Final Fantasy VII Remake

Do 21.04.2021. je Sony ekskluziva. Do tada sigurno nece biti za kasnije ne znam.

1 Like

@padawan znaci ipak su te kupili na kraju? hm hm, sve me vise kopka da i sam probam.

Gotovo. Pa, mogu reci da me jesu kupili. Kraj je prilicno spektakularan, iako su vec zasli u neku tipicno japansku fantastiku, poslednjih nekoliko chaptera su bili ludi i nezaboravni. Nisam igrao original, ali znam da je bio jedan od prvih koji su eksploatisali kapacitet novog CD medija. Rimejk bogami ne zaostaje, cak i u danasnje vreme, kolicina cinematika je abnormalna.

Dok cekamo nastavak… malo istorije koja je prohujala mimo nas.

2 Likes

Jbt kakva 3 chaptera za kraj. Intense shit man :rofl:

Ima par promena u odnosu na original (koji sam davno igrao pa mozda nesto i propustim). Whisper likovi u originalu ne postoje, ako se ne varam citao sam jos ranije negde da su oni u sustini olicenje FF7 HC igraca koji nisu zeleli nikakve promene u prici pa im je data uloga da kontrolisu sudbinu. Sephirot se u originalu ne pojavljuje u Midgar-u, tu je on u sklopu price ali se pojavljuje tek kasnije. Mislim da je 4 chapter gde se boris sa Renom ako se dobro secam nista od toga nema u originalu. Generalno o Avalanche likovima mnogo vise saznajes i ovde nisu samo mala grupica eco-terorista vec ozbiljnija organizacija. Neke boss borbe su drugacije npr deo pred borbu sa Airbusterom ne postoji, u originalu nema te price gde ga sakatis tj gde mu unistavas oruzja pre same borbe. Jenova fight mislim da takodje nema u originalu. Mene najvise iznenadila pojava Zack-a (protagonista u FF Crisis Core prequel od FF7) lik ne bi trebalo da prezivi onu borbu sa Shinra vojnicima, po prici Cloud od njega nasledjuje Buster sword koji je Zack takodje nasledio…ali ovde je lik ziv i vuce Clouda ka Midgaru mada videlo se da je to neki paralelnj univerzum, ostaje da vidimo kako ce odraditi nastavak. Realno igra je must play za sve ljubitelje FF serijala a i za JRPG fanove, mnogo toga je fantasticno odradjeno, Midgar je spektakularan. Jedine dve zamerke su teksture koje umeju biti kao sa PS2 ere i nekada se ceka sekund, dva da npc zapocne dialog. Mimo toga igra je magnifico.

Edit: Umalo da zaboravim. Ne znam da li sam jedini ali Biggs me konstantno podseca na Charlie Sheen-a iz Hot Shots-a :rofl:

Produzena verzija trailer-a.

Remaster filma iz 2005.

1 Like