DVD citac krcka

Pre neki dan sam uzeo polovnog Jaspera (stvarno je Jasper) i kada se uvuku DVD vratanca cuje se neko krc krc. Kada ubacim igricu isto se tako suje 1-2 sekunde i prestane. Da li ovo znaci da citac crkava? Model je Lite-On DG-16D2S.

tebi je jos ostalo da ti phil spencer iskoci iz konzole i ja mislim da si sve imao sa Xbox konzolom :smiley:

Sa Xboxevi me ne vole :smiley:

ne nego je tebi ocigled fetish da kupujesh konzole za tri lubenice pa otkrivas i resavas kvarove :smiley:

Jaspera sam kupio kao skroz ispravnog, kao sekundarnu konzolu, sve Xenone sam bacio, nema im spasa

EDIT
Jedino sam kucista sacuvao

Ili su diskovi prljavi/izgrebani/osteceni ili je laser na izmaku. otvoris se malkice vise nego za mikro kontekor za s4 i eto tebi novog citaca bez krckanja

Verovatno nesto nije uredu sa onim motoricem sto vrti disk , ali ako normalno uvlaci i izbacuje dvd drajv iz konzole nisu oni mehanizmi sto otvaraju vratanca , tako da je najverovatnije motoric koji okrece disk.

ti si favorit:D Ajde simi mi zvuk ili video sta radi pa cu ti reci.

Aj da te pitam point blank, jel ti to držiš kao neki servis, pa kad zapne dođeš pitaš ovde?
Ili kupuješ neispravne konzole, pa ih popravljaš i preprodaješ?

Kako mozes da kazes da si jednom kupio kada si pitao ovde za minimum 3-4 konzole kod kojih imas problem i sve su bile navodno od tvojih drugara , a i skoro si rekao da imas ispravan xbox koji si uzeo za sebe.

Dve konzole sam uzeo nove i 3 polovne.
Od polovnih samo Jasper radi, a obe nove su i dalje zive