Final Fantasy XIII Tipovi/Saveti

Znam da ima tema ali nju niko vec davno ne gleda.
Moze li neko da mi da neke korisne savete za 13-icu, jer je igra stvarno dugacka pa ne bi da ponavljam u slucaju neke greske?

probaj da obidjes sve delove mape i da pobijes sve protivnike,za svakog heroja moras da se odlucis koja ce mu biti glavna osobina (comander,medic,ravenger…) i to mu prvo budzis pa ostale osobine…

i cesce koristi paradigmu kod bosova,i menjaj je ti rucno a ne automatski meni se pokazalo kao bolje…

Ja ovu temu napravio? Ha, ja i zaboravio :smiley:
Ja sam ti neso vec pri kraju 9-og chaptera, pa sam odustao. Ali hvala na objasnjenju.

heheh pa dobro si se snasao… :smiley:

Zna li neko neki dobar tip za budzenje oruzija, tj. kako najlakse da se napravi Omega waepon.

Znam da za to treba jos brdo da predjem, posto sam trenutno tek na 5. chapteru i nasao sam neki grafikon na netu. Nego me zanima gde da nadjem i ove silne materijale potrebne za budzenje, primera radi ovaj perovskite i trapezohedron koji mi je potreban da od blazefire saber-a napravim prvo flamberge pa omega weapon? Nisam za sada naisao ni na sta od toga, pa me zanima hocu li na to tek kasnije naici ili moram neku opremu i oruzija da rastavljam da bih ih nasao ( vec jesam nesto rasturio, ali nisam nasao nista od potrebnih materijala. Svaki tip vezan za budzenje oruzija mi je dobrodosao, posto jos uvek nisam nista poceo da radim sa time :slight_smile:

All available sizes | Lightning’s weapons copy | Flickr - Photo Sharing!

Još sam na prvom disku i nerado se vraćam igri.
Sistem menija i blage konfuzije u istim nisam sreo još od (konzolne verzije) Dragon Age-a.
Crystarium je bezpotrebno iskomplikovan a Items i buy/sell opcije i ne koristim.
Paradigme su ok sistem a svodi se na to da za odredjene protivnike i kombinacije istih, treba na’i samo pravi recept za primenu istih i mogu se postici brži i bolji rezultati.
Uglavnom, mislim da je SE upropastio odnos novih igrača prema JRPG žanru.

Slazem se da su iskomplikovali igru, ali ces se navici vremenom budes li dovoljno uporan. Skapirao sam sve napokon, drndajuci menu i guglajuci :slight_smile:

Trenutno sam na 11. chapteru i igra je sve bolja i bolja iz chaptera u chapter, tek se sada iskomplikovalo sve, ali sam se lepo uhodao.

Da, moj savet, posto sam ja gubio odredjeno vreme na ranijim chapterima ubijajuci jovo/iznovo iste likove, ne bih li nafarmao malo vise Cp - ne radite to preterano, jer se u 11. jako lako skupi stotine hiljada Cp jako brzo.

Lepo je znati :wink:
Ja sam se zaglavio na onom letecem brodu (da li je 9-i ili 10-i chapter…) i posle onih bosseva mehanickih zmajeva kada trebam prelaziti one platforme, tamo me nadju, 'em brojni neprijatelji, 'em me u 3 udarca ubiju. Savet?

Sve je u paradigmama, ako je novi tip neprijatelja, ides na Libra, ispitas ga i na osnovu njegovih slabosti auto ga lupaju na isti nacin. Ako su ti neprijatelji previse jaki isprobaj sledecu varijantu paradigmi - ovako ja igram poslednjih par chaptera -
Lighting, Vanille i Fang

com/sab/sab
com/rav/com
med/med/sen
rav/rav/com
com/med/com
rav/rav/sen

Prvo ih isabotiram ako je moguce, pa opalim agression ili relentless assault, zavisno na sta je odredjeni neprijatelj slabiji melee ili magije. Kada krenu da me kidaju brzo combat clinic da se zalecim pa opet napad ili ako su prejaki Mystic tower rav/rav/sen gde mi je Fang kao sentinel prima sve nalete dok sa druga dva rokam magije dok ne stagerujem, onda napad. Meni je ova taktika uvek resavala problem za sada. Eventualno ubacim u kombinaciju i Hop-a koji me boostoje kao synergist, pa onda pravim otprilike sledece kombinacije - izbacim Vanille, ubacim Hop-a.

Syn/Sab/Med
Syn/Sab/Com
Rav/Rav/Com
Sen/Med/Med
Com/Com/Rav
Sen/Rav/Rav

Tako manje vise igram trenutno. Ukoliko nisi budzio oruzija, kreni lagano. Ja sam ih za sada budzio do 25 lev sve, ne idem preko jer je preskupo, omega weapone cu da pravim kada zavrsim igru u free roam varijanti dok budem radio sporedne misije koje sam propustio. Evo ti koristan link kako najjeftinije da budzis oruzija uz najveci ucinak, meni je pomogao - isto vazi i za acessories - Final Fantasy 13 Upgrading Basics

Sto se tice Gillova kojih ima malo, sve od components sto na kraju opisa pise - “can be sold for a premium” mozes da prodas, samo za to je i namenjeno.

Hvala na savetima, pokusacu kada zavrsim sa Fableom :slight_smile:
FFXIII mi je jedna od najboljih a i u to jedina JRPG igra koju sam igrao, pa bih zeleo da je zavrsim :slight_smile:

Np, sta god treba pitaj, pa cu pomoci koliko mogu :slight_smile:

Jeste igra je zlo i naopako koliko je dobra, ja sam se zablesavio skroz, samo to igram vec 2 nedelje, a cini mi se da cu imati bar jos toliko da igram da je odradim celu kako valja :slight_smile:

onaj matrijal sto treba za omega weapon moze samo da se kupi i kosta 1000000…najbrze stici do para jeste kad ubijes onog najveceg monstera sto lici na dzinovsku kornjacu zove se nesto na A,taj Item sto on daje kosta 150000 i brzo se dolazi do para,za njegovu brzu smrt ce se pobrinuti Light,Hope,Fang prvo se ubijaju noge pa se koka sve ostalo…

Ja peglam najcesce kombinaciju Light, Vanille i Fang, a synergist nadoknadim kad zatreba sa napitkom i lome koliko su jaki :slight_smile:

sve su kombinacije ok…nego hocu da otkljucam sve achievementse i skroooz da ih nabudzim…nego jel si ga presao??

Jesam, presao sam ga i skupio oko 50 % trofeja ( igrao sam ga na Ps3, povoljno mi je naleteo, a nervirao me na boxu sto je na 3 diska :slight_smile: ), mada su achivmenti i trofeji isti, batalio sam ne zauvek, ali barem neko vreme da skroz odigram igru. Za samu igru mi je trebalo oko 60 h igranja, a kapiram da bi mi za platinu trebalo u najmanju ruku barem jos toliko. One cieth-stone misije su tako tako teske ako se ne krene od laksih ka tezima, a totalno su razbacane po svetu i bez guida ne moze da se predje ( mislim moze, ali treba barem jos toliko vremena ) i uz to su A klasa ultra teske dok se likovi skroz ne razviju i dok se ne nabudze skroz Omega weaponi i skroz ne izleveluju likovi za sta treba mnogo farmanja, a to me je u sustini najvise i odvratilo od jurenja 100 %.

uh ja idem ka tome…bas treba vremena samo oruzija im budzim dosta sati igranja…

EVO OVAKO…

Presao sam FF13,najaca igra do sada koju sam odigrao…Ako imate problema sa bilo cim u vezi ove igre samo se obratite meni raspolozen sam da vam pomognem…

Evo jedne preporuke,prvo nabudzite stage9 crystariume (3 glavna) za sve junake i predjite poslednjeg glavnog,kada ga predjete (vrlo je lak) otkljucacete stage 10 crystarium i pitace vas da sacuyvate naravno sacuvajte i to vam je save pred samu borbu sa zadnjim glavnom poo 2 put,ali caka je da ih sada max nabudzite…Prvo najaca oruzija,budzenje crystariuma do max-a pa seacred missione…Ali prvo predjite 55 misiju jer vam daje item koji duplira dobijeni CP…Etoi toliko za sada od mene… :smiley:

Otkljucao sve achievementse

play time 117 sati!!!

Svaka cast na strpljenju. Ja sam krenuo misije da picim i posle nekoliko odigranih i malo farmanja sam izgubio zivce i rekao sam sebi da cu ostaviti za neki drugi put da odigram 100 % igru. Igra je izuzetna, ali nisam siguran da li cu imati zivaca. Da zavrsim sve cieth stone mission-e bih jos i mogao da izvedem, ali za ono budzenje svih oruzija i accesories-a sumnjam da cu imati zivaca :hm

to budzenje oruzija i opreme oduzima najvise vremena…i veruj mi jos mi se igra ponovo samo sto drugi put necu da budzim…ali cu za par meseci… :smiley:

nego ffv13 gameplay je potpuno drugaciji lici na akcijski RPG,i mnoogoo je dobar…nadam se izlasku za X… :slight_smile: