Facebook investira $500m u VR software

Zuckerberg announced that Facebook has already invested $250 million (USD) into “games and media and more”, and there is a plan to invest another $250 million into future investments in order to help the community create the best quality applications they can.

http://www.vrfocus.com/2016/10/facebook-investing-a-total-of-500-million-into-vr-software/

To je… dosta para. Oculus zasad nije imao puno da pokaze. Nadam se da cemo pre ili kasnije videti neki rezultat svih tih para i talenta. Nije slucajno toliko pametnih ljudi preslo u VR, a ne verujem da im fali novca u zivotu.

Ali u bliskom roku, ostatak 2016-te i nadalje, mislim da PSVR jedini moze da odrzi vr plamichak u zivotu.

Spominje se i Oculus Store. Ne znam koliko to može da pomogne i koja mu je osnovna prednost.

Za sada se ne vidi nista od tih 250 ulozenih miliona. Totalna propast od projekta.

A jeste videli novi PR dizaster – oculus touch kontroleri ce izgleda biti papreno skupi.

Stvarno se covek zapita sta rade svi ti ljudi s ogromnim platama kad ovako vode ceo projekat. Prvo kontroleri koji su kljucni za imerziju kasne mesecima, onda ih najave sa bolesno visokom cenom, preko one koju ocekuju da das na Rift + besnu mashinu.

Bre, ko da oce da ubiju vr.

Vidim da se prodaju za 200$ odvojeno dok je ceo bundle 800. Ocigledno smatraju da neko treba da plati sav taj skupi R&D. VR nema sanse da zazivi u ovom obliku i po ovim cenama. I PSVR je preskup.

Ruku na srce kontroleri dobro izgledaju… trebace dosta ovakvih pokusaja da industrija usvoji novi standard kao sto je to slucaj sa dzojpedom.

Sigurno računaju na early adopters i entuzijaste da plate tu cenu u prvom talasu a zatim, posle nekog vremena spuste cenu za šire tržište.

Kako se sada cini, Oculus bi trebao biti kompatibilan sa Xbox One Scorpio konzolom. Ako uz ovo sve dodamo da najveci problem Oculusa rjesava Kinect… Pa, cini mi se da VR ipak ima buducnost. Bez obzira na crne prognoze, vr ima buducnost, samo se ceka da trziste sazri.

Ja mislim da smo jos uvek u ‘stani-pani’ fazi. Koferi para ce pomoci, al ostaje da se vidi dal ce pacijent preziveti operaciju.