Format HDD-a na NTFS i FAT32

Imam eksterni hard disk od 1TB.

Da li mogu da ga formatiran na 2 dela, jedan da bude pogodan za igranje igara sa njega, a drugi da bude NTFS i da na njemu budu muzika filmovi itd…

  1. Da li je to izvodljivo? Ako jeste moze neko upustvo?

  2. Nemam mesta na internom hdd-u. Mogu li nekako da odradim factory reset konzole, u smislu da mi sve nestane. Kao naprimer da sam tek kupio konzolu i uradio RGH. Sta smem da obrisem a sta ne? Mislim da mi je ostalo od nekoliko igara iz proslosti bar po 1gb-2 koje sam instalirao da bi dobio HD efekte i bolju grafiku, pa to nisam obrisao. A hdd mi je mali 60gb i previse se napunio.

Cini mi se da u onom folderu sa nulama ima puno gluposti :smiley:

Hvala :wink:

Veliko Guide dugme na gamepadu, pa ides desno do System Settings. Kad te vrati u MS dash ides storage, odaberes tvoj interni HDD i brisi sta god zelis, to nece da dira sistemske fajlove, samo tvoje kao sto su instalacije od igara, saveovi, profili, itd.

U windows 7:

Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Disk Management

Akko ti HDD vec ima particiju i ako je recimo ceo terabajt, a ti hoces da budu 500/500 ides desnim klikom na hard disk i izaberes opciju Shrink Volume/ On ce te pitati koliko oces da smanjisti kazes da oces za 500, i dobices NTFS particiju od 500gb i 500 Gb Unallocated Space. Desni klik na allocated space, izaberes opciju Create Partition i voila. Ovo ti je najjednostavniji nacin ako neces da koristis free programe koji itekako znaju da corruptuju ceo hard pa onda ces videti sta su muke.

Akiris hvala, ali ovo vec znam. Sta dalje?

Pa dobio si dve particije ntfs i fat. Zar nisi dobio to sto si trazio?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Akirise, ako uradim preko disk managment hoce li mi ostati fajlovi koje vec imam na njemu?

Sta ako uradis? Format? Tri puta pogadjaj

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Missed that part… :slight_smile: