samoj tematici igre ?

1 Like

Arthur Morgan u svemirskom ruhu.

Zanima me samo da li je returnal teska?

Skroz druga klasa / žanr.

Nije za uporediti. Ovo je avantura više sa fokusom na priču. Više bi klasificirao kao Telltale igru nego bilo šta drugo.

1 Like

Hvala. To je za mene onda pun pogodak.

1 Like
2 Likes

I odlicna stvar je to sto je igra iz treceg lica. :wink:

Da, ja ne mogu da igram na konzoli i prvog lica. Bas mi tesko ide. Ovo izgleda na ovim snimcima kao super igra. Videcemo.

Edit:
Nema jos u “prodavnici”

Da, nema kada tražiš preko aplikacije ili konzole, ali preko kompa / browsera na telefonu nadje:

Nema još pre-order, samo wishlist. :slightly_smiling_face:

Ma treba mi na appna tel da stavim na listu pa neka stoji. Ma nema zurbe. Ne igram nista do jeseni :grin:

Ako na telefonu otvoris link sto sam postavio, trebalo bi aplikaciju da otvori sa stranicom ove igre. Ja sam isto to odradio i bacio ma wishlist.

1 Like

Radi

1 Like

Izaslo danas.

2 Likes

@marko_gts pitao si kakav je, odlican je. Morao sam na PC-u malo da podesavam performase, pucala je igra blizu pocetka… ali sada je ok. Razmisljam da uzmem za PS5 jer kontrole preko misa i tastature nisu bas sjajne, ima dosta quicktime eventova gde treba da ubadas slova na tastaturi, mehanika je jako spora i metodicna, igra je walking simulator - nema nikakvog benefita misa i tastature i optimizacija je dosta losa.

Grafika je odlicna - global ilumination, dosta refleksija, atmosferu na Marsu su uboli 100%. Pocetak bas obecava, atmosfera je creepy ali na neki realistican nacin, uz dosta duhovitih komentara preko voice-coma glavnog protagoniste koji deluje zivotno i realno, u nedostatku bolje reference, mozda nesto poput nejtan drejka… komentari su “organski” na desavanja u igri, chit chat preko radija sa Dzesikom - neverovatno je, i prilicno porazavajuce za celu game industriju, sto vise igara ne koristi interakciju protagoniste sa svetom na takav nacin sto povecava imerziju 10x.

Tek sam na pocetku i ne znam kakva je igra, inventar je bas dobar sa menijem na rukavici - ali sudeci po ovom trejleru iznad, i suspense pocetku, svasta nesto ima da podje naopako. Zaplet sa napustenim brodom i nestalom posadom je malo SF klise, ali ne moze ni da omane.

Najveci problem je mozda jako sporo kretanje - ne znam koliko je opcija da se trci u marsovskom odelu, ali taj pristup zahteva dosta strpljenja i uzivljavanje u ulogu. Cela baza je otvorena od samog starta, zeleli su da se osecas kao senior-inzenjer a ne space-marinac.

Za sada… sjajan SF - ako mozes podneti kretanje brzinom ledenog glecera. Ja sam bas nesto u Mars fazonu, odgledao sam juce ponovo Martiana sa Met Dejmonom, krenuo da sklapam Lego Mars Rovera… sad ili nikad za Fort Solis.

Trazio sam sada na agentinskom store-u da vidim koliko kosta, ali nema za Xbox. Tim je rekao da ce izbaciti, ali ne zna se kada. Na zalost, deluje kao jos jedna zrtva uboge Series S optimizacije, Unreal 5 igre su previse zahtevne, tim je mali i kazu da moraju “jednu po jednu” stvar da rade a Xbox je ocigledno na dnu lestvice prioriteta. Losa prodaja konzole, paritet sa series S-om… bojim se da ce sve vise developera koji prave pure next-gen igre, da zauzmu ovakav pristup u buducnosti., pogotovu kako budu prelazili na next gen endzine. Xbox ce da otpadne, ne zbog placene ekskluzivnosti, nego zbog manje install baze i nezgodacije sto moras da optimizujes za S, bice deprioritizovan u neku kategoriju sa Switch konzolom. Svega toga ne bi bilo da MS nije napravio fake next gen konzolu da bi klinci mogli da igraju Fortnite i Minecraft i time namakao omcu oko vrata vlasnicima najmocnije next gen konzole. Ali hej, ima za Windows, vrti se to na nekakvom MS softveru. A ako ti ne radi kako treba, ili uopste nema za Xbox… Idi lepo kupi PC za 3000e. Ili Playstation.

2 Likes

Hvala za vise nego dobar i detaljan opis. Definitivno bih mogao da probam. Za sada mi se nagomilalo previse igara. Ali ostaje mi ova na listi.

@padawan ahahha i ti si budan i na netu sada :grin:

1 Like