Fiat Stilo jtd vs Alfa 156 jtd

U dilemi sam između ova dva auto koje da uzmem?Slična im je potrošnja a i cijena…
Znam da je ovo xbox forum ali eto da pitam šta mi vi predlažete

bezi i od fijata i od alfe! cesti kvarovi, ali jako, plus na alfi je skupo odrzavanje mnogo problema sa elektronikom…skupi delovi… izbegavaj alfe, a ni fijat ne blista.

fiat i alfa su ista firma btw, nego kao sto ti covek rece BEZI OD TOGA!!! Fiat ima nenormalno los trap, znaci malo malo pa nesto strada, elektronika isto, sve to isto prati i alfu, 1.9 JTD jesu dobri motori ali dzaba kad ovo ostalo ne valja (inace to je Opelov motor)

pff, ja imam stila vec dve godine, i sve sto radim na njemu je dopuna goriva. a kola imaju 8 godina

Vlado kako je 1.9 JTD opelov motor? Ja imam Marenga (teretna Marea) 263 000 km presao i prezadovoljan sam s njim! Motor je stvarno jako dobar - ako je vec to jedino s stilom. Drug mi ima stila i ima problema s njim ali opet sve je stvar na kakav naletis. Sigurno ga neces kupiti novog iz fabrike pa da ga ti odrzavas i pazis. Ko zna ko ga je sve vozi i sta mu je pocinio. Ako imas kakvog dobrog mehaniraca svakako ga povedi s sobom prilikom izbora. Djelovi su isti za Fiat, Alfa-u i Dacia-u (vlado ispravi me ako gresim) tako sto se tice djelova…

Ne znam - razmisli dobro i bitno je sta se tebi svidja i sta bi ti volio da vozas a sad svako ti moze govoriti kupuj ili bjezi od toga

delovi za fijat su znacajno jeftiniji nego za alfu, znam posto sam imao alfu 156 2.0 twin spark, lep auto super zvuk kad predje 6.000rpm, ali kad je poceo da se kvari… i svi mehanicari su mi rekli prodaj i nikad vise ne kupuj alfe. drugarica ima stilo 1.9jtd, 2005 jedino joj turbina crkla i ponekad je zeza elektronika, plastika unutra vidi se da je nesto jeftinija nego kod allfe…ostalo ok
sve zavisi koliko ti dubok dzep i sta se tebi najvise svidja.

Jtd je čist italijan nema veze sa opelom,opel je 2001 godine kada su bili dužni fiatu dao umjesto para motore benzince 1.6 16v i 1.8 16v a što se tiče dizela jtd je više nego dobar motor :wink: Pati me pošto su kod nas loši putevi šta mi je bolje rešenje kažu da su alfe mekane na trapovima dok kod fiat stila sa troje vrata fali prostora nazad,oba auta su sličnog godišta a i cjenovno su oko 4500 evra tako da pare nisu problem :smiley:

Akiris tvoj beše sa 5 vrata stilo,kakav je potrošač?

Ako su u izboru ova dva automobila, onda Stilo. Jeftinije ćeš prolaziti sa servisom i delovima a i Stilo je novija platforma za jednu generaciju, što ne znači da je bolja ali ipak. Sa druge strane 156-ice imaju odlično vešanje.

ako pare nisu problem :smiley: uzmi alfu, uzivaces u voznji.

Alfa je vise “agresivnija” u voznji, ako preferiras taj tip voznje, dok je Stilo ekonomicniji a strasno dobar motor… Boga mi teska dilema - nema sta

Trebalo bi da imaju iste motore…

Sve sto ste rekli je uglavnom tacno, samo bih dodao da ces alfu kasnije mnoooogo teze prodati… Takodje bih izabrao stila, kada bih morao da biram izmedju ova dva…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Isto su jtd samo što stilo ima 115ks a alfa 140ks…Idem sutra da vidim alfu da vidim kako leži na putu i kakav je potrošač :wink:

Srecno :wink:

E da, pošto su dizeli, oprosti ne znam kakav si sa iskustvom, dizel se vozi oko 2000 obrtaja, max 3000 pri obilaženju i sl. Nemoj da ga teraš do 4-orke na obrtaljki ako misliš da ti potraje motor. Kažem ovo jer imam ortaka koji je još malo pa doktor nauka ali je nedokazan i pali se sa dizelom i vozi ga kao da je benzinac, tera ga u visoke obrtaje. Da ne dužim, pretpostavljate kako se ovo završava.
Ko voli da “mu daje žišku” i da ga “produvava” neka uzme benzinca i to BMW ili još bolje Hondu :slight_smile: Ti motori su konstruisani sa 6000 obrtaja na umu, dok svaki dizel svoj optimum daje na 2000 - 2500, dok preko 3000 ne voli uopšte iako može da se zavrti do 5000 zlu ne trebalo.

Koji je JTD na kom autu, koliko “kubika” i koje su godište ?

Stilo je 1.9 jtd 115ks a alfa jtd 1.9 140ks oko 170 000 su oba prešla 2001 godište stim da je alfa stigla iz njemačke prije dva mjeseca pa nije mnogo vožena ovdje a kilometraža mi je pouzdanija na alfi

Jedno pitanje za sve koji su napljuvali Fiat i Alfu. Da li neko od vas ima iste automobile ili je imao ili vozio.
Znate za onu izreku " Ne kudi konja kog jahao nisi"
Prijatelju Alfa i Fiat su ti različite klase automobila sa istim poreklom i sličnim motorima-istim.
Moj ti je savet Alfu obavezno ako nije razlika u ceni prevelika, uostalom probaj oba pa ćeš videti o čemu pričam.
Što se delova tiče nije tačno da su skupi, cene su iste kao i za ostala vozila=prosečne. Ovde ne računam golfa gde kupiš turski deo pa ti traje 1000km pa opet ispočetka, ali jbg jeftino je.
Vozim Alfu 6 godina i mogu reći da se kvari kao i svi ostali automobili, ni više ni manje.

Pozdrav svima na forumu.

Ja bih se bacio na ostale djelove a motor je suv ko’ barut i nakon 250 000km - znam iz licnog iskustva.

Nabaci par slika kad pazaris i srecno :wink: Ako te pun nanese u BL ili Gradisku javi se pa pijemo kave a i da vidim THE stroj :wink:

@furioso : ja odem po hljeb i kupim mjenjac za golf 2 - za kusur naravno :slight_smile:

Ma golf ti je čudo :happy .
Šalu na stranu, sve ima svoje. Ko nije vozio Alfu neka provoza. Promeniće mišljene. Motori , govorim o JTD važe za najbolje, ko ne veruje nek prošnjura po netu. Najveća mana AR je osetljivo sportsko vešanje koje koje ne trpi rupe po zemlji Srbiji. Ako malo pogledate videćete da od ove boljke boluje i Audi i BMW tj sva vozila novije generacije, koja imaju viljuške od lake legure.
Da budem iskren i ja bih pre kupio Audi A4 ali razlika u ceni u odnosu na Italijane za isto godište ide do x2. Da je bolji jeste ali x2, ne.

upravu si za nemce cene pojedinih automobila su paprene pogotovu audi a4, ali su bolji od italijanskih automobila ne 2x nego 3x.
i ne kazem ovo jel sam fan nemackih automobila, naprotiv da imam kesha i zivaca vozio bi alfu 159 v6.
a najbolji automobili su japanci i nemci pogotovu ako se kupuju polovna.