EA otkriva Single Identity!

EA je razvio zanimljiv sistem u kojima bi igraci sa razlicitih platformi mogli medjusobno da igraju i komuniciraju! Ovaj sistem su nazvali Single Identity, te je on dio njihovog plana da EA bude sam po sebi virtuelna platforma


Prema informacijama sa VentureBeat-a, igraci bi mogli da se pronadju bez obzira na kojoj su platformi, pristupe istoj igri, te djele multiplayer partiju. Ali, prica ne zavrsava ovde. EA planira da prati Vas (Fb, Gmail, XBL, PSN…), i omoguci vam da igrate igru na bilo kojoj platformi, ako ste je vec legalno kupili. Tako bi mogli da zapocnete igru na PC-u, nastavite na PS4 (npr.), pa na Xbox 720 (ili mobilnoj platformi)!


To je ono sto je EA zamislio, a u realnosti tek ostaje da se vidi sta ce biti. Da li bi verzija igre koju bi kupovali da radi na vise platformi bila skuplja od kopije kojoj bi pristupali samo sa jedne platforme? Ili bi ovo u svojoj osnovi bila evolucija OnLive streaminga? Sam EA kaze da poslovni model jos ne postoji, te da se ceka.

U izradi projekta ucestvovalo je 1500 inzinjera, te je projekat u izradi preko 18 mjeseci. Naravno, ovaj sistem se odnosi na EA igre, a za buducu siru implementaciju ipak treba sacekati.

Preuzeto sa:
EA enables gamers to use a single identity across game platforms (exclusive) | GamesBeat

Ovo je odlicna stvar. Svidja mi se ovo deljenje naloga, tj same igre na vise platvormi. Cak i da mora svaka da se kupi posebno, opet je i to nesto, otvaraju nove mogucnosti.
Ono sto mi se ne svidja u svemu ovome je da ce biti moguce da ljudi na razlicitim platformama dele istu partiju. To jeste neka prica koja je prolazila i ranije sa ovom generacijom, ali ne vidim kako mogu PC igrac i igrac sa konzole da igraju istu partiju kada realno koliko god naviknuti na dzojstik nikako tastatura i mis nece u fps-u biti jednaki sa dzojstikom. I to kazem ja koji pred mojom ekipicom za igranje na PC-ju branim dzojstik i govorim kako je za odredjene fps-ove zanimljivije i lepse igrati u udobnosti fotelje i wireless dzojstika. :slight_smile:
Jedino ako konzolama daju mogucnost tastature i misa, ali cemu to? :slight_smile:

Rekli su da ce ovo da bude moguce za igre koje budu podrzavale taj vid konekcije. Meni pada na pamet FIFA i tako nesto :slight_smile:

To da, ja sam mislio samo na FPS kad sam rekao za tu neku vrstu “nepravedne prednosti”, naravno za igre tog tipa ne pravi razliku ali povecava bazu igraca sto ide svima u korist.
Stvarno se nadam da ce poraditi na ovome, jer se i pricalo o tome i ranije, ali sad je pravo vreme za to. :slight_smile:

Losa ideja. PC igraci su drugaciji od konzolnih, da ne kazem “pokvareniji”. Mnogi zele da igraju mp iskljucivo na konzoli jer nema (ili bar ima mnogo, mnogo manje) varanja i ostalih gluposti. Evo primer, kada pocne da gube protivnici u Fifi ukljuce torent da bi vas naterali da izadjete kada se igra nepodnosljivo uspori. Toga nema na konzolama, iako naravno i konzolni igraci imaju PC i skidaju torente.

A tek koliko ce da dominira neko ko igra fps na tastaturi i misu, posebna je prica. Niko sa konzolom nece hteti da igra takve meceve, ne bi bilo zabavno. Takodje igre generalno bolje rade na jakom PC-ju nego na konzoli a veci fps moze pruziti ogromnu kompetativnu prednost PC igracu.