Elden Ring {MT}

Lakše je nego Souls igre. Imaju stvari koje pomažu u igranju koje nisu bile u ranijim igrama. Ali i dalje treba da igraš protiv svakog protivnika kao da ćeš umreti odmah.

Recimo, imaš skakanje, koje ti olakšava da se popneš na uzvišicu da pobegneš od protivnika i da ti skine Aggro.

Skok i R2 radi napad kojim lakše razbijaš guard protivnika.

Ako ubiješ grupu protivnika dobijaš nazad jedno korišćenje healing itema.

Imaš checkpointove tako da ne moraš da ideš skroz od mesta odmora do cilja.

Na mestima za odmor imaš svetlo koje ti otprilike kaže gde trebaš da ideš, tako da ima manje tumaranja i pitanja where the fuck do I go next.

Ovo sve saznaš u prvih 10 minuta igre.

Ima sigurno još olakšica, ali nisam još imao dovoljno vremena da se posvetim igri.

7 Likes

Ima par stvari na samom početku koje je jako lako promaštiti, a jako su bitne …
A naspisao sam vec gore od souls igara sam sve probao i dark i demon, nikad mi nisu legle ne zbog težine nego zbog tog usporenig tempa borbe . to me ubija, daj samo seckanje brzinsko :sweat_smile: Jedino sto sam presao su Sekiro i Nioh 1 i to samo zbog tematike Japan i zbog seckanja na brzinu to mi leži …

1 Like

Zagazio malo i ja, tj zagrebao površinu. Noob sam ja za ove igre, Returnal mogu da prelazim lagano jer je pucanje i brza je akcija ali ovde me ubija tromo kretanje. Pogotovo jer sam uzeo prvu klasu, onog viteza i mislim da sam se zeznuo sa time. Početak igre kada po prvi put zađem u otvoren svet, lepe zelene livadice, cveće se vijori na vetru, vidim gde trebam da idem al’ ajde ja da skrenem malo levo da vidim šta ima… Skakućem po nekim manjim stenama, berem cveće za kraftovanje, trčim poljanom uz neke ovce koje nisam hteo da ubijam (bilo mi žao, a i da zapocnem novi zivot bez nasilja) i naletim na neku grdosiju od 3m. Nije me još video ali reko ajde da ga bocnem da vidim šta će da se desi i koliko health-a ću da mu skinem. Bocnuo sam ga, odalamio me, reko “hvala lepo” i pobeg’o… :joy: Vratim se na pravu putanju gde sam krenuo i kud me sudbina navodi, zalegnem pored onog “bonfire-a” da se okrepim i produžim pravo 10ak metara kad neki konjanik, isto grdosija neka. Zaleteo se na mene na keca, je reko mooooožda ima opcija da malo popričamo, da mi da neki quest za promenu… Iskidao me na brzinu. Oooo pa vratim se ja opet da ga bar odalamim koji put da vidim kakva je situacija. Skinuo sam mu možda 10% health-a pre nego što mi je izbio svu staminu i opet me sasekao. Vratim ti se ja opet, opet dobijem sekiru preko kičme.
U gaće sam se skinuo bukvalno i napao ga koliko je troma ova moja gorila koju sam odabrao. U gaće sam trčkarao oko njega, bockao ga s onom čačkalicom od mača, ubio me po 10i put tako razgaćenog i ugasio sam konzolu da malo odmorim. :joy:

9 Likes

2 Likes

Stani bre koji konjanik?
Onaj u zlatni na početku ?
Zaobilazi sve dok ne dobijes konja i kamen kod prvog trgovca što doziva vukove kao pomoć.
A ovce i sve životinje kolji trebace ti za crafting strela itd…
Uglavnom ubijaj na pocetku samo vojnike, šunjaj se, s,leđa :sweat_smile: Dok ne unaprediš sve .
Obično IGN promaši dosta stvari, ali ovaj je stvarno uradio extra posao i mnogo olakšao početak bez spoilera

1 Like

Taj konjanik, sav zlatan. :joy: Kad se iskuliram onda cu da ga obidjem pa da vidim dalje sta me ceka ako prvo ne pocnem ispocetka i promenim klasu.

Edit: 20 min kreiram lika i prekrije ga armor na kraju :joy:

3 Likes

Ma kakvi samo ga zaobiđi sa leve strane imaš odmah tu sledeci checkpoint i trgovca, pogledaj video sto sam postavio i polako .

1 Like

Dobar je video da te malo uvede i da se na brzinu nabudžiš pa da posle bude lakše.

1 Like

Kao da je prešao igru :grin:

3 Likes

Moris koji ima sve konzole kaze da najbolje radi na Series S :grinning_face_with_smiling_eyes: 50ak frejmova u 1080p, odnosno 1440/30. Odlicne vesti zaista!

2 Likes

50 fps u 1080p ? wow, kakav uspeh :joy: verujem ako spustiš na 720p da ćeš imati 140fps. Gde ćeš veće radosti :rofl:

To je mojih prvih 40 min u igri, od toga 20 min kreirao lika :joy: Ali nema povlačenja, nema predaje :joy:

1 Like

Aj mledene ne lupaj! Kad moram tako da ti kazem :smiley: vidis da igra ima problema na svim platformama. Nisi bio u pravu i priznaj gresku

I dalje nastavljas da se tesis brate moj :green_heart: :crazy_face:

1 Like

Tesim se tako sto cu kupiti igru na XSS. A videcu da li cu je igrati :smiley:

1 Like

To je najbolje :smiley: a ima i bolja opcija brate. Sakupi novac, kupi zeni nesto dobro, pa onda na preveru zameni SS sa SX. Veruj mi, nece se ljutiti :joy:

2 Likes

Razmisljam o tome veruj mi ali jos je rano za to. Tek je proslo 3 meseca od kako sam uzeo Switch, tvoju omiljenu konzolu :smiley: Tamo negde avgust- septembar je vreme za ostvarivanje tog cilja :smiley:

1 Like

Taman brate, kad vece krenu da izlaze jaki naslovi iz MS studija koje ce biti greota igrati na SS. Tako i ja razmisljam kao ti otprilike.

1 Like

Problem je sto ni tada nece krenuti da izlaze igre iz MS studija. Ispravices me ali mislim da je sledeca first party igra Stalker 2 koji je najavljana za decembar. Ako ga i tada ne odloze…imali smo FH5 i Halo a sada opet zatišje pred buru

1 Like