"Flagganje" xboxa?

Ljudi, imam novo pitanje, danas sam na drugom forumu naletio na raspravu u kojem je zaključak ako su se prije koristile igre koje nisu provucene kroz abgx (i koje nisu dobro spržene) konzola automatski pamti i ona se “flaga” (označi) i ban je,navodno, zagarantiran samo je pitanje kada…e,da li se to odnosi na igre koje su se igrale online ili i one offline, kada konzola nije ni bila uštekana na internet; od kada sam ju ja spojio na LIVE nisam stavljao niti jednu igru koja nije provučena kroz abgx i da je Verbatim ali naravno za pretpostavit je da je prijašnji vlasnik vrtio sve i svašta što potvrđuju i razni DVD-i koje sam dobio, ali ništa nije igrao online niti je konzolu spajao na net…meni za koji dan istice gold i mislio sam uzeti godišnji ALI ne znam dali mi se to isplati ako ce banat konzolu, a nije mi financijska situacija takva da ih bacim u slučaju bana… jel se moze po ovim mojim informacijama reči da li je konzola označena za sljedecu turu banana ? Hvala unaprijed I jedan savjet, što nije bolje otvorit posebnu temu za quick pitanja xD

Ovako, konzola pamti baš sve što je rađeno i igrano na njoj. Opasnost od bana i flaga uvek postoji, bez obzira da li igraš offline ili online. Nije skoro neko banovan zbog loše narezanog diska, a statistika je da je verovatno svako makar jednom igrao sa diskom koji nije najbolje narezan.
Tako da ono, opasnost je uvek tu, ali ako nisi banovan od kad si online, znači da konzola nije flagovana i da si valjda u istoj situaciji kao i mi ostali.
Samo prati obaveštenja koja se ovde postavljaju i trebalo bi da sve bude ok

Nebitno je da li je online ili offline konzola, sve sto pokrenes belezi se u memoriji Xbox-a, koliko sam upucen i to ne mozes izbrisati. Ukoliko si koristio sve kako treba, proterao si svaki iso kroz ABGX i dobro si narezao, onda su ti sanse za ban minimalne. Dok nisam imao RGH, na Xbox-u sam igrao i one igre koje su verifikovane u ABGX-u i one koje nisu pa nisam dobio ban. Tako sam igrao godinama, doduse nisam visio nesto puno na XBL-u. Nema tu nekih strogih pravila. Ali preporuceno je da igras samo one igre koje imaju sve zeleno u ABGX-u.

Da, igram ja takve “sigurne” igre sada, samo kazem, lik od kojega sam uzeo box je vrtio sve živo a na to nisam mogao utjecat…možda sam mogao prije spajanja na LIVE obrisat SVE save-ove i instalacije igara, ali to sam zaboravio napraviti, zato sam jučer to sredio, obrisao SVE igre sa harda koje nisu moje, ma sve što je bilo na hardu lolololol…vjerojatno nema to učinka al ono, nije mi ništa trebalo,mozda nisam trebao njegov offline account uzet i spojit ga na LIVE nego napravit novi (i jesam to napravio al retardirani MS neda promjenu regije zbog tel. broja :angry:) pa sam ukucao live na njegov account koji je bio pun upitno sprženih igara… ali sada kada kažete ovo, pretpostavljam da nije ni bitno s kojim sam accountom išao live jer konzola pamti i onda je ban jednako moguć i na drugom accountu, ne?

Nemoj previše da se sekiraš. Ja sam moju konzolu iz 2009 držao 2-3 godine offline, sa raznim čudima od skidanja wavea da bi izbegavao flash, activate.iso hack, čak sam i jednom slučajno zaboravio da prikopčam sata kabel prilikom flashovanja sa čitača pa sam se zamislio kada mi je izbacivao errore :smiley:

Od 2012 sam stalno na LIVEu a Update bez vraćanjeg na fabričko je redovno kod mene, kao i igranje XGD3 igara koje su i 2x izvan preporučenih okvira vrednosti.
Igranje igara pre release date se podrazumeva. :smiley:

Dakle, najveći faktor za ban na LIVEu je sreća, a ako nju nemaš, džaba ti pečovan ABGX :slight_smile:

Sve sto su ti rekli je apsolutno tacno. Medjutim Microsoft ne banuje konzolu po konzolu pa se ne moze znati dok se ne desi. Oni rade takozvani “ban wave”. Tacnije kad im pukne banuju sve sto je flagovano. Uglavnom to nije problem jer rade ban wave za specificnije stvari, najnoviji je na primer bio kad je izasao Halo 4, tada su popili ban svi koji su igrali Halo 4 pre nego sto je izasao. Generalni ban wave nije davno bio. Tu se sad pojavljuje problem jer krece nova generacija konzola, sto znaci da microsoft zeli da svi usmere novcanike prema tome i zato postoji veca mogucnost novog ban wave-a. Ali kao sto je daemonkiller92 rekao, svi smo bar jednom igrali igru koja nije patchovana kako treba, tako da je svejedno, Tako da ili ce banovati sve flagovane ili nikad vise nece nikoga (sem specificnih ban wave-a koje sam ranije spomenuo). Tako da ako dobijes ban-dobio si. U tom slucaju radi RGH ako nemas finansija za novu konzolu (veruj mi vredno je toga).

Slazem se sa svim sto ti je iznad receno. Ne zna se tacno po kojim kriterijumima ms banuje, tebi preostaje jedino da se maksimalno zastitis i nadas najboljem. To podrazumeva da cekas retail release date igara, sve igre provuces kroz abgx, rezes po tutorijalu i najbitnije - kada ms izbaci nov dash ne updateuj dok ne procitas ovde na forumu sta taj dash radi. Svaki put kad je bio banwave ljudi updateuju dash i posle nekoliko dana BAM console banned. Sad sto sam rekao da kriterijumi za ban nisu poznati, to iz iskustva kazem, preziveo 2 banwavea a igrao sa starim flesom, drugi imali najnoviji pa svejedno popili banove. Sve u svemu, prati sta se desava po forumu i zastiti se koliko je moguce - na ostalo nemas uticaja :slight_smile:

Ne mozes da obrises flegovanje konzole to se nalazi u nand gde je firmware- dashboard. Banwave se radi po nekom kriterijumu zadnji manji je bio sa xgd3 protekcijama kada se ms ispalio jer i original izgreban izgleda kao kopija i svi pobanovani dobili online funkcije i poene, cak su neki stari korisnici odbanovani.

Ne mozes da se brines oko toga, ko je ubacio rezanu igru prihvatio je rizik bana i to je to.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Jedini nacin da se zasttis osim da koristis originale, je da ne igras igre pre nego se pojave na trzistu… Halo 4, GOWJ… Su se pojavile po skoro mesec dana pre izlaska u prodavnicama i svi koji su igrali su banovani(cak i neki istaknuti clanovi ovog foruma :stuck_out_tongue: )… A sto se tice rezanja, pokusaj da uvek dobro narezes igru, pa neces toliko rizikovati… A u svakom slucaju, imas RGH ako te banuju…

Hvala svima na savjetu :)…Sad kad ste to sve rekli definitivno ne kupujem godišnji gold,rizično je a nije bas jeftin, uzet cu od 1 ili 3 mjeseca… sto se tice RGH modifikacije, znam vise manje sve o njoj ali me ne zanima jer ne mogu online igrat a to mi je najbitnije…da se moze online, uzeo bi novi xbox i “pazio” od prvog dana što i kako igram ovako sam bio prisiljen uzeti polovan jer sam samo tako mogao doci do LT-a hhh, ne znam kako je kod vas stanje; u Hrv nema dučana koji prodaje xbox sa LT-om, provjereno znam da imaju u zalihama one 1. serije slimova koji mogu ići na LT ali rade isključivo RGH

Evo jedna zanimljiva prica. Imao sam 2.0 i igrao sam sve xgd3 igre rezane truncate metodom. Kad sam odlucio da hocu da picim MP malo vise, stavim lt3.0. E sad, igrao sam nekih par igara, mlo se smucao po Live, sve uredno. Jednom zaboravim da sam igrao igru offline narezanu truncate (Dark Douls), i igrao je dok sam bio nakacen na Live. Vidim ja nesto steka, igra sjecka, kontam sta se desilo. I onda kad sam se sjetio prvo sam sebe facepalmovao, i pogasio sve. Od tada sam stalno u strahu da cu biti banovan, ali ako ima nesto pozitivno da sam izvukao i toga-nisam nikad nastavio da igram Dark Souls :smiley: