Final Fantasy XV - evo vam ga next gen :)

Cudi me da neko vec nije postavio… Luminus engine je maestralan. Dovoljno je da se setkate ovim livadama i slusate ovu muziku :slight_smile:

Igra izlazi na XO i PS4, a datum se jos ne zna.

https://youtu.be/AnKHmB2zXcc

https://youtu.be/DDx7CRtVNFA

Super izgleda ali ne izgleda nista bolje od recimo Mordora, Lords of the fallen ili Farcry 4 (pricam za PC). Tako da ono, wow jeste ali nista iznad proseka novih igara od pre par meseci. Nonetheless, ima da se spuca trocifren broj sati u ovu igru :smiley:

Treba prihvatiti cinjenicu da je proslo vreme kada je konzola bila nesto posebno u gejmingu u odnosu na PC. Pricam o eri PS2. Secam se kad se pojavio Final Fantasy X, da je sve sto je do tada i posle toga godinu dana izaslo na bilo cemu izgledalo kao igre na Gameboy Advance. Dobro, ne bas tako ali mnogo losije oD FFX. Dok danas sve vise manje lici na isto. Console dedicated developera je sve manje danas, i jedini wow efekat je realno moguce ocekivati samo od njih.

Doduse i mi smo prerazmazeni, pa kad nam se serviraju tri nexty gen igre sa fantasticnom grafikom i efektima, mi bi odmah bolje i lepse, i onda nam serviraju neispoliranu djubrad sa kojom se bakcemo u svim temama ove nedelje.

Ono sto treba je par samara nama da se malo smirimo :smiley:

U Square imaju problema sa Luminous Engineom, i on je jedan od razloga zašto je igra odlagana i promenjena. Razvili su engine od nule, a koristiće ga samo u jednoj igri…

Graficki igra izgleda odlicno i tu nema govora… A to sto ja nikada nisam bio ljubitelj serijala, izgleda da je to moze promeniti :smiley:

najljepsa igra koja je najavljena (uz Uncharted, The Order, QB) vidi se da tek u 2015 pocinje pravi next gen.Sve ovo do sada je tek malo bolje od onoga na sto smo navikli na x360/ps3.Istina ima tu lijepih igara sada,ali nista to nije wau. Cekaju se exclusive i malo zdruzavanja developera s konzolama.
Sve ove igre na kojima sad “slinimo” ce vec pocetkom 2015, dolasko The Witchera,BF:Hardline… biti samo OK(graficki).Ja mislim da su ovo tek eksperimenti developera da vide kako next gen radi i dise

Postavlja se ogrooomno pitanje , da li je ovo ustvari gameplay/demo sa konzole/konzola ili PC-a. Ja bih se prije okladio na ovo drugo ( nevezano za to da li ce izaci za PC ili ne, na PC-u se pravi ).

Do momenta kada izadje, nece izgledati toliko impresivno jer ce se pojaviti podjednako lepe PC igre, a bice downgradeovana da bi izgledala isto na PS4 i XO. Pametnjakovici ce pustati video iz 2014 i brojati piksele.

Ne znam sa cim bih je uporedio, ali npr izgleda primetno bolje nego Dragon Age: Inquisition gde isto postoje velike zone u kojima lutate sa saborcima. Ali nije idealno. Npr moze se videti vec na 8:56 da se zbunje pojavljuje iznenada, LOD nije bas na nekom zavidnom nivou. Kompresovan video godinu dana pre izlaska je jedno, konacna igra ipak nesto drugo. Velika slova WORK IN PROGRESS.

Svi nekako cekamo taj “wow” next gen momenat, on ce se desiti, ali postepeno. Da vam je neko pokazao ovo sa pocetka PS3 ere (2006-2007), pali bi na dupe.

Exactly ^
Svi se secate kako je izgledao kraj generacije, a pocetak zaboravljate. Pogledajte samo Gun, Perfect Dark Zero i jos neke, kao i da nisu izasli za X360 vec za prvi Xbox. U najboljem slucaju su imali vecu rezoluciju, koji filter vise i to je to. Tek tamo oko 2006/07 su pocele prve prave (tada) next gen igre da izlaze. A i one izgledaju lose kad se uporede sa zadnjim igrama.
TL;DR verzija - strpite se, bice zaguljeno ali siguran sam da ce developeri da izvuku i zadnji atom snage iz konzola pre nego sto predjemo na sledecu generaciju, i da ce pritom igre biti melem za oci!
Da ne bude totalni off, FF izgleda kao i svaki do sad. Prelep u cutscenama, malo bolji od average igara u gameplayu, sa par momenata kad stvarno zablista. Samo neka porade malo na Draw Distance i me happy.