Final Fantasy XIII

pa po trailerima izgleda ko da je u 1080p a kamoli 576p ako bude u 576p onda necu ni pogledati igru ovo je pravo razocarenje

ne verujem sve dok Archer Mac Veliki Lovac Na Rezolucije to ne potvrdi :smiley:

iskreno se nadam jer ako bude u 576p necu je igrati ma kakav god gameplay ili pricu igra imala

Pa jestee li videli slike.
Metin a sta ti izvodis tj sto ne bi igrao ako je 576p kada svi dobro znamo da si ko zna koliko dugo igrao na lcd tvu na 480p rezoluciji pa ti nije bio problem.

pa zato sto igra zauzima 3dvd-a (pa za mene mora da bude neverovatno dobra jer 1 dvd placam 3e kao sto svi vec znaju) a u 480p sam igrao kratko vreme dok nisam uzeo hdmi ) a “izvodim” jer sam mislio da ce igra imati najbolju grafiku sudeci po trailerima
p.s ne zelim da se svadzam

Nekada mi padne na pamet da bi mozda i bilo lepo da XBOX 360 nema pirateriju.Previse se ljudi razmazili.

To je ujedno i najveći problem SquareEnix-a, već deset godina, možda i duže, za svaku FF igru od najave pa do izlaska izbacuju samo CG trailere i hypeom koji ih prate grade popularnost naslova. Kada se igra pojavi na policama, tako, kako su je predstavljali godinama, izgleda samo u cut scenama igre, ostalo ide na talasu hype-a i veličine koju FF brend ima. Zbog toga su i došli do toga da je FF serijal izgubio na popularnosti i postao rob fantazije svojih kreatora, koji neće da pogledaju dalje od svojih ekrana i prihvate činjenicu da više nisu bogovi kakvim se smatraju, posebno u vremenu kada jrpg žanr nije toliko popularan. FFXIII izgleda dobro samo zato što ima ogroman budžet, ali ono što je najbitnije, priča i karakteri su totalno bledi. Sa svakim novom recenzijom ili utiscima, moje hlađenje prema naslovu se pojačava.

pre neki dan sam citao da su SquareEnix postavljali slike iste verzije i samo photoshopom im menjali tastere (ono umesto L1 bilo je LB) a u stvari slike su bile potpuno iste verzije
a evo i gde sam procitao pa mozda je istina Golgotron.com

jel se secate kad se pojavio motorstorm i killzone 2 navodno “gameplay” za PS3? :smiley: :smiley: isti djavo i sa FFXIII :smiley:

Metin ja nigde nisam tvrdio da je ono sto sam postavio tacno-to je samo bio post na xbox360iso

nista ostaje nam da se nadammo

Jeste 576p sa 2xAA. Tehnika Quaz51 i MazingerDUDE-a racunanja po stepenicama je tacna. HUD je samo 720p.
Ali slike koje daju od xbox verzije pate od nevidjeno velike kompresije tako da su losije nego sto stvarno izgleda.
Prvo su izdali photoshopane PS3 slike, a sad konstantno daju ludo kompresovane xbox slike. Rezolucija igre jeste manja ali slike nisu reprezentativne.
CGI cutscene-a koje pokazuju u svim trailerima ima oko 45 minuta total, ostalo je engine driven video.
edit: onaj link na xbox360iso koji uporedjuje i Lebreau je bullshit zato sto je ps3 slika iz ps3 demoa, a finalna ps3 verzija se razlikuje dosta od demoa. Takodje ima jos dve slike koje uporedjuju teren i naznaceno je kao i da fali vegetacije u daljini na xbox verziji a ocigledno u slici stojimo dalje od tog mesta nego na ps3 tako da je normalno ocekivati da nije uvek sve iscrtano.
Sve u svemu 36% manje piksela nego PS3 verzija (589824 vs 921600) sto se same igre tice. Video je bink kompresovan za xbox i u 720p dok je za PS3 u 1080p.
Iako, s obzirom koliko se SE izblamirao do sada sa screenovima (bilo je i losih ps3 verzija ranije) ne bih se cudio da su ove screenove namerno uzeli u 576p. Sanse za tako nesto su jako male ali ipak postoje jer kad su vec bili dovoljno bistri da puste zvanicno na internet xbox screenshot na kome se jasno vidi strelica misa i los crop sa PC desktopa covek moze ocekivati bilo sta.

A metine luldace jedan kako igras Halo i MW2 koji su isto sub-HD? Svejedno, sa tvojim pogledom bolje ni nemoj probati ovu igru.

pa lepo MW2 na pc 1680x1050 a halo na xbox 360

o gospode…

Boze pomozi ako ja ista ovde razumem :smiley:

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/9/2010/02/ffxiii_event03_02.jpg
http://cache.gawkerassets.com/assets/images/9/2010/02/ffxiii_event01.jpg
ili
original vs moj mod (xbox je uvek svetliji pod defaultu od PS3, to obicno svi resimo namestanjem na TVu…mozda ce neko i reci da je podesena xbox slika i lepsa od ps3 osim rezolucije :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )
[URL=http://img402.imageshack.us/img402/6343/xboxps3comparemod.jpg]
Jako fine silke za uporedjivanje. I dalje xbox slika ima puno kompresije ali na ovima se jako lako moze uociti taj 36% gubitak piksela :smiley:

Ovde se bas oseca kompresija.

Hoce li gameplay grafika biti identicna?

rewrite 23.02.2010
Screenovi su dobro izracunati, rezolucija je 1024x576p za xbox (720p za PS3). Jedino postoji sansa da je Square opet zajebao stvar i pustio opet lose silke :smiley:

Kako god da bude razlike ce biti male u pokretu, nista drasticno niti los port kao Bayonetta i Ghostbusters za PS3 i to relativno dobro pokazuje HD video Xbox verzije (kad ste vec videli PS3 JP).
Prvih 10 minuta igre na Xbox-u uhvaceno u HD-u mozete skinuti [U]ovde[/U] (skrolujete dole u HD deo i tamo downloadujete “Exclusive first 10 minutes”). Ima i drugih gameplaya tamo, sve je sveze i naravno xbox verzija.
Izgleda fantasticno, samo se side-by-side vide razlike izmedju verzija tako da kao da ih ni nema. :slight_smile:


Sveze slike bundle-a
[URL=“http://img651.imageshack.us/img651/2641/360console2.jpg”][URL=“http://img69.imageshack.us/img69/6161/ffxiii360bundle.jpg”]

edit: 24.02.2010
Instalirane velicine po diskovima
Disc 1: 5.9GB (traje od chaptera 1 do 4…od ukupno 13)
Disc 2: 5.8GB
Disc 3: 6.6GB

Naravno da ne morate instalirati uopste, kao i da ne morate sve odjednom vec moze disk po disk…ima samo dva swapinga tokom cele igre. I nije se jos pojavila nego je stigla vec kod dosta reviewera.

edit: 26.02.2010

Tako blizu, a tako daleko :frowning:

e ljudi jer ste culi da ova igra iskoriscave sve hardverske mogucnosti xbox-a (xbox 360)
evo link gde sam to procitao
Xbox.com | Final Fantasy XIII
ja nemogu da verujem

Mogao bi neko i da uploaduje igru. :frowning: