EA sports FIFA 23

Kao kad su kosarkasi krenuli pobeda za pobedom, nepobedivi, odmah znam kraj se bliži :grin:

Pa realno sto se tice EuroBasketa problem je sto smo imali dosta laku grupa i prakticno bez adekvatnog i jedinog renomiranog protivnika koji bi bio neka ozbiljnija provera, ono resili sve lagano cisto na kvalitet i na konto toga stekli neku laznu sliku i lazno samopouzdanje i prvi mec nokaut faze cim smo naleteli na prvog iole jaceg protivnika koji koliko toliko moze kvalitetom da nam parira odma pljaaas, samar (nego bice veselo kad se Italijanima u reprezentaciju vrati Galinari i kad im se jos prikljuce Paolo Bankero i Donte DiVicenco :wink: ).

Nego samo sto je ovde obrnuta situacija jer realno za razliku od EuroBasketa ne idemo u Katar kao jedni od favorita, nema neke posebne euforije i imperativa rezultata i plus imamo relativno tesku grupu (prolaznu ali opet tesku) gde nemamo ni jednu vec unapred “dobijenu” utakmicu, vec ono u grupi nas cekaju 3 teske utakmice (protiv Brazila smo autsajderi dok protiv Kameruna i Svice smo neki blagi favoriti) gde ce nasi morati da idu korak po korak .

Generalno taj mec protiv Brazila svakako nismo favoriti, ono Brazil je uvek favorit protiv nas ali mislim da i protiv njih imamo cemu da se nadamo (i da bi mogli makar do boda protiv njih), ono Brazil je uvek Brazil ali mislim da nemaju ni oni vise tako vrhunske igrace kao nekad, ono jesu to sve dobri igraci koji igraju u jakim klubovima ali jednostavno nisu klasa ne znam Ronaldinja, Ronalda, Rivalda, Romarija, Bebeta, Dunge, Kafua, Branka, Kake, Roberta Karlosa i ostalih.

Mislim da taj mec protiv Brazila ce biti odlicna provera za nase i pokazatelj koliko zapravo nasi mogu i gde su u odnosu na te najjace ekipe iz samog vrha svetskog fudbala.
Takodje i dobra stvar je sto bas sa njima igramo prvi mec na otvaranju jer u slucaju neke dobre igre i pozitivnog ishoda to ce dosta dici samopouzdanje i moral nasima za naredne utakmice a opet i u slucaju poraza imamo jos 2 utakmice i jos 6 bodova u igri sto znaci da i dalje sve ovisi samo od njih samih.

Inace nema uopste nikakvog hajpa i euforije oko Svetskog prvenstva, mislim 10 dana pred pocetak SP lige i kupska takmicenja se jos uvek igraju, vecina selektora jos nije objavila spisak igraca za SP sto znaci da ovaj put nekog uigravanja i priprema za SP nece uopste ni biti i pitanje je ko ce se kako snaci u takvim okolnostima i kako ce igrati na SP i mislim da bi izmedju ostalog i bas zbog toga moglo da bude dosta iznenadjenja i neocekivanih rezultata.

2 Likes

@padawan evo prilike da odes na cevape i da polomis neki kontroler :sweat_smile:

2 Likes

Neka… nek se igraju deca… mi matori imamo PS5. :grin:

Jel igra neko ovo čudo?

Pokušavam da izmjenim sastav Srbije ali ne mogu da nađem nigdje opciju za to. U Edit national squads uopšte nema Srbije a u World cup modu mogu samo da se vrše izmjene od 23 igrača koji su već u timu.

Ukratko, hoću da ubacim sebe u tim ali mi ne ide. :crazy_face:

1 Like

Ne moze jer je to odvojen mod od same igre. Sve je blokirano zbog licenci itd.

1 Like

Jel zna neko kako ovo smece iznad glave da ugasim? Fifa trainer je off

Imas u podesavanjima. Player name ti je upaljeno. Podesavanja pa visual.

2 Likes


Nije lose za sad,sta se krije iza brda videcemo :grinning:

Krije se da igras mod koji igraju klinci sto jos ne znaju sve cari FUT-a :joy:

1 Like

Eh, FUT… mislim da cu ponovo da obrisem Fifu, besmisleno je koliko trazi vremena i cimanja. Sada vise i nema casual gamera, a power curve u decembru je ludilo, svi imaju predobre timove koji su ranije imali pred TOTS u aprilu-maju.

Generalno, Fifu treba izbegavati u sirokom luku, pa cak i te bezveze modove kao sto je club seasons…

1 Like

Ma ok je to, razumem taj takmicarski momenat, stvarno je zanimljivo i uzbudljivo. Medjutim ako hoces da budes iznad “power curve-a” u svakom trenutku, u toku trajanja sezone, imas izbor ili da grindujes ko blesav sve moguce modove, znaci minimum 2h dnevno u proseku, ubi boze dosadno… ili da trosis pravi novac, a pack weight je bukvalno kriminalan, moras da potrosis desetine hiljada evra da bi imao jak tim koji ce ti propasti u septembru. Jer FUT je jako ozbiljna sema za pravljenje novca i generise milijarde na godisnjem nivou. Treca opcija je da zasuces rukave i da trejdujes ko lud da bi napravio neke milione u virtuelnim coinima.

Gameplay je krajnje problematican i polu-skriptovan, idioti iz EA-a vec mesec dana nece da poprave brljotinu koju su napravili sa WC ikonama, gomila ih je sa pogresnim modelima i facama a u pitanju su elitne i najskuplje kartice, ma kakvi covece, ko da treba da poprave raketu za mesec. Mnogo gresaka na sve strane, uzasan/nikakav customer care i komunikacija.

A u sustini je to ipak “samo” obican fudbal. Treba da bude zabava, ukljucis malo sa prijateljima, a ne da ti bude full time job. Tako da je mnogo pametnije igrati casual nego se tripovati da si neki pro, jer realno nikada neces biti na nivou klinaca koji razbijaju po turnirima i mlate pare od sponzora. To je druga igra totalno, ako ste gledali nekada FGS prenose… Nije ni zabavno na nekom medium skill nivou, skupo je i retardirano da dajes pare, depresivno cak gledati toliko losih otvaranja paketica.

Fino su uvezali sa real life eventovima, content se apdejtuje stalno, ali te ubaci u svoj raspored, moras stalno da se upinjes da “zaradis” za nove kartice koje ce za dve tri nedelje biti opet deplasirane. Znaci jedna besmislena trka do zavrsnog cilja i kraja sezone, kada se sve ponovo resetuje na day 0 i novi ciklus.

1 Like

Kad se završi sezona koju odigraš 2-3 sata dnevno,razmijeniš kovzna koliko kartica i napraviš jedno 7 timova po jedna za svaku ligu i svoj najbolji, i kad u oktobru ili kad već se to ugasi i ostane ti klasičan online i offline bez nekih bog zna nagrada tu vidiš koliko si vremena i živaca izgubio za ništa. Rekao sam nikad više(čak sam to i govorio u sred sezone) ali eto morao sam drugaru sa kojim dijelim nalog zbog malog da uzemm novu fifu.

Ko hoće da pikamo Fifu23 neka se javi…

Hocu ja :grinning:

2 Likes

Jel zna neko koliko sada košta FIFA 23 ako se kupuje kroz FIFA 22 (kod Batigola)?

I da li caka prolazi ako je FIFA 22 od GP-a?

Oko 900 din. Prolazi sa fifon od gp.

Kako ovo funkcionise? Da li moze neko da mi pomogne?

Skines 22, udjes u igru i tamo ides na kupi 23.