Drugari potrebna mi je pomoć.

Sklapam konfiguraciju za Gaming i Stream. Ne bih isao dalje od 1080p strima.
E sad planirao sam da uparim AMD ryzen 7 3700x sa RTX 3060 12GB Zotac.
E sad pošto sam pogledao milion benchmarkova na tu temu i dalje se nisam pomerio sa početne tačke. Moja pitanja glase ovako:
Da li je ovaj kombo dobar
I šta da očekujem od njega?
Ispao sam iz fazona skroz što se ovog tiče poslednji put sam imao ‘gaming’ računar sa AMD Athlonom i Grafickom od 64MB-a :joy:.
I ako kojim slučajem imate bolji predlog što se tiče kombinacije Procesora i Grafičke slobodno predložite. Bio bih zahvalan na svakoj sugestiji i mišljenju.

Streamovanje i igranje na istoj konfiguraciji je blaga umetnosti i dosta zeznuto.

Ono sto je OBAVEZNO u ovom slucaju je NVIDIA graficka kartica jer mozes u StreamLabsu da streamujes sa NVIDIA NVEC kodekom, i time potpuno oslobodis procesor da ceo video encoding ide preko graficke.
Takodje NVIDIA je bas posvetila tome i napravila par dobrih stvari kao sto je i Nvidia Broadcast.

I pored toga, zavisi koje igre planiras igrati, ali ja imam relativno slicnu konfiguraciju. Ryzen 3600x i 3060TI, i streamovanje i igranje novijih igara je blago mucenje i kada god sam probao, nije bilo bas uzivanje.

3 Likes

Hunt Showdown, CsGo uglavnom to ili slicne igre.
AAA naslovi mi nisu prioritet.

Update: Da li 3060ti i Ryzen 7 5800x Daje mnogo bolji rezultate od prvih navedenih komponenti?

Baci link za stream :wink:

1 Like

Drugar je inace Youtuber. On je ranije live stream na Youtubu i na Trovo platformi (nekad u isto vreme). Im jaci procesor, neki i7 novije generacije, ali slabiju dosta graficku. 1060 3GB…i sve mu radilo bez problema.

1 Like

Trenutno samo sa PS4 dark souls ali biće tu svega. :grin:
Edit: Zabranjeno kačenje linkova? :joy: