F1 2013 - This is Formula One Trailer

Ako budu kontrole kao na 2012, necu ni da se zamaram da skidam. Pipnes levo ili desno delic milimetra i bolid leti kao da je od papira. Ko li dade Codemastersu ovo da mi je znati.

bolid inace skrece tako brzo ali oni ga preterase… bilo sta zapravo sa malim tockovima i malim osovinskim rasponom skrece kao pod pravim uglom

No oni su to jos vise izrazili do te mere da je neigrivo, mislim da ima da se podesi negde, ali dzaba, isto i na GRID 2 su napravili takvu budalastinu da se automobili ponasaju vise kao kolca na sudaranje nego bilo sta drugo… zakacis MASNU bankinu auto se okrece 720 stepeni, a u sta se zakacio? Kako nigde ne prokliza majku mu kad udari, da se ocese negde, ma jok

Au kako me to iritira u Grid2!! Upropastili su igru za sve pare.

Codemasters-i su poznati po cudnom upravljanju u njihovim igrama. Niti je simulacija, niti je arkada, vec nesto izmedju. Meni licno, taj sistem upravljanja nikada nije odgovarao a oni ga forsiraju u svim njihovim igrama, samo ga malo modifikuju.

grid 2 je vizuelno super, sve su to vizuelno odradili extra, a sa kontrolama su upropastili nacisto i dzaba vizuelna lepota kada igra nije igriva…

I Grid 2 i F1 2012 rade odlicno sa volanom. Jednostavno nisu igre za kontroler.

Prešao sam “uzduž i poprijeko” Grid na volanu… Extra je… Kao što kažeš, puno bolje “leži” nego na kontroleru…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Koji volan koristite?

G27 naravno, sta drugo. Koristim ga na PC-u in a PS3. Uz malo tvikovanja Grid2 radi odlicno. Podesavanja koja pruzaju najbolji osecaj kontrole po meni rotacija 450, FF strength 75, middle options 60 i wheel weight 55 posto preferiram tezi volan, ali to je sve stvar ukusa. Ove postavke vaze za PC sa ukljucenim profilerom. Nisam probao grid na ps3 ali sam citao da se dosta ljudi zali kako ne mogu da ubodu odgovarajuca podesavanja. Ipak treba imati na umu da Grid 2 nije simulacija te sto se nekih stvari tice nikakva podesavanja nece pomoci.
F1 2012 sam igrao nesto malo na staroj masini sa MOMO Racing-om jer mi bolje lezi od G27 zbog obima, polozaja menjaca i rotacije od 270. Po meni MOMO je najbolji izbor za igre koje nemaju koristi od volana sa punom rotacijom. Moja podesavanja Steering deadzone – 2, Steering Saturation – 15, Steering Linearity – 20, Throttle deadzone – 2 Throttle saturation - 0 Brake deadzone – 4 Brake saturation – 0 FF settings 70, 80, 50
Inace F1 2012 je mnogo vise prilagodjen igranju na kontroleru, pa 2011 ostaje bolji izbor ukoliko koristite volan zbog boljeg odziva i preciznijih kontrola.

Moja greska. Mislio sam da pricate o Xbox-u.

Ne kapiram kako su uspeli da naprave ovakvo djubre od igre! Voznja kao voznja i nije toliko losa, ali me neke druge gluposti izludjuju. Npr. kao i u prethodnom delu, da bih pauzirao igru pritiskom na start dugme, moram da pritiskam jedno 30 puta ne bi li se pauziralo. Taj problem sam imao i u prethodnom delu, ne kapiram da prenose neke nebulozne bagove iz nastavka u nastavak. Mislio sam da je do kontrolera, ali i sa drugim je isto, a takodje start dugme radi na najmanji pritisak u svim ostalim igrama. Drugo, ne mogu da nadjem opciju (jer je verovatno i nema) da zahtevam odlazak u boks. I trece, ono sto me najvise izludjuje, i ono sto bukvalno onemogucuje da se igra, je suludo skriptovana igra, gde tacno krug pred odlazak u boks, grip prestaje da postoji, kao da se vozi po ledu, svakim pritiskom na gas, ma koliko blago, motor se dere kao blesav a gume proklizavaju i nemoguce je odrzati pravac. Svaku trku uspem sa nekim slabim bolidom da odrzim neku 5. ili 6. poziciju pre odlaska u boks i onda krug pred kraj kao zadnji ulazim u boks, jer sve pozicije izgubim, iz razloga sto ne mogu da se odrzim na stazi. Verovatno su namerno i ukinuli opciju da mozes da zahtevas odlazak u boks, da bi progurali ovu nebulozu. Pricam naravno o igranju sezone, mozda pojedinacne trke nisu takve, ne znam. Sto se mene tice, ovo se brise. Ne mogu da vam opisem koliko mi je u ovim trenucima drago sto ne kupujem igre. Da sam dao za ovo djubre 50e sad bih verovatno prso.