Focus Showcase | A Plague Tale: Requiem - Release Date & Extended Gameplay Trailer // 6 PM

Samo sam hteo da kažem da su PS5 i SX sposobni za lepu grafiku i 60fpsa, nisu samo ekskluzive i AAA igre rezervisane za to…

1 Like

Generalno su igre otisle u k. Sve isti koncept gameplay. Preslikano.

Naravno, ali na kraju krajeva ovo je indie studio. Ja još nisam počeo drugi deo jer sam uzeo da obrnem keca još jednom na brzinu (koji mi je prelep, ja lično volim ovaj period u igrama, ti fenjeri noću i sl) pa da odmah nastavim na drugi deo. Za koji dan završavam taman. Kontam da dvojka može da bude samo još lepša

Game pass efekat. Vidjeli ljudi da je tamo pa odmah povezuju sa Microsoft-om. :slight_smile:

Inače i meni se ne sviđaju neke nedoslednosti u priči na početku. Ono tipa na početku kad odu tražiti onog travara pa se vrate, zašto krije od majke šta se dešava, još Lucas smisli neku glupu laž kao da su oni nešto krivi. Nema nikakvog smisla osim za igru da te mater opet može poslati napolje. Da je realno, rekla bi da je zabrana kretanja, ubijaju ljude i slično.

Ali opet mi se sviđa igra i mislim da su pojedinci prestrogi kad uzmeš u obzir koliko je malen studio radio igru. Bukvalno izgleda kao AAA naslov iako to nije.

2 Likes

Ima bug na chapteru Protector’s Duty.

Dodjes do jednog dela i ne mozes da srusis most jer kao da je “zakljucan” meni sa opremom. Postoji na netu resenje.

Generalno sam prezadovoljan sa igrom. Bas me drzi i dalje. Grafika je bombona.

2 Likes

Prešao sam taj chapter, nije se meni desio srećom.

Milsim da cu bataliti igru. Razlog je los image quality, odnosno rezolucija. Evo DF kaze svega 900p na XSS. Bas bode oci koliko je lose u nekim trenucima.

PS5/SX i resio si problem. :slight_smile:

Ovo je druga igra (posle Dying Light 2) koju bataljujem zbog zbog loseg vizuelnog kvaliteta. Ukoliko u narednim mesecima ne uradim upgrade na XSX ova konzola ce mi sluziti za BC igre i first party MS igre.

@Dacha kupis konzolu po ceni jednog dobrog praznog PC kucista i ocekujes 4k i ultra high detalje?

Mislim, budi realan, jer mnogi ce procitati ovo i bataliti kupovinu iste iz ovih razloga, iako konzolu koristiš potpuno suprotno od onoga za sta je namenjena. Uzmes lepo full hd monitor od 27” i to je to. Jedino ce tako igre lepo izgledati na toj konzoli i jedino tako neces primetiti velike nedostatke.

5 Likes

A sta milsis da oborim rezoluciju konzole sa 4K na 1080p? Mozda tako treba raditi ukoliko imamo cinjenicu da je rendering igre na 900p, odma oboriti rezoluciju konzole pa da vidim kako ce onda izgledati na 55"TVu

Probaj. Mada, imaj na umu da je to Series S i nije X, pa tako gledaj i na igre.

1 Like

Jel ovo vredi igrati ako kisam prvi deo pre toga?

Najolje prvo odradi prvi deo, jer se nadovezuje igra na prvi deo…

2 Likes

Odradio sam. Stavio sam rezoluciju konzole na 1080p i unchekirao 4K. I sada izgleda lepse jebes logiku😀 doduse izgubio sam hdr ali nije vise onako mutno

Još da prodaš Series S, izgubiš još 200 eura i uzmeš Series X i rešio si muku za do sledeće generacije :joy:

Gotovo. Meni je igra bas legla i skoro nisam igrao nesto sa toliko zelje.

Grafika je bruka dobra. Jedna od najlepsih igara.

Posebno mi je krivo sto se nisam posvetio photo modu kroz igru.

3 Likes

Kukao bi i ti od tolikih miševa :grin:

1 Like

Odoše mišovi sa harda :grin::grin:

2 Likes

Svaka čast i ja ću ih najverovatnije obrisati…nego baš sada razmišljam, igram dlc Shadow of Rose (RE Village) i fenomenalno kako je dobro uradjeno sa vizuelnog aspekta kao i u domenu performansi. Nakon dvocasnovnog igranja upalim Plage Tale Reqiuem i kao da sam upalio ps4. Neverovatno koliko je danas izrazena ta (ne)sposobnost devolopera u optimizaciji igara.