Elektro naponska zaštita

Jel neko ima iskustva sa ovim markama za lcd, komp, frižider?

Elektro naponska za?tita cene - pregled cena Srbija, akcije i popusti elektro naponska za?tita

APC je najpoznatija marka za to, ali ako hoces zastitu ove utikace za po 4-5k din zaboravi to je bacanje para, dakle prava zastita od njih 200e pa na gore

Pa bre za te pare cu kupim nov uredjaj :smiley:

o tome ti pricam hehehhee, inace dobri su extra, ali i kostaju bas iz tog razloga…

Al pazi sad, dodas jos malo i potkupis nekog politicara koji ce u garanciji da ukine “ne dajemo garanciju usled strujnog udara…”:devil

hhahahahhaah zanimljiva teorija :slight_smile:

Elektro naponska zastita ti je u stvari uredjaj koji ne dozvoljava da napon poraste iznad dozvoljene granice inace regulise napon odrzava ga konstantnim, svaki taj prikljucak koji ima automacki osigurac i lampicu je dobar ali zavisno od tipa zastite tj elektronskog izvodjenja. Ja imam sa 8 prikljucaka dugacak skoro metar tezak je ima lampicu i automacki osigurac dva puta do sada mi je izbacio kada je napon u mrezi bio nestabilan i sprecio da ode na uredjaje racunaj da do 50€ imas dobar koji nece doVoliti da predje 240v i struju odredjenje jacine tipa 4A sto je dovoljno.
@studiovpc prica o uredjajima koji imaju rezerve struje- baterije koji u slucaju toga ne gase uredjaj vec prebace na bateriju i ako nestane struja jos 10-30min imas struje i mozes sve bezbedno da snimis i ugasis komp. To sto je on rekao nijesamo zastita i ta cena je sa akumulatorom u sebi da napaja u slucaju nestanka sto je po meni u nasoj zemlji nepotrebno treba ti zastita sa stabilizatorom sve preko toga je bacanje para jer realno nije ni potrebno, svi programi imaju auto save u slucaju da se ugasi nasilno i NN razloga.

Tvoj problem mozes resiti sa obicnim apc sigurnosnim produznim koristim vec takav uredjaj i nisam imao problema a nije znj i konez neki, samo kvalitetniji do par hiljada i poznatije marke i sve ce biti ok.

Verovatnoca da nesto ode je najvise do ne kvalitetnog uredjaja i resenja samo regulacije napona u njemu ne do potrebe za skupim ups i apc uredjajima. U nekim selima itd gde se desava da bude nestabilan napon nabavi stabilizator neki stari tipa ei nis sto je proizvodio i neki zuje malo jace jer imaju neku zener diodu i transformator od 5kg ali cuva uredjaje takodje imas novije varijante tih uredjaja ali nisu samo za komp vec globalno za sve uredjaje. Tehnika je danas otisla toliko daleko da tako nesto je potrebno za neke specificne uredjaje koji su retki a za obicne suvisno sem ako neces rezerve napona, da ti se ne gasi server …

Za greške kriviti Tapatalk 2

yup ja sam vise mislio i na ovo drugo ali i na prvo… UPS je preko potrebna stvar u firmama, to znam iz licnog iskustva, zaboravi na auto-save to me je izdalo 10x do sada, ne zalim ni dinar za tako nesto jer mi znaci mnogoooo… A stabilizator napona je nesto drugo i veoma korisna stvar pogotovo gde stalno opada napon, ne ubija uredjaj veci napon nego taj slabiji kada padne dosta i naglo se vrati…

meni je trafo stanica tacno 50m od kuce, kod mene je napon stalno 240V heheheh merio sam… maximalno sto padne je 230V, a kao normala je 220-230V

e da ali isto tako znam ljude kojima je taj isti APC produzni od 50e izgoreo posle 2 meseca i spalio sve vezane uredjaje na njega… ja se sa time ne igram, nikako… Jeftinije mi da sam napravim kabal lepo stavim pun presek kabla sto deblji i znam da na njega mogu da kacim sta hoces, ako hocu protekciju najmanji problem da se stavi automatski osigurac koji ce da izbacuje iznad odedjene amperaze

U sunce ti kalaisano :smiley: Ti bre Mirko presisa i ove sa elektro-tehnickog fak.:rock:
Da li da bacam pare na neki do 2.000 ili da kupim ove obicne od 400 dinara sto ih ima svuda, tj. da li postoje neke velike raylike osim u ceni?

Jeftinije mi da sam napravim kabal lepo stavim pun presek kabla sto deblji i znam da na njega mogu da kacim sta hoces, ako hocu protekciju najmanji problem da se stavi automatski osigurac koji ce da izbacuje iznad odedjene amperaze” U tom slicaju Vladane kolko metra i kakvog kabla da ti posaljem pa da napravivo biznis :wink:

sta bre da mi saljes :smiley:

to su 3 zice obicne, kupis onaj 3x 2.5 kabal, pun presek, tako se zove valjda… 1 suho uticnicu (bananicu) i nadjes sto kvalitetnije produzne uticnice, lepo zasrafis te tri zice na oba kraja i resen problem. U kuci treba da ti budu dobri osiguraci samo i miran si…

Evo kako ti izgleda zastita: znaci prekidac on/off, lampica za osigurac i desno taj osigurac u tom desnom delu je zastita od strujnog udara koja radi licno sam bio uveren nisam znao sta je i posle 5-10min pritisnuo osigurac cak i zasvetlela lampica opet.

Tebi treba ovo kao sto ja imam, to su ti produzni koje si gledao i dao link, ako hoces rezerve struje- jednu kofu :slight_smile: spremi malo vise novca :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ja sam samo pokupovao gomilu APC produznih kablova. Neki sa 8 neki sa 6 mesta i to je to. Sve sam na njih stavio od uredjaja, tv, box, muzika, sve cak i mrezne kablove :smiley: I to je to. Za komp imam to a i jedan UPS kome je sada crka baterija pa moram da kupim drugu da zamenim.

Ako si iz Bg-a podji i kupi ovo da das kes na ruke Kompjuteri i hardver : APC Back-UPS 400, 230V - ID 8231279 - Kupujem Prodajem
Ako nisi u Bg naravno nemoj, vidio si aLx kako je prosao (ne pitasmo ga kako je zavrsio) :wink:

Ovo je super cena ako ovo cudo radi. A cak i da samo baterija nije ispravna opet nije lose.
Ali naravno otici, videti i probati.

Zavisi koja baterija je u pitanju ali verujem da nije ona vise od 2000 din. Ja sam na pozarnom svetlu menjao i ubacio gel bateriju pre je radila 1-2h sada radi preko 6h malo jacu sam stavio ali radi bolje sa drugom baterijom.

Za greške kriviti Tapatalk 2

APC je Mercedes među UPS/zaštitama za kućne uređeje i kompjutere.
Ja sam moj dooooobro platio, ali me je spasao i od mnogih neprijatnih situacija.
@Mirko
Auto Save okači o prvu banderu!!! Od toga nema ništa!
Elem, ja sam na moj APC skopčao UKUPUNO 8 potrošača. 4 na beteriju, a 4 na šok varijantu.
Radilo je savršeno, sve do onomad, kada je baterija/akumulator izdala posle 7-8 godina rada!
Mustek i ostao APC pojede za marendu!!!

Potpisujem. Za 200e dobijas kompletnu zastitu uredjaja koji prikacis mada ispod 200e ja ne bi ni gledao nista od tih zastita. Samo kad pogledas da su ti uredjaji jako teski i puni kvalitetne elektronike jasno je da ne moze da bude jeftin.

ja sam gledao da uzmem dobru protekciju ujedno i UPS za firmu, da ima snagu za ono sto mi treba da drzi do pola sata, bez 350-400e ne moze da se prodje… imam neki njihov samo ne znam oznaku odavno sam uzeo oko 350 je bio, ali radi i dan danas posle 6 godina bez problema, u medjuvremenu na drugim kompovima 2 Musteka su ispustila dusu…

Ja sam hteo da napravim sebi taj uredjaj medjutim samo delovi me kostaju oko 60000 dinara, bez propratnog materijala (rada, pakovanja, kablova itd.) a dobijas isti kvalitet kao i kada kupis uredjaj od 400e tako da sam odustao :). Jednostavnije je da kupim kvalitetniji uredjaj za 400e neko da se cimam i gubim vreme :). Realno ko hoce kvalitetan uredjaj i da spase svoje aparate i uredjaje u kuci bez dobre zastite ne vredi :slight_smile:

Meni samo zbog firme znaci extra, inace ko hoce neku zastitu za 1 PC recimo, monitor i zvucnike i jos 2-3 uredjaja male potrosnje nakacene na to onda ovo zavrsava posao samo tako http://www.amazon.de/APC-550VA-Stromsparfunktion-Multifunktionsdisplay-Geräteschutzversicherung/dp/B002RL0CKI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1383343870&sr=8-1&keywords=apc+power-saving+back-ups+pro+550

a ne kosta mnogo :slight_smile: Svi sledeci modeli su sa vecom baterijom i drze duze jedino